امروز: پنج شنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۵ Thursday, 19 September 2019

اظهارات رئیس جمهور در دیدار با مردم ری

رییس جمهور اظهار داشت: همه مسئولان به مسئله حق‌الناس بودن رای مردم و آرای مردمی توجه و اعتقاد دارند و به آن اهمیت می‌دهند.

رییس جمهور اظهار داشت: همه مسئولان به مسئله حق‌الناس بودن رای مردم و آرای مردمی توجه و اعتقاد دارند و به آن اهمیت می‌دهند.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی که به شهر ری سفر کرده است٬ با حضور در جمع مردم این شهرف با سلام به مردم شهر ری و احترام به حضرت شاه عبدالظیم‌(ع)٬ یادآور شد: این صحن و حرم بسیار مقدس است و علاوه بر مقدس بودن محل اجتماع بزرگان و علما بوده است و از زمان مشروطیت بزرگان بسیاری در این محل گرد آمده‌اند. او ادامه داد: از همین مکان بود که ملت ایران دست به کارهای بزرگی زدند و در زمان انقلاب اسلامی نیز راه مشروطه را که‌‌ همان راه رای و صندوق رای بود را برگزیدند و امروز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ما به نقطه‌ای رسیدیم که صندوق رای و رای‌گیری با سلامت و رقابت و با حضور باشکوه مردم برگزار می‌شود و همواره افتخارآمیز بوده است.

روحانی با اشاره به آغاز ثبت نام متقاضیان حضور در مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی گفت: در این روز‌ها مردم و افراد صاحب صلاحیت به مراکز ثبت نام می‌روند و برای حضور در مجلس خبرگان و همچنین مجلس شورای اسلامی خود را نامزد می‌کنند و امیدواریم این شور و احساساتی که از ابتدای دی ماه آغاز شده در اوایل اسفند نیز با حضور مردم تکمیل شود. وی ادامه داد: در اوایل اسفند مردم با حضور در پای صندوق‌های رای آن شور و شعور بزرگ خود را نشان می‌دهند و ما قطعاً شاهد آن خواهیم بود و یک بار دیگر در اسفندماه حماسه سیاسی بزرگ مردم را خواهیم دید.
:
رییس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به جمله مقام معظم رهبری که رای را حق‌الناس دانستند٬ گفت: همه مسئولان به مسئله حق‌الناس بودن رای مردم و آرای مردمی توجه و اعتقاد دارند و به آن اهمیت می‌دهند.

روحانی ادامه داد: برگزاری انتخابات جزو افتخارات ما و ایران است و انتخابات یکی از افتخارات ما در منطقه است٬ زیرا ما در سخت‌ترین شرایط نیز انتخابات را برگزار کردیم و آن را کنار نگذاشتیم و حتی در زمانی که درگیر جنگ تحمیلی بودیم در زمان مشخص انتخابات را برگزار کردیم و این انتخابات افتخار ماست.
:
رییس‌جمهور اضافه کرد: این نظام به عهدش با مردم وفا کرد و بر مبنای‌ عهدش، مسیر اداره کشور را از طریق آرای مردم هموار خواهد کرد. رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: بسیار خوشحالیم که دی‌ماه امسال، ان‌شاءالله شاهد شکست قدرت‌های بزرگ و توطئه‌گران در ایجاد تحریم‌های اقتصادی باشیم و زنجیر تحریم را به حول و قوه الهی بگسلیم و مردم بزرگ ما شاهد آرامش و باز شدن دروازه‌های اقتصادی کشور به روی جهانیان باشیم.

او اضافه کرد: ۱۲ سال بر مردم ما ظلم شد و قطعنامه‌های ظالمانه علیه مردم ما به تصویب رسید. در شورای حکام آژانس ۱۲ قطعنامه علیه مردم بزرگ و در شورای امنیت سازمان ملل نیز ۶ قطعنامه علیه مردم وضع شد و ان‌شاءالله در دی‌ماه با اجرایی شدن برجام، هر ۱۸ قطعنامه ظالمانه علیه مردم ایران برای همیشه لغو خواهد شد.
:
رئیس‌جمهور یادآور شد: این پیروزی از آن شما ملت بزرگ ایران است و اگر نمایندگان شما در وین، نیویورک، ژنو و لوزان توانستند حق این ملت را بر کرسی بنشانند، به خاطر حضور و مشارکت و حمایت شما مردم بزرگ بود. او ادامه داد: دولت یازدهم افتخار می‌کند که مورد اعتماد این ملت بزرگ و عزیز و فداکار و همچنین مورد اعتماد مقام معظم رهبری است. امروز همه باید با وحدت و اتحاد و همدلی و انسجام راه توسعه و پیروزی این کشور را برای این ملت بزرگ هموار نماییم.

روحانی خاطرنشان کرد: در مراحل پایانی اجرای برجام هستیم و به حول و قوه الهی با اجرای برجام آرزوی ننگین افراطیون آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه که نمی‌خواستند برجام به نتیجه برسد، ملت ما برجام را به فرجام خواهند رساند. رئیس‌جمهور یادآور شد: دروازه کشور برای توسعه اقتصاد این سرزمین باز خواهیم کرد و به وعده‌هایی که به مردم عزیز و بزرگمان داده‌ایم، عمل خواهیم کرد و خوشحالیم شب گذشته شنیدیم مرکز آمار ایران تورم نقطه به نقطه ایران را یک‌رقمی و ۹.۹ اعلام کرد و تورمی که پیش از آغاز به کار این دولت ۴۵ درصد بود، در آغاز این دولت به کمتر از ۱۰ درصد رسیده و اگر این مهم به نتیجه رسیده، به خاطر تلاش شما مردم بزرگوار بوده‌ است.
:
رئیس قوه مجریه اضافه کرد: با وجود اینکه امسال در شرایط بسیار سخت اقتصادی بودیم و درحالی که زمانی نفت بشکه‌ای ۱۴۰ دلار بود، در آغاز این دولت قیمت آن به ۱۲۰ دلار کاهش یافت و امروز قیمت آن به حدود ۳۰ دلار رسیده و ما با توطئه کشورهای منطقه روبرو بودیم. او ادامه داد: سال آینده به حول و قوه الهی، به رشد اقتصادی قابل‌توجهی دست خواهیم یافت و در سال آینده با رشد ۵۰ درصدی همراه خواهیم بود.
:
روحانی گفت: شما می‌دانید امروز بسیاری از کشورهای خارجی آمده‌اند که از فرصت بعد از تحریم استفاده کنند و بحمدالله ما کشوری امن و امان داریم و برخلاف کشورهای منطقه که هر روز در آن‌ها جنگ داخلی وجود دارد، در تمام اجتماع‌های کشورمان شاهد امنیت قابل ملاحظه‌ای هستیم. رئیس‌جمهور یادآور شد: متاسفانه در مسیر توسعه کشور، شهرری به عنوان شهری مذهبی و به عنوان فخر مردم تهران، دارای مشکلاتی است که باید از پیش پای مردم برداشته شود و ان‌شاءالله در بودجه سال آینده و برنامه توسعه که هر دو دی‌ماه امسال تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد، ۲۶۷ هزار میلیارد برای بودجه سال ۹۵ درنظر گرفته شده‌است.

او اضافه کرد: در بودجه سال آینده اتکای ما به نفت تنها ۲۵ درصد است و ۷۵ درصد اتکای بودجه به منابع غیرنفتی است و این یکی از آرزوی‌هایی است که ملت و نظام سال‌ها به دنبال آن بود. گرچه باتوجه به قیمت نفت راه دیگری نداشتیم٬ اما با این رویکرد اتکای ما به درآمدهای نفتی سال به سال کمتر خواهد شد.

روحانی خاطرنشان کرد: در زمینه محیط‌‌زیست، حمل و نقل و کشاورزی مشکلاتی داریم که باید با کمک یکدیگر این مشکلات را حل‌و‌فصل کنیم. رئیس‌جمهور با بیان این‌که برای حل مشکلات مردم در منطقه شهرری تصمیم‌های بسیار خوبی در جلسه اخیر هیات وزیران گرفته شده، ‌ گفت: اولین مشکل مردم این منطقه مسئله آب است که ان‌شاءالله تا ساعتی دیگر تصفیه‌خانه سد ماملو با اعتبار ۱۱۰۰میلیارد ریال اعتبار افتتاح می‌شود و ۷۰ درصد آب این سد نیز به منطقه شهرری منتقل خواهد شد. البته تصفیه‌خانه‌های بسیاری در همین سفر مدنظر قرار گرفته است.
:
او ادامه داد: در زمینه مسائل درمانی و بهداشتی این منطقه با معضلات و مشکلاتی مواجه است و برای حل این مشکلات، تصمیم گرفته شد، برای تکمیل و تجهیز بیمارستان شهدای ۷ تیر مبلغ ۹۰ میلیارد تومان تخصیص داده ‌شود و ان‌شاءالله این بیمارستان در سال ۹۵ مورد تکمیل و بهره‌برداری قرار خواهد گرفت و همچنین بیمارستان غدیری فیروزآبادی با اختصاص ۷۳ میلیارد تومان اعتبار تا اوائل سال ۹۶ قسمت‌های جدید این بیمارستان تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در بخش آموش و پرورش در این منطقه با کمبود کلاس‌های درسی مواجهیم که ۲۳۴ کلاس درس با کمک خیرین افتتاح خواهدشد و محور جاده قدیم تهران-قم که امروز با مشکلاتی روبروست، تکمیل خواهد و ایستگاه راه‌آهن شهرری در سال ۹۵ نیز نوسازی خواهد شد.

او با اشاره به سیستم نوین آبیاری شهرری گفت: تنها راه ما برای مقابله با مشکل آب، استفاده بهینه از منابع آب است.رئیس قوه مجریه اعلام کرد: همچنین برای تکمیل ۳ سالن و احداث ۲سالن ورزشی، مبلغ ۱۹۰میلیاردتومان اختصاص داده شده‌است.
:
روحانی تصریم کرد: به طور خلاصه باید بگویم در این سفر ۴۳۲ میلیارد تومان اعتبار برای ۱۲ طرح مهم مورد نظر قرار گرفته که این مبلغ به غیر از دیگر طرح‌هایی است.رئیس دولت یازدهم ادامه داد: شهر ری به عنوان مرکزی که بخش بزرگی از کشاورزی و واحدهای صنعتی را در خود جا داده، انشاءالله در زمینه‌های مختلف تصمیم‌های خوبی اتخاذ خواهد شد و نیروگاه برق این منطقه بازسازی و بازطراحی خواهدشد و همچنین مرکزی برای آزمایش فنی خودرویی از سوی وزارت صنعت موردنظر قرارگرفته که هم موجب اشتغال در منطقه می‌شود و هم به لحاظ صنعتی حائز اهمیت خواهد بود.
:
رئیس دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: دولت به تمام وعده‌های خود در این سفر متعهد است و ما به تمامی قول‌هایی که در سفرهای استانی می‌دهیم، عمل خواهیم کرد. او ادامه داد: ‌ ان‌شاءالله با برداشته شدن تحریم‌های ظالمانه و با حضور فعال شما شاهد رونق اقتصادی خواهیم بود و همچنین امیدواریم با مشارکت فعال شما مردم بزرگوار در انتخابات اسفندماه شاهد تحقق حماسه بزرگ سیاسی باشیم.

او اعلام کرد: در این ماه رحمت و وحدت دنیای اسلام و درحالی که به هفته وحدت نزدیک می‌شویم، با برداشته شدن تحریم و شرایط جدید با وحدت و انسجام بیشتر شاهد رونق و توسعه کشور اسلامی عزیزمان خواهیم بود. روحانی در پایان با تشکر از مقام‌های استان و شهرستان و نماینده محترم مقام معظم رهبری و آستان قدس حضرت عبدالعظیم(ع)، ‌گفت: ان‌شاءالله در کنار یکدیگر شاهد کسب پیروزی‌های بزرگی خواهیم بود.

./.

توییت بینا

۱۳:۱۵ (۱۰ ماه قبل) ۱

نوبخت: افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیش از سال‌های ۹۶ و ۹۷ است

۱۳:۱۴ (۱۰ ماه قبل) ۲

دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ رئیس جمهور روحانی به آذربایجان غربی سفر می کند

۱۳:۱۳ (۱۰ ماه قبل) ۳

حسن روحانی و «برهم صالح» رئیس جمهور عراق امروز شنبه در مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد دیدار و گفت و گو کردند

۱۳:۱۰ (۱۰ ماه قبل) ۴

شمار مفقودین مهیب‌ ترین آتش سوزی کالیفرنیا به ۱۰۰۰ نفر رسید

۱۳:۰۹ (۱۰ ماه قبل) ۵

تیم ملی والیبال زنان ایران با صعود ۷۹ پله‌ای در رده‌بندی فدراسیون بین‌المللی، در رتبه ۳۹ جهان قرار گرفت

۱۰:۵۶ (۱۱ ماه قبل) ۶

احیای دریاچه اورمیه می‌تواند سرنوشت کشور را تغییر دهد

۱۰:۴۶ (۱۱ ماه قبل) ۷

خانوارهای کمتر از ۳ میلیون تومان درآمد مشمول دریافت کمک هزینه شدند

۱۰:۴۲ (۱۱ ماه قبل) ۸

مدیرکل گمرک همدان به همراه معاون فنی گمرک بازداشت شد

۱۰:۱۵ (۱۱ ماه قبل) ۹

هشدار اروپا به آمریکا درباره آثار زیان‌بار تحریم‌های ایران برای دلار

۱۰:۰۸ (۱۱ ماه قبل) ۱۰

سقوط هوایپمای لاین ایر اندونزی با ١٨٩ سرنشین در دریا

۲۳:۱۳ (۱۱ ماه قبل) ۱۱

تأیید حکم اعدام دو مفسد اقتصادی در دیوان عالی کشور

۲۲:۴۸ (۱۱ ماه قبل) ۱۲

قطر شایعه عبور سلاح از تهران به بیروت از طریق دوحه را تکذیب کرد

۲۲:۴۸ (۱۱ ماه قبل) ۱۳

اردوغان: سه شنبه همه جزییات ماجرای خاشقجی را اعلام خواهیم کرد

۲۲:۴۴ (۱۱ ماه قبل) ۱۴

ناکامی کشتی ایران در مسابقات جهانی بوداپست مجارستان

۲۲:۴۳ (۱۱ ماه قبل) ۱۵

طوفان با سرعت ۷۵کیلومتر در مرز مهران

۱۵:۰۱ (۱۱ ماه قبل) ۱۶

موافقت رئیس جمهور با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان

۱۲:۴۵ (۱۱ ماه قبل) ۱۷

مرزبانان میرجاوه توسط یک نیروی نفوذی ابتدا بیهوش و سپس ربوده شدند

۱۲:۳۴ (۱۱ ماه قبل) ۱۸

جدید ترین آمارهای اقتصادی خبر از افزایش ۲۰.۵ درصدی نقدینگی در مقایسه با سال گذشته دارد

۱۲:۳۱ (۱۱ ماه قبل) ۱۹

در ۶ ماهه نخست امسال بیش از ۹ میلیون و ۱۳۰ هزار تن کالای اساسی وارد کشور شده است

۱۱:۳۹ (۱۱ ماه قبل) ۲۰

کاهش بیش از ۱۱ درصدی تولید خودرو در ۵ ماه اول امسال

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید