امروز: پنج شنبه، ۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۸ Thursday, 23 March 2023

اولين سهميه بنزين سال94 امشب واريز می‌شود

اولين سهميه بنزين سال۹۴ امشب واريز می‌شود

اولين سهميه ۶۰ ليتري بنزين ۷۰۰ توماني خودروهاي شخصي تا ساعت ۲۴ امشب در حالي در کارت‌هاي سوخت شارژ مي‌شود که سهميه ويژه بنزين برخي از وانت بارها از امشب مي‌سوزد.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، به نقل از مهر، اولين سهميه ۶۰ ليتري بنزين ۷۰۰ توماني خودروهاي شخصي تا ساعت ۲۴ امشب در حالي در کارت‌هاي سوخت شارژ مي‌شود که سهميه ويژه بنزين برخي از وانت بارها از امشب مي‌سوزد. بر اين اساس، پس از منتفي شدن تخصيص سهميه ويژه بنزين نوروزي، ساعت ۲۴ امشب جمعه ۲۹ اسفند ماه و در فاصله چند ساعت به آغاز سال جديد، اولين سهميه بنزين ۶۰ ليتري خودروهاي شخصي با قيمت ۷۰۰ توماني به کارت‌هاي هوشمند سوخت واريز خواهد شد.
:
مطابق با برنامه زمان بندي اعلام شده از سوي شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي، ساعت ۲۴ جمعه ۲۹ اسفند ماه۶۰ ليتر سهميه بنزين نيمه يارانه اي با قيمت ۷۰۰ توماني به کارت هوشمند سوخت خودروهاي شخصي واريز مي شود که در صورت اتمام سهميه بنزين ۷۰۰ توماني خودروسوان مي توانند با استفاده از کارت هوشمند سوخت خود اقدام به خريد بنزين آزاد کنند.
:
علاوه بر اين سهميه گازوييل خودروهاي عمومي هم بدون تغيير در قيمت و يا ميزان سهميه تا ساعت ۲۴ امشب جمعه ۲۹ اسفند در کارت‌هاي هوشمند سوخت شارژ و قابل برداشت خواهد بود. در همين حال ستاد سوخت در واکنش به احتمال تغييرات جديد در سهميه بنزين خودروهاي شخصي براي سال آينده، اعلام کرده است: دولت هنوز برنامه‌اي براي تغيير سهميه هاي بنزين يارانه اي در سال ۱۳۹۴ ندارد.
:
همزمان با واريز اولين سهميه نوبرانه بنزين بهار ۱۳۹۴، مسئولان ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت از آغاز دور جديد ابطال سهميه ويژه بنزين برخي از وانت بارها از ابتداي فروردين ماه ۹۴ خبر داده اند. در همين حال پيش بيني مي شود از ساعت ۲۴ امشب ۲۹ اسفند ماه وانت بارهايي که اقدام به ثبت نام نکرده اند از ابتداي فروردين ماه سهميه بنزين يارانه اي آنها به۶۰ ليتر با قيمت ۷۰۰ توماني کاهش يابد.
:
بر اساس آمارهاي ارائه شده هم اکنون در مجموع ۲ ميليون و ۲۰۰ هزار وانت بار در چرخه حمل و نقل کشور وجود دارد که تاکنون ۹۵۰ هزار وانت بار هيچ گونه مراجعه اي براي ثبت نام در سامانه مربوطه براي فعال بودن در چرخه حمل و نقل عمومي نکرده‌اند و که بنا بر اظهارات مسئولان ستاد سوخت اين تعداد، وانت بارهايي هستند که براي کارهاي شخصي استفاده مي شوند.
:
اين در حالي است که از ابتداي اسفند ماه سال جاري سهميه ويژه بنزين برخي از تاکسي هاي برون شهري کاهش يافت به طوري‌که سهميه بنزين تاکسي‌هاي بنزين سوز از ۹۰۰ ليتر به ۷۵۰ ليتر و سهميه سوخت تاکسي‌هاي دوگانه سوز از ۹۰۰ ليتر فعلي به ۵۰۰ ليتر کاهش يافته است.
:
با کاهش سهميه بنزين ۷۰۰ توماني برخي از خودروها دور جديد ابطال سهميه ويژه بنزين برخي از وانت بارها هم از ابتداي فروردين ماه سال جاري در دستور کار ستاد سوخت و دولت تدبير و اميد قرار گرفته است. عليرضا فيض بخش رئيس ستاد سوخت در جمع خبرنگاران در تشريح اين طرح حذف سهميه‌هاي ويژه بنزين ۷۰۰ توماني وانت بارها و تاکسي‌ها، گفته است: از مجموع دو ميليون و ۲۰۰ هزار وانت‌بار کشور حدود يک ميليون و ۲۵۰ هزار دستگاه سال ۹۰ ساماندهي شده و ۹۵۰ هزار دستگاه ساماندهي نشده اند مجددا از ابتداي اسفند توسط وزارت کشور مورد ساماندهي قرار مي‌گيرند.

:

./.

توییت بینا

11:22 (۲ روز قبل) ۱

امیرعبداللهیان: روزهای خوب⁩ در پیش است

11:48 (۴ روز قبل) ۲

مجوز ۲۰ هزار پرواز نوروزی صادر شده است

11:47 (۴ روز قبل) ۳

۱۷۶ نفر فوتی در ۴ روز نخست طرح سفرهای نوروزی

11:40 (۴ روز قبل) ۴

ورود ایران چک ۲۰۰ هزار تومانی به بازار

16:07 (۵ روز قبل) ۵

۲ نفر از عاملین اصلی حمله تروریستی حرم شاهچراغ به اعدام محکوم شدند

16:06 (۵ روز قبل) ۶

مصرف بنزین در کشور به ۱۱۵ میلیون لیتر در روز رسید

10:45 (۶ روز قبل) ۷

ورود سامانه بارشی جدید از یکشنبه

10:45 (۶ روز قبل) ۸

آغاز رزمایش مشترک دریایی ایران ، چین و روسیه

10:45 (۶ روز قبل) ۹

وزیر بهداشت: واکسن کرونا باید سالی یکبار تزریق شود

15:50 (۱ هفته قبل) ۱۰

۵۳ نفر از چهره‌های سرشناس ممنوع‌المعامله شدند

15:35 (۱ هفته قبل) ۱۱

پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان به هر مسجد از بودجه حذف شد

10:34 (۱ هفته قبل) ۱۲

پرواز موفقیت‌آمیز هواپیمای مسافربری با سوخت هیدروژنی

10:32 (۱ هفته قبل) ۱۳

حداقل ۶ بانک ایرانی مشمول ماده ۱۴۱ و ورشکسته اند

9:06 (۳ سال قبل) ۱۴

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۱۵

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۱۶

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۱۷

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۱۸

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۱۹

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۲۰

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

پربازدیدها

آخرین عناوین