امروز: دوشنبه، ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۳ Monday, 18 October 2021

احتمال افزایش نرخ بلیت قطار

احتمال افزایش نرخ بلیت قطار

مدیر عامل شرکت حمل و نقل ریلی رجاء گفت: درخواستی مبنی بر افزایش قیمت بلیت‌های قطار در زمان‌های پیک تقاضا ارائه داده‌ایم چراکه افزایش 20 تا 25 درصدی قیمت بلیت قطار معقول است.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل ازایسنا  ،  سید حسن موسوی‌نژاد امروز – سه‌شنبه – در نشست خبری با بیان این‌که درخواست این افزایش قیمت را به راه‌آهن ارائه داده‌ایم و منتظر پاسخ هستیم، گفت: در زمان‌های پیک سفر، قیمت بلیت قطارهای با کیفیت باید افزایش یابد که در صورت موافقت، این کار از سال 93 اجرایی می‌شود.

 

وی با بیان اینکه شبکه ریلی کشور باید توسعه یابد و هزینه‌های خود را تامین کند، اظهار کرد: در شبکه ریلی باید سرویس‌های ارزان‌قیمت برای مردم داشته باشیم اما این اجازه را بدهیم که در صورت تمایل متقاضیان قطارهایی با کیفیت بهتر و سرویس‌دهی بالا و با قیمت گران‌تری در اختیار آنها قرار گیرد.

 

موسوی‌نژاد درباره‌ ارتقای سیستم فروش بلیت گفت: تغییر روش صدور بلیت با استفاده از تکنولوژی بارکد‌های دو بعدی با قابلیت پرینت روی کاغذ‌های معمولی به جای استفاده از بلیت‌های اوراق بهادار قدیمی که در پیش‌فروش اخیر 120 میلیون تومان صرفه‌جویی به دنبال داشته است که این رقم برای سال آینده مبلغی حدود یک میلیارد تومان پیش‌بینی می‌شود.

 

مدیر عامل شرکت حمل‌ و نقل ریلی رجاء اظهار کرد: اختصاص سهمیه‌ی 40 درصدی به فروش بلیت اینترنتی به دلیل حذف کارمزد آژانس‌ها، مبلغی حدود 100 میلیون تومان صرفه‌جویی در پیش‌فروش اخیر به دنبال داشته است.

 

فروش موبایلی بلیت قطار

وی با اشاره به فروش موبایلی بلیت گفت: برنامه‌ آزمایشی این کار انجام شده و بعد از نوروز 93 فروش موبایلی را آغاز می‌کنیم.

 

موسوی‌نژاد با اشاره به انجام مقدمات فروش بلیت از طریق کیوسک و تلفن همراه گفت: در برنامه داریم که این کیوسک‌ها را ابتدا در مجتمع‌های خوابگاهی راه‌اندازی کنیم و پس از آن تلاش می‌کنیم بحث فروش بلیت از طریق کیوسک را تا نیمه اول سال آینده در همه جا داشته باشیم.

 

مدیر عامل شرکت حمل‌ و نقل ریلی رجاء اظهار کرد: 35 درصد فروش بلیت نوروزی در سه روز پیش‌فروش اینترنتی یعنی در تاریخ‌های 26، 27 و 28 بهمن‌ماه انجام شد.

 

وی درباره آزاد سازی قیمت‌ها گفت: امیدواریم آزاد‌سازی باعث ارزان‌سازی قیمت‌ها شود نه گران‌سازی؛ در بحث حمل‌ و نقل ریلی سرویس‌های بهتر می‌تواند با قیمت بالاتری عرضه شود و مردم نیز پول بیشتری می‌توانند پرداخت کنند.

 

تخفیف 30 درصدی برخی قطارها در ایام نوروز

موسوی‌نژاد از تخفیف 30 درصدی برخی قطارها در ایام نوروز خبر داد و اظهار کرد: علی‌رغم این‌که بیشترین هزینه را در ایام نوروز صرف می‌کنیم بیشترین درآمد را نداریم.

 

مدیر عامل شرکت حمل‌ و نقل ریلی رجاء با اشاره به بحث افزایش سرعت قطارها گفت: این موضوع به چندین عامل بستگی دارد و سرمایه‌گذاری در این بخش به عهده دولت و معاونت ساخت و توسعه راه‌آهن است؛ به عنوان مثال بحث افزایش سرعت تهران – مشهد به 200 کیلومتر از پروژه‌های سال آینده این شرکت است.

 

وی ادامه داد: کمیته افزایش سرعت در راه‌آهن تشکیل شده و در مسیر تهران – مشهد تا حدود دو ساعت کاهش زمان داشته باشیم و برنامه‌هایی نیز در رابطه با کاهش زمان سفر و افزایش سرعت قطارها داریم که بخشی از آن تا شب عید و بخش دیگری از آن در سه ماهه ابتدای سال 93 اجرایی می‌شود.

 

بازسازی 159 واگن رجاء از منابع داخلی

سید مصطفی خردمند – رییس هیات مدیره شرکت حمل‌ و نقل ریلی رجاء – در این نشست اظهار کرد: قرارداد بازسازی 159 واگن از طریق منابع داخلی شرکت منعقد شده و بازسازی تعداد 130 واگن از طریق مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از دیگر برنامه‌ها محسوب می‌شود که تا انتهای سال 93 انجام می‌شود و به‌طور کلی 289 واگن جدید برای سرویس‌دهی به مردم خواهیم داشت.

 

وی اظهار کرد: سال آینده خرید 300 تا 400 واگن را در برنامه داریم که مذاکراتی در این رابطه صورت گرفته و این کار اجرایی خواهد شد.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید