امروز: یکشنبه، ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۴ Sunday, 24 October 2021

ابوالفتوح: محبوبیت السیسی ساختگی است/ مردم مصر بار دیگر انقلاب می‌کنند

ابوالفتوح: محبوبیت السیسی ساختگی است/ مردم مصر بار دیگر انقلاب می‌کنند

رئیس حزب “مصر قدرتمند” با تاکید بر اینکه مصری‌ها بار دیگر علیه حکومت نظامی انقلاب خواهند کرد، اظهار کرد که محبوبیت عبدالفتاح السیسی ساختگی است.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا عبدالمنعم ابوالفتوح، رئیس حزب مصر قدرتمند و نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری مصر اظهار کرد: مصری‌ها به دلیل نقض شدید حقوق بشر و به دلیل رکود اقتصادی علیه حکومت نظامی، انقلاب خواهند کرد.

 

ابوالفتوح در مصاحبه با خبرگزاری رویترز عنوان داشت: مردم مصر بار دیگر برای براندازی این سرکوب‌ها که دهها برابر بدتر از دوره حسنی مبارک، دیکتاتور سابق مصر است، انقلاب خواهند کرد.

 

وی تاکید کرد: مردان دوره مبارک برگشته‌اند تا انتقام بگیرند. آنها اصرار دارند تا آزادی‌هایی را که مصری‌ها در پی انقلاب ژانویه 2011 به دست آوردند، از بین ببرند.

 

رئیس حزب مصر قدرتمند با بیان اینکه آنچه که در حال حاضر رخ می‌دهد، علیه انقلاب 25 ژانویه است، تاکید کرد: شرایط کنونی به انقلاب منتهی خواهد شد.

 

ابوالفتوح با بیان اینکه محبوبیت عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع مصر ساختگی است، اظهار کرد: مصری‌ها شست‌وشوی مغزی شده‌اند و در صورتی که نظام مصر به روش کنونی خود ادامه دهد، مصری‌ها بار دیگر صبر خود را از دست خواهند داد.

 

وی با بیان اینکه مصر تبدیل به یک کشور شکست‌ خورده شده است، اعلام کرد که حزب مصر قدرتمند تصمیم‌ گرفت در انتخابات ریاست جمهوری آتی نامزد نشود، چرا که مسؤلان مصری “جمهوری هراس” را ایجاد کرده‌اند.

 

ابوالفتوح با بیان اینکه از بین بردن اخوان‌المسلمین که طی دهه‌ها از سرکوب نجات پیدا کرده‌ بود، امری دشوار است از اخوان المسلمین و ارتش مصر خواست تا از طریق گفت‌وگو با یکدیگر، به راه‌حل‌هایی دست یابند که ثبات را در کشور برقرار سازد.

 

رئیس حزب مصر قدرتمند با بیان اینکه اگر اوضاع به همین منوال ادامه داشته باشد، احتمال فروپاشی اقتصاد مصر وجود دارد، تاکید کرد: کشور در بحران اقتصادی به سر می‌برد و کشورهای حوزه خلیج‌فارس نمی‌توانند به حمایت خود از نظام شکست خورده مصر ادامه دهند.

 

در همین راستا دادستان کل مصر اعلام کرد که زندانیان سیاسی در مصر وجود ندارند و تمام افرادی که در حبس به سر می‌برند یا به دستور دادستانی کل، یا قاضی تحقیقات یا به دستور دادگاه در حبس موقت هستند و یا به دلیل دستور دادگاه‌های ذیربط، مجازات می‌شوند.

 

این سخنان هشام برکات، دادستان کل مصر در دیدار با فرستاده اتحادیه اروپا در امور حقوق بشر و هیات همراه وی که به قاهره آمده‌اند، مطرح شد.

 

در مقابل هیات اروپایی از دادستان کل مصر خواست تا به آنها اجازه دهند تا به این اطمینان دست یابند که اخوان المسلمین از تمامی حقوق خود در زندان برخوردار هستند و به خانواده‌هایشان اجازه داده می‌شود تا با آنها ملاقات کنند چرا که جلوگیری از ملاقات با زندانیان اقدامی در راستای نقض قوانین است.

 

برکات در مقابل اظهار کرد که ملاقات با رهبران اخوان‌المسلمین به دلیل درخواست وزارت کشور و بنا به دلایل امنیتی و جهت محافظت از متهمان ممنوع شده است.

 

در همین حال دستگاه امنیتی مصر 39 تن از حامیان اخوان المسلمین را در عملیات امنیتی خود در پنج استان مصر بازداشت کردند.

 

از سوی دیگر شاهدان عینی در کفر الشیخ اظهار کردند که 12 تن از حامیان اخوان المسلمین در درگیری با ساکنان روستای “منیه المرشد” زخمی شدند.

 

اعضای اخوان المسلمین به مناسبت آزادی پنج تن از اعضای این گروه، راهپیمایی را در این روستا برگزار کردند و شعارهایی علیه ارتش و نیروهای پلیس سر دادند که ساکنان این روستا به این دلیل با آنها درگیر شدند.

 

انتهای پیام

 

 

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید