امروز: شنبه، ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸ Saturday, 1 October 2022

ابتکار: شورای عالی محیط زیست احیا شود/ فردا به اورمیه می‌روم

ابتکار: شورای عالی محیط زیست احیا شود/ فردا به اورمیه می‌روم

رییس جدید سازمان حفاظت محیط زیست مهم‌ترین درخواست از دولت روحانی را احیای شورای عالی محیط زیست عنوان کرد و گفت: این درخواست را شخصا در جلسه امروز هیات دولت ارائه کردم.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز ، دکتر معصومه ابتکار، معاون رییس‌جمهوری در مراسم معارفه خود به عنوان رییس جدید سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه امروزه بحث نگران‌کننده آب یکی از موضوعات مهمی است که بخشی از جلسه امروز هیات دولت را نیز به خود اختصاص داد، گفت: دولت از ابتدا موضوع محیط زیست را به عنوان یکی از محورهای مهم مطرح کرد و در برنامه ارائه شده توسط دولت به مجلس نیز محیط زیست به عنوان یک محور مهم بود که در بند دهم این برنامه یک نگاه جدی به مقوله محیط زیست وجود دارد. از سوی دیگر در اولین جلسه دولت، قسم‌نامه‌ای را ارائه کردند که اعضای دولت متعهد شده‌اند بر اساس آن از منابع طبیعی و محیط زیست ایران حفاظت کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه دولت‌ها بزرگترین تخریب‌کننده محیط زیست هستند، گفت: این امر به این دلیل است که بیشترین امکانات و قدرت در اختیار دولت‌هاست.

 

ابتکار با اشاره به اینکه اولین مصوبه دولت جدید، رسیدگی به وضعیت پارک ملی دریاچه ارومیه بود، گفت: فردا دومین روز کاری بنده در سازمان حفاظت محیط زیست است که به ارومیه خواهم رفت تا موضوع احیای دریاچه ارومیه را که از سال 81 آغاز کرده بودم و مشخص نشد چرا از سال 84 به بعد متوقف شده است را مجددا احیا کنم.

 

رییس جدید سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه اصلاح و تقویت حکمرانی محیط زیست در کشور را ضروری دانست و گفت: توانمندسازی سازمان محیط زیست، رسیدگی به مشکلات کارکنان و توانمندسازی به جهت علمی و پژوهشی است که بتوان بحث توسعه پایدار را پیش برد و جزو برنامه‌ها و اهداف مهمی است که در سازمان محیط زیست در کنار نگاه فرابخشی و ارتباط با دستگاه‌های داخل دولت، قوای سه‌گانه و تقویت و حمایت جدی از نهادهای مدنی و خبرنگاران دنبال می‌کنم.

 

نخستین درخواست ابتکار از روحانی

وی با تاکید بر اینکه شورایعالی محیط زیست قانونا نباید و نمی‌توانست منحل شود، گفت: مهم‌ترین درخواست بنده از دکتر روحانی که در جلسه امروز هیات دولت نیز مطرح شد، احیای مجدد شورایعالی محیط زیست است.

 

ابتکار افزود: در کنار این امر حفاظت از تنوع زیستی است که آسیب‌های زیادی به آن وارد شده است. حفاظت از جنگل‌های طبیعی، منابع طبیعی، آب و تالاب‌ها، جلوگیری از ورود ریزگردها به کشور، توسعه و ارتقای روابط بین‌المللی و دیپلماسی زیست محیطی و… از دیگر برنامه‌های بنده در سازمان حفاظت محیط زیست خواهد بود.

 

وی با اشاره به اینکه آخرین پیشنهاد من به عنوان عضو شورای شهر تهران، همراهی داوطلبانه تهران برای کاهش گازهای گلخانه‌ای بود، گفت: امیدوارم شورای شهر چهارم این پیشنهاد را اجرایی کند.

رییس جدید سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه دیگر وقت برای تکرار اشتباهات خودمان و دیگران نداریم، تاکید کرد: زمان آن رسیده که چکمه‌ها را بالا بکشیم و کمربندها را محکم ببندیم، چرا که جنبش حمایت از محیط زیست به راه افتاده و باید بشتابیم که از این قطار عقب نمانیم.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید