امروز: پنج شنبه، ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳ Thursday, 16 September 2021

برخی بازرسی در اوین را به جنجال تبدیل کردند

برخی بازرسی در اوین را به جنجال تبدیل کردند

 

معاون اول قوه قضاییه در مراسم تودیع و معارفه رییس کل دادگستری استان تهران گفت: سمت جدید آقای اسماعیلی در دادگستری کل استان تهران هیچ ارتباطی با اتفاقات اخیر بند 350 زندان اوین ندارد.

 

 
به گزارش  سایت تحلیلی و خبری بینا نیوز به نقل از (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رییسی اظهار کرد: اعلام مسئولیت اسماعیلی در دادگستری استان تهران با اتفاقی که در بند 350 زندان اوین روی داد، همزمان شد و باید بگویم که هیچ ارتباطی با هم ندارند؛ زیرا بازرسی از زندان اوین بر اساس قانون و مقررات مصوب هر چند وقت یکبار برای سلامت و امنیت زندان انجام می‌شود.

 

 
وی افزود: اگر این بازرسی از زندان انجام نمی‌شد جای سوال داشت و این کار توسط مدیریت زندان اوین برای حفظ امنیت درون زندان انجام شد و خود زندانیان بند به این امر تن دادند، اما چند نفر متخلف در مقابل مامور زندان ایستادگی کردند و دلیل این تخلفشان در بازرسی‌ها کشف شد.

 

 
معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: به دنبال این کار جنجال‌آفرینی توسط رسانه‌های ضد انقلاب انجام شد و برخی از فتنه‌گران این راه را ادامه دادند و این مسئله را که قانونمند بود با بحران آفرینی به یک جنجال در رسانه‌ها تبدیل کردند که مصداق بارز نشر اکاذیب بوده است.

 

 
رییسی با اشاره به خدمات ارزنده آقای آوایی در دادگستری استان تهران ادامه داد: آقای آوایی کارنامه درخشانی در دستگاه قضایی دارند و بیش از 30 سال در عرصه‌های قضایی از جمله در خوزستان، اراک، اصفهان و بیش از 7 سال در مدیریت دادگستری استان تهران به ارائه خدمات پرداخته‌اند و ما در دوران مسئولیت وی از آقای آوایی حق‌خواهی و عدالت محوری را شاهد بودیم.

 

 
وی با بیان اینکه ما در اینجا جمع شدیم از زحمات آقای آوایی تقدیر کنیم، ادامه داد: آغاز ریاست آقای اسماعیلی در سمت ریاست دادگستری استان تهران از مدت‌ها قبل مطرح بود و صحبت‌هایی برای جابه‌جایی آقای اسماعیلی و آوایی با ریاست قوه قضاییه شده بود.

 

 
وی افوزد: در بررسی‌های که انجام شد مشخص شد که گزینه برای حضور در دادگستری استان تهران آقای اسماعیلی است و می‌تواند سکان‌دار مهترین بخش قضایی به لحاظ کیفی و کمی در دادگستری استان تهران باشد.

 

 
رییسی یادآور شد: یک ماه قبل در دیدار و نشست‌ آقای اسماعیلی با رییس قوه قضاییه، مسئله دادگستری استان تهران قطعیت یافت و در جلسه هفته بعد مسئولیت آقای جهانگیر به عنوان رییس جدید سازمان زندان‌ها قطعیت یافت.

 

 
معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه آقای اسماعیلی در دادستانی مشهد به اتفاق دیگر همکارانشان بهترین مدیریت را در دادسرای حساس مشهد داشتند، گفت: در دوره‌ای که به عنوان رییس سازمان زندان‌ها از وی دعوت شد، رها شدن از مشهد برای آقای اسماعیلی بسیار سخت بود، ولی از باب ضرورتی که در سازمان زندانها دیده شد از وی برای مدیریت این سازمان دعوت به عمل آمد و ایشان در دوره مدیریت‌شان در سازمان زندانها عملکرد موفق و درخشانی را داشته‌اند و در نهایت بهترین گزینه برای دادگستری کل استان تهران آقای اسماعیلی به لحاظ صلاحیت علمی و عملی‌شان شناخته ‌شدند.

 

 
رییسی با بیان اینکه حضور آقای اسماعیلی در دادگستری کل استان تهران ارتقاء محسوب می‌شود، ادامه داد: هر حقوقدانی می‌داند که رییس کل دادگستری برای یک قاضی بسیار مهم‌تر است از ریاست سازمان زندان‌هاست و یک ماه قبل رییس قوه قضاییه این موضوع را قطعی کردند، ولی متاسفانه این موضوع با اتفاقات اخیر در اوین همزمان شد.

 

 
وی با بیان اینکه ما رفتار مغرب زمین را با سربازان خودشان می‌بینیم و گزارشات مستندی که داریم نشان دهنده آن است که حقوق انسان‌ها در بسیاری از کشورهای مدعی حقوق بشر رعایت نمی‌شود، ادامه داد: ما به اعتبار قوانین موضوعه معتقدیم که حقوق اصحاب دعوا، متهم و شاکی و زندانی باید رعایت شود و همواره اسلام و تمام قضات بر این امر تاکید دارند. امروز ما مفتخریم به این که چهره‌های مسئول در تمام سطوح دستگاه قضایی حتی در اوقات فراغت خود در منزل به امور مربوط به پرونده‌ها می‌پردازند.

 

 
معاون اول قوه قضاییه با اشاره به ترور دادستان زابل در ادامه صحبت‌های خود گفت: شهادت دادستان زابل از همین نمونه‌هاست و وی از جمله افرادی بود که تمام هم و غم‌شان برای اجرای عدالت بود، اما در نهایت به شهادت رسید.

 

 
وی افزود: بارها گفته‌ایم که ما نیروهای سالم را برای ارتباط با مجموعه دستگاه قضایی، یک فرصت، سرمایه و نعمت الهی می‌دانیم. به عنوان مثال وکیل سالم حتما موجب اتقان آرا در دادگاه‌ها و کمک به اصحاب دعوا می‌شود و قاضی و دستگاه قضایی را برای کشف حقیقت کمک می‌کند. به همین میزان وکیل ناسالم هم تهدیدی برای بازرسی عادلانه و دستگاه قضایی می‌شود.

 

 
وی گفت: ما در برنامه توسعه پنجم هر ساله 800 قاضی برای دستگاه قضایی جذب می‌کنیم و بنا داریم که نیروی انسانی‌مان تکمیل شود، البته ناگفته نماند در کاهش ورودی پرونده به قوه قضاییه تمامی دستگاه‌ها نقش دارند.

 

 
رییسی با بیان اینکه قانون‌گذار برای مرزهای کشور مرزبان گذاشته است، ادامه داد: این مرزبانان با چشمان تیزبین برخورد مناسبی را انجام می‌دهند و در آخرین مرحله دستگاه قضایی ورود پیدا می‌کند و قوه قضاییه اولین راه‌حل نیست.

 

 
وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان فرهنگ و اقتصاد گفت: گسترش اخلاق در جامعه در کاهش ورودی پرونده‌ها به قوه قضاییه بسیار کمک می‌کند و به هر میزانی که اشتغال افزایش و بیکاری کاهش یابد ما شاهد کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی هستیم.

 

 
وی تاکید کرد: ما باید با رفتار قضایی عادلانه و اخلاقی، شرایطی را رقم بزنیم که آن شرایط پیشگیری از وقوع جرم را به دنبال داشته باشد تا بتوانیم در کاهش جرایم مو را از ماست بیرون بکشیم و این موضوع بسیار مهم است.

 

 
معاون اول قوه قضاییه در پایان اظهار کرد: به کمک مقام معظم رهبری ان‌شالله شاهد کاهش پرونده‌های ورودی در دستگاه قضایی هستیم، اما برای کاهش پرونده‌های ورودی به قوه قضاییه،‌ نیاز است تا دروغ نباشد؛ زیرا اگر دروغ نباشد پرونده‌های حقوقی مختومه می‌شود.

 

 
انتهای پیام

 

 

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید