امروز: یکشنبه، ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۳ Sunday, 24 October 2021

اخبار ضدونقیض از آزادی مرزبانان ایرانی

اخبار ضدونقیض از آزادی مرزبانان ایرانی

رییس هیات مذاکره‌کننده ایرانی با مقامات ایالت بلوچستان پاکستان توضیحاتی را درباره آزادسازی پنج مرزبان گروگان گرفته شده از سوی گروهک تروریستی جیش العدل ارائه کرد.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، علی‌اصغر میرشکاری، معاون امنیتی انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با  ایسنا، با بیان این که آزادی پنج مرزبان ربوده شده را تا به این لحظه به شکل رسمی تایید نمی‌کنم، گفت: در تاریخ سی‌ام بهمن‌ماه به عنوان رییس هیاتی برای مذاکره در بحث آزادسازی پنج مرزبان گروگان گرفته شده از سوی جیش العدل به ایالت بلوچستان پاکستان رفتند.

 

او با بیان این که در این جلسه موضوعات مهمی به ویژه پیرامون آزادسازی مرزبانان ربوده شده مطرح شد، گفت: در این جلسه مقامات ایالت بلوچستان به ما قول داده‌اند تا با انجام عملیاتی مرزبانان کشورمان را آزاد کرده و به ایران انتقال دهند.

 

معاون امنیتی انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان با بیان این که خبر آزادی پنج مرزبان ربوده شده ایرانی از سوی خان وصی، سخنگوی نیروهای مرزبانی ایالت بلوچستان پاکستان اعلام شده است، به ایسنا گفت: عملیاتی که پاکستانی‌ها برای آزادی مرزبانان انجام داده‌اند را تایید می‌کنم، اما همچنان آزادی پنج مرزبان را به شکل رسمی تایید نمی‌کنم.

 

وی اضافه کرد: اخبار رسمی و تکمیلی در این خصوص اعلام می‌شود.

 

از سوی دیگر علی‌رغم اعلام آزادی مرزبانان از سوی نماینده ایرانشهر، نماینده مردم زابل گفت که هنوز منابع خبری در مرزبانی ایران این اخبار را تایید نکرده‌اند.

 

سیدباقر حسینی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: اخباری که در مورد آزادی مرزبانان ایران مطرح شده به نقل از مسوولان پاکستانی بوده که هنوز مورد تایید نیست و در این زمینه باید هنگ مرزی خبری به ما بدهد تا آن را تایید کنیم.

 

این درحالیست که نماینده مردم ایرانشهر، پیش از این آزادی 5 سرباز مرزبان ایرانی که بیش از یک ماه پیش توسط گروه جیش العدل به اسارت گرفته شده بود را تایید کرده بود.

محمد سعید اربابی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: آزادی سربازان ایرانی قطعی است اما نحوه و یا جزییاتش تا ساعاتی دیگر مشخص و اعلام خواهد شد.

 

سفارت ایران در پاکستان نیز به ایسنا اعلام کرد که با انتشار اخبار اولیه آزادی این مرزبانان، موضوع را به طور رسمی از وزارت خارجه پاکستان دنبال کرده و خواستار توضیح در این باره شده است.

 

سفارت کشورمان اعلام کرد: پیگیر اخبار دقیق در ارتباط با آخرین وضعیت این مرزبانان است.

 

همچنین از سوی استانداری سیستان و بلوچستان این موضوع اعلام شد که هیات اعزام شده به بلوچستان پاکستان که مدت ماموریتش به اتمام رسیده، هم‌اکنون در حال رایزنی و پیگیری اخبار مربوط به صحت و سقم این خبر است.

 

حسینعلی شهریاری، نماینده زاهدان نیز در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه هنوز خبر رسمی در این باره اعلام نشده، گفت: تا جاییکه مسوولان پاکستانی گفتند ارتش پاکستان در خاک خود عملیاتی انجام داده و به زودی خبرهای خوشی اعلام خواهد شد.

 

هم‌چنین استاندار سیستان و بلوچستان گفت: خبر آزادی سربازان گروگان‌ گرفته شده را رد نمی‌کنم و تایید این موضوع نیز منوط به این است که مقامات رسمی از ایالت بلوچستان پاکستان این خبر را تایید کنند.

 

اوسط هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره صحت و سقم خبر آزادی سربازان گروگان گرفته شده از سوی جیش العدل گفت: هیاتی که پیش از این به بلوچستان پاکستان اعزام شده بود، هم‌اکنون در حال ارتباط و رایزنی با همتاهای خود است و در تماس هستند تا میزان صحت و سقم این خبر را بررسی کنند.

 

وی افزود: با توجه به جریانی که در این راستا شکل گرفته و با توجه به ارتباطاتی که ما داشته‌ایم، من به نتایج این رایزنی‌ها و همچنین آزادی سربازان امیدوارم.

 

وی گفت: به محض این‌که جزییات خبر به دست‌مان رسید، آن را اعلام می‌کنیم.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید