امروز: یکشنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۴۴ Sunday, 21 April 2024

آیت الله هاشمی رفسنجانی :انتخابات”نه ملّت”به مسیر افراطی بود

انتخابات”نه ملّت”به مسیر افراطی بود مردم برخلاف انتظار گروه‌هاي افراطي ،در حركتي منطقي و مبتني بر درك و فهم بالاي سياسي، با انتخاب مشي اعتدال و عقلانيت، علاوه بر نشان دادن وفاداري و علاقه خود به نظام اسلامي، مسير حركت آينده كشور را نيز ترسيم كردند آیت الله هاشمی رفسنجانی...

انتخابات”نه ملّت”به مسیر افراطی بود
مردم برخلاف انتظار گروه‌هاي افراطي ،در حركتي منطقي و مبتني بر درك و فهم بالاي سياسي، با انتخاب مشي اعتدال و عقلانيت، علاوه بر نشان دادن وفاداري و علاقه خود به نظام اسلامي، مسير حركت آينده كشور را نيز ترسيم كردند

آیت الله هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اینکه “مردم در انتخابات اخیر مسیر آینده کشور را بسوی اعتدال تعیین کردند”، گفت: حماسه انتخابات اخير در كشور، حاكي از هوشياري و درايت سياسي بالاي مردم و وقوف كامل آنان، به شرايط كشور و به حق و حقوق خود و پاسخ نه به انحصارگرايي بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ديدار اعضاي بنياد توسعه خوزستان مركب از جمعي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و فعالان سياسي و دانشگاهي و بخش خصوصي اين استان ، گفت: اگر حماسه انتخابات اخير رياست جمهوري به خوبي تجزيه و تحليل شود، نشان مي‌دهد كه مردم برخلاف انتظار گروه‌هاي افراطي ، در حركتي منطقي و مبتني بر درك و فهم بالاي سياسي، با انتخاب مشي اعتدال و عقلانيت، علاوه بر نشان دادن وفاداري و علاقه خود به نظام اسلامي، مسير حركت آينده كشور را نيز ترسيم كردند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه سخنان خود،خوزستان را يكي از استان‌هاي كم‌نظير از لحاظ ظرفيت‌هاي گوناگون كشور ذكر كرد و گفت: به‌رغم مقاومت‌هاي جانانه مردم اين استان در دوران مقدس، متأسفانه هنوز از ظرفيت‌ها و منابع خوب اين استان، استفاده مناسب نشده و حتي از ظرفيت‌هاي نقد شده در اين استان نيز به نحو مطلوب به نفع خود استان و كل كشور، بهره‌برداري بهينه نمي‌شود.

ایشان با توجه به ضرورت و اهميت تقويت تحزب و تشكّل در كشور گفت: در دوران مبارزه با طاغوت، هرچند آمادگي و اعتقاد براي تشكيل حزب وجود داشت، ولي امام(ره) بنا به دلايلي كه در آن شرايط منطقي بود، اجازه تأسيس حزب را نمي‌دادند، ولي به محض پيروزي انقلاب اسلامي، پيشنهاد تأسيس حزب توسط بنده به امام(ره) داده شد و با اذن و كمك ايشان حزب جمهوري اسلامي ايران تأسيس شد.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني به خواست حاضران براي تقويت تحزّب با اشاره به آثار بسيار مثبت حزب جمهوري اسلامي براي كشور در آن مقطع زماني گفت: احزاب فعال و قوي ضربه‌گير نظام هستند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در خاتمه تاکید کرد: در صورتي كه فعاليت‌هاي سياسي در قالب احزاب صورت بپذيرد، اين احزاب هستند كه بايد در قبال عملكرد خوب يا بد خود به مردم پاسخگو باشند و در اين صورت ضعف مديران و سوءعملكردها به پاي نظام نوشته نمي‌شود.

در اين ديدار جمعي از حاضران با تبريك حماسه انتخابات اخير رياست جمهوري، ديدگاه‌ها و نظرات خود در مورد مشكلات و مسائل استان خوزستان و ملّي را ارائه كردند.

توییت بینا

10:34 (۶ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۶ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۶ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۶ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱۰ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱۰ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱۰ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱۱ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱۱ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱۱ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱۱ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱۱ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱۱ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱۱ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱۱ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱۱ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱۱ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱۱ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱۱ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱۱ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین