امروز: دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۷ Monday, 20 September 2021

استقلال هم “سیاسی” نیست

استقلال هم "سیاسی" نیست

هیات مدیره باشگاه استقلال هم مانند آنچه که در باشگاه پرسپولیس رخ داد ترکیبی از مدیران اقتصادی و پیشکسوتان این تیم خواهد بود.

 
به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینا نیوز به نقل از (ایسنا)، موضع وزارت ورزش و جوانان در ماجرای تغییر و تحولات صورت گرفته در باشگاه پرسپولیس و چیدمان هیات مدیره و نحوه انتخاب مدیرعامل این باشگاه نشان داد که بر خلاف ادوار گذشته دیگر جایی برای سیاسی‌ها در هیات مدیره باشگاه‌های سرخابی وجود ندارد.

 

 
اگر چه برای اولین بار تیمی اقتصادی- ورزشی دور میز مدیریتی باشگاه سرخپوشان جمع شدند، اما رویکرد وزارت ورزش و جوانان در انتخاب‌های اخیر این امیدواری را ایجاد کرده که بالاخره پس از سال‌ها سیاسیون از هدایت این باشگاه‌های مردمی کنار گذاشته شوند و با یک تفکر جدید برای مخارج و هزینه‌های باشگاه تصمیم گیری شود.

 

 
پس از اتمام پروژه تعیین هیات مدیره و حامی مالی پرسپولیس چندی است که موضوع انتخاب اسپانسر و اعضای هیات مدیره آبی‌ها روی میز کار امیررضا خادم و وزارت ورزش و جوانان قرار دارد. خبرها و گمانه زنی برخی از رسانه‌ها حکایت از حضور برخی از مدیران سیاسی در راس مجموعه مدیریتی باشگاه استقلال دارد که خیلی با مواضع مدیران وزارت ورزش همخوانی ندارد.

 

 
برخلاف خبرهای منتشر شده، در هیات مدیره جدید استقلال نیز خبری از حضور چهره‌های سیاسی و نمایندگان مجلس نخواهد بود و ترکیبی از مدیران اقتصادی و پیشکسوتان این تیم اعضای جدید را تشکیل خواهند داد. البته باید دید وزارت ورزش و جوانان تا تعیین هیات مدیره و حامی مالی استقلال روی مواضع خود می‌ایستد و همان سیاستی که در پرسپولیس اعمال کرد را در استقلال پی می گیرد یا خیر.

 

 
آنچه مسلم است محمود گودرزی، وزیر ورزش و مسئول اصلی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس رفتار یکسانی با سرخابی‌ها خواهد داشت و عدالت را برقرار خواهد کرد. بنابراین این انتظار می‌رود که امیررضا خادم مامور رسیدگی به این باشگاه‌ها همان رویکرد پرسپولیس را در استقلال پیاده کند.

 

 
به گزارش ایسنا، موضوع دیگر در رویکرد وزارت ورزش و جوانان در قبال قرمزها، این است که حامی مالی دخل و تصرفی در تصمیمات مدیریتی و امور جاری باشگاه‌ را ندارد و حتی مالک تجاری باشگاه پرسپولیس هیچ درخواستی برای حضور در هیات مدیره و انتصاب اعضا نداشته و همان طور که در ترکیب جدید هیات مدیره دیده می‌شود، هیچ فردی از سوی شرکت مورد نظر حکم نگرفته است.

 

 
امضای قرارداد با اسپانسر پرسپولیس و توافقی که با وزارت ورزش و جوانان صورت گرفته، نشان می‌دهد که مالک تجاری تنها در ازای پرداخت 30 میلیارد تومان می‌تواند از برند پرسپولیس برای مدت یکسان استفاده و برای خودش درآمدزایی کند، بنابراین هیچ شروطی مبنی بر این که ریاست و یا عضویت در هیات مدیره و یا مدیرعاملی به مالک تجاری برسد،‌ وجود نداشته است.

 

 
شایعاتی در رابطه با حضور حامی مالی استقلال به عنوان رییس هیات مدیره مطرح شده است، اما به نظر می‌رسد که وزارت ورزش و جوانان مانند آنچه که در باشگاه پرسپولیس رخ داد، را در باشگاه استقلال انجام دهد و حامی مالی سهمی در هیات مدیره نخواهد داشت. به گفته خادم، مذاکره با چند حامی مالی آغاز شده، اما به نتیجه نرسیده است.

 

 
ا‌نتها‌ی‌ پیا‌م

 

 

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید