امروز: یکشنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۲۵ Sunday, 21 April 2024

ایمیل موقت؛ آسوده از اسپم، ناشناس در اینترنت

با تجهیز مرورگر به افزونه‌ای کوچک می‌توان با چند کلیک ایمیل موقت ساخت. پیام‌های ارسال‌شده به این ایمیل بدون فاش‌شدن هویت کاربر به ایمیل اصلی او فرستاده می‌شوند. ایمیل موقت در زمانی که کاربر تعیین کرده غیرفعال می‌شود. بينانيوز: گاه برای دانلود یک نرم‌افزار یا استفاده از برخی از سرویس‌های...

با تجهیز مرورگر به افزونه‌ای کوچک می‌توان با چند کلیک ایمیل موقت ساخت. پیام‌های ارسال‌شده به این ایمیل بدون فاش‌شدن هویت کاربر به ایمیل اصلی او فرستاده می‌شوند. ایمیل موقت در زمانی که کاربر تعیین کرده غیرفعال می‌شود.

بينانيوز: گاه برای دانلود یک نرم‌افزار یا استفاده از برخی از سرویس‌های اینترنتی، کاربر باید ایمیل خود را وارد کند. بسیاری از سایت‌ها در ادامه ایمیل کاربران را اسپم‌باران می‌کنند. گاهی هم کاربر به دلایل شخصی علاقه ندارد ایمیل خود را در سایتی وارد کند.

یک راه، استفاده از ایمیل‌های جعلی است. مشکل اما اینجاست که کاربر نمی‌تواند ایمیل جعلی را چک کند؛ به ویژه زمانی که مجبور باشد برای فعال‌کردن سرویس مورد نظر خود، روی لینک ارسالی کلیک کند.

راه دیگر، استفاده از ایمیل‌های جایگزین است. در این صورت هم برای استفاده از خدمات مختلف باید ایمیل‌های مختلف را چک کرد.

در این میان راه‌حل ساده‌تری هم وجود دارد؛ ساخت بی‌دردسر ایمیل‌های مدت‌دار که محتوی خود را “تا پایان عمر” به ایمیل اصلی کاربر می‌فرستند، بدون آنکه ایمیل یا هویت او فاش شود. طول عمر ایمیل موقت را کاربر تعیین می‌کند. در پایان این مدت ایمیل موقت به‌طور خودکار غیرفعال می‌شود و کاربر هیچ ایمیل دیگری از آن دریافت نمی‌کند.

این کار با استفاده از افزونه‌ی “تِرش‌مِیل” (TrashMail) امکان‌پذیر است. این افزونه را می‌توان به سادگی در گالری افزونه‌های مرورگر کروم یا فایرفاکس دانلود و نصب کرد. پس از نصب باید در پایگاه اینترنتی ترش‌میل (ترش‌میل.نِت) یک حساب کاربری مجانی باز کرد.

در هنگام ثبت نام در ترش‌میل باید ایمیل واقعی کاربر یا ایمیلی که چک می‌کند وارد شود. در ادامه کاربر یک لینک تأیید از ترش‌میل دریافت می‌کند که با کلیک بر آن کار تمام است.

هر جا در اینترنت که نیاز به وارد کردن آدرس ایمیل باشد، کاربر با کلیک راست، گزینه مربوط به استفاده از ایمیل موقت را انتخاب می‌کند. در این هنگام صفحه پاپ آپ ترش‌میل باز می‌شود. در این صفحه عمر ایمیل تعیین و آدرس آن تولید می‌شود.

ترش‌میل نسخه رایگان و غیر رایگان دارد. نسخه رایگان که برای کاربران خانگی کافی به نظر می‌رسد، نسبت به نسخه غیر رایگان محدودیت‌هایی دارد. ترش‌میل رایگان به‌عنوان مثال تنها می‌تواند شمار محدودی ایمیل را به آدرس اصلی کاربر بفرستد یا عمر آن حداکثر یک ماه است.

البته ایمیل موقت غیرفعال‌شده – در نسخه رایگان – تا ۳۶۵ روز برای کاربر رزرو می‌ماند. در واقع کاربر با تعیین عمر ایمیل، مشخص می‌کند که برای چه مدت می‌خواهد پیام‌های ارسالی را در ایمیل اصلی خود دریافت کند.

با این حساب اگر کاربر عمر ایمیل موقت خود را یک روز تعیین کرده باشد اما ۶ ماه بعد بار دیگر به ایمیل موقت نیاز داشته باشد، همچنان می‌تواند از سرویس ترش‌میل استفاده کند.

در ترش‌میل ویژگی پنهان‌کردن هویت کاربر وجود دارد. به این معنی که اگر کاربر در ایمیل اصلی خود به پیامی از ایمیل موقت پاسخ دهد، آدرس ایمیل اصلی به همراه پاسخ فرستاده نمی‌شود؛ آدرس اصلی با آدرس ایمیل موقت جایگزین می‌شود، دامنه و آی‌پی کاربر تغییر می‌کنند و مشخص نیست که کاربر ایمیل اصلی خود را از کدام شرکت دریافت کرده است.

از ارتباط آنلاین ترش‌میل با پروتکل امن “Https” حفاظت می‌شود

توییت بینا

10:34 (۶ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۶ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۶ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۶ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱۰ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱۰ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱۰ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱۱ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱۱ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱۱ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱۱ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱۱ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱۱ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱۱ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱۱ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱۱ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱۱ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱۱ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱۱ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱۱ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین