امروز: جمعه، ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۸ Friday, 8 December 2023

آیت‌الله‌هاشمی‌رفسنجانی:آدم‌هایی به اسم انقلاب و اسلام سنگ‌اندازی می‌کنند

آیت‌الله‌هاشمی‌رفسنجانی:آدم‌هایی به اسم انقلاب و اسلام سنگ‌اندازی می‌کنند

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تحریم‌ها ضربه زیادی به بخش سلامت کشور وارد کرد، گفت: آدم هایی به اسم انقلاب و اسلام دارند سنگ اندازی می‌کنند، در حالیکه برای تامین نیازهای پزشکی یکی از مشکلات ما تحریم است.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی روز دوشنبه در نخستین کنگره کشوری آکادمی اقتصاد سلامت در هتل پارسیان آزادی تاکید کرد: عدالت اجتماعی برای همه امور حیاتی است و تامین اجتماعی باید برای همگان قابل دسترسی باشد. وی ادامه داد: همه مردم باید به غذا، دارو، پزشک و امور بهداشتی دسترسی داشته باشند.

:

آیت الله هاشمی رفسنجانی خاطرنشان کرد: اینکه فقط پولدارها بتوانند به داروهای موثر دسترسی داشته باشند، ظلم است و بیمه‌های اجتماعی باید اینگونه مسایل را پوشش دهند. رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به ثروت اندوزی کشورهای غربی برای ایجاد رفاه در کشورهای خودشان اشاره کرد و گفت: کشورهای غربی ثروت، منابع اولیه و کارگر ارزان را از کشورهای فقیر جمع و با ثروت اندوخته آن، رفاه و بهداشت را برای کشورهای خود مهیا کرده اند.
:
** اوضاع منطقه به آسانی امن نمی‌شود
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: این مساله موجب شده تا در شرایط کنونی مهاجران زیادی از منطقه به این کشورها بروند اما اوضاع منطقه دیگر به آسانی امن نمی‌شود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: بسیاری از کشورهای منطقه که انقلاب کردند درون همین انقلاب‌ها گروه‌های تروریستی خلق شدند تا مردم از انقلاب خود پشیمان شوند.
:
** امنیت کشور در گرو تامین خواسته‌های مردم است

وی تصریح کرد: منطقه ما به ناامن‌ترین منطقه جهان تبدیل شده اما ایران از این ناامنی‌ها محفوظ است چون مردم هنوز در صحنه حضور دارند و اگر روزی نتوانیم خواسته‌های حداقلی آنها را تامین کنیم به آسانی امنیت کشور به هم می‌ریزد، نیروهای دشمن تا نزدیکی قصرشیرین آمده اند اما آنها را تهدید کردیم که از فاصله 35 کیلومتری جلوتر نیایند، آنها آن طرف ایستاده اند اما هستند.

:
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: بنابراین ناامنی‌های منطقه ما بسیار مساله جدی است. آیت الله هاشمی با اشاره به اهمیت مساله سلامت، بهداشت و درمان در کشور گفت: می‌دانیم کسانی هستند که نمی‌توانند آمپول‌های چند صد هزاری و میلیونی تهیه کنند؛ می‌دانیم داروهای تاریخ مصرف گذشته می‌دهند تا مصرف کنند؛ می‌دانیم بیمارستان‌های ما شرایطی دارند که برای بیمار و پزشک نامناسب اند که تحریم‌ها در به وجود آمدن این شرایط موثر بودند. وی تصریح کرد: تحریم‌ها ضربه زیادی به بخش سلامت کشور وارد کرد، ضربه هایی که از تحریم در این هشت سال وارد شد را نگفتیم و اکنون برداشتن این موانع آسان نیست.
:
** باید دلمان برای خودمان بسوزد
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به موفقیت‌های مذاکرات هسته ای گفت: اکنون باید در این مساله جدی باشیم؛ آنها عجله ای ندارند که تحریم‌ها را امسال یا سال دیگر از بین بردارند بنابراین باید دلمان برای خودمان بسوزد.

:

آیت الله هاشمی افزود: آدم هایی به اسم انقلاب و اسلام دارند سنگ اندازی می‌کنند در حالی برای تامین نیازهای پزشکی یکی از مشکلات ما تحریم است. وی یادآور شد: شورای امنیت در ظرف نیم ساعت چند قطعنامه خطرناک را از بالای سر ما برداشت و اگر بود جنگ می‌شد.
:
ایت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به اهمیت اقتصاد سلامت گفت: با توجه به شرایط پیش رو باید به این مساله بیشتر توجه شود. وی ادامه داد: امنیت و سلامت دو نعمتی هستند که مردم به آن بی توجه بوده در حالیکه باید به آن اهمیت زیادی داد.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مشکلات در بخش سلامت زیاد است اما این مساله منحصر به ما نیست زیرا بطور مثال آلمان پس از اتحاد آلمان غربی و شرقی مشکلاتی در بخش سلامت دارد و هنوز نتوانسته به اهداف تعیین شده دست یابد زیرا علم هر روز جدید می‌شود.

./.

توییت بینا

10:34 (۲ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۲ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۲ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۲ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۶ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۶ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۶ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۶ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۶ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۶ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

آخرین عناوین