امروز: جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۳۲ Friday, 24 September 2021

بنادر مسافری هرمزگان پذیرای 4.5 میلیون نفر طی 18 روز

بنادر مسافری هرمزگان پذیرای ۴.۵ میلیون نفر طی ۱۸ روز

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در سیزدهمین روز از فروردین ماه که به نام روز طبیعت نام‌گذاری شده است، بیش از 160 هزار تردد مسافر از طریق بنادر مسافری هرمزگان به ثبت رسید که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 100 درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش  سایت تحلیلی و خبری بینا نیوز به نقل از ایسنا،  سید علی استیری افزود: از ابتدای اجرای طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی هرمزگان تا پایان سیزدهمین روز از فرودین ماه 93 که یک دوره زمانی 18 روزه را شامل می‌شود، در مجموع چهار میلیون و 471 هزار و 463 نفر سفر از طریق بنادر هرمزگان به مقصد جزایر استان هرمزگان و بالعکس صورت گرفت؛ به طوری که، در دوازدهمین روز از فروردین 241 هزار و 724 نفر و در روز سیزدهم نیز 163 هزار و 344 نفر تردد مسافران نیز از طریق بنادر مسافری انجام شد.

وی اضافه کرد: خدمات رسانی مناسب و مستمر صورت گرفته توسط اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان میهمانان نوروزی را بر آن داشت تا آخرین روزهای تعطیلات ابتدای سال خود را در جزایر و در کنار آب‌های نیلگون خلیج فارس سپری کنند؛ به طوری که در روز سیزدهم فروردین ماه که در تقویم به نام روز طبیعت نامیده شده و ایرانیان در چنین روزی طی یک سنت چندهزار ساله به دامان طبیعت می روند، شاهد رونق سفرهای دریایی در چنین روزی بودیم.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان کرد: بر همین اساس، مقایسه آماری میزان تردد دریایی مسافران در روز “سیزده به در” امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، نشانگر رشد 101 درصدی تعداد مسافران دریایی در این روز است.

وی افزود: از سوی دیگر، طی 18 روز زمان اجرای طرح نوروزی که تنها دور روز دیگر تا پایان آن باقی است، عملیات جابجایی 460 هزار و 329 دستگاه خودرو از طریق مسیرهای دریایی بین بنادر لنگه، کیش، آفتاب، چارک، پهل و لافت به ثبت رسیده است.

استیری گفت: تعداد 23 هزار و 249 دستگاه خودرو در روز دوازدهم فروردین ماه و هم‌چنین در روز سیزدهم نیز 14 هزار و 759 دستگاه خودرو جابجا شده است.

وی تصریح کرد: از آغاز طرح نوروزی 93 تا پایان سیزدهمین روز از فروردین ماه سال جاری، در مجموع 24 هزار و 930 سفر دریایی از طریق بنادر ده گانه مسافری هرمزگان به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس انجام شده است که در روز دوازدهم نوروز، شاهد ورود و خروج یکهزار و 356 فروند شناور به بنادر مسافری استان بودیم و در روز سیزدهم نیز تردد حدود یکهزار فروند شناور در این بنادر به ثبت رسید.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان گفت: مقایسه آماری میزان سفرهای دریایی صورت گرفته در روز سیزدهم نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از رشد بیش از 20 درصدی این رقم و رونق سفرهای دریایی در روز طبیعت حکایت دارد.

به گزارش ایسنا، استان هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت‌های دریایی ایران زمین هر ساله پذیرای میلیون‌ها میهمان نوروزی از اقصی نقاط این سرزمین است که در ایام بهاری چند صباحی را در دامن آب‌های فیروزه‌ای خلیج فارس سپری می‌کنند؛ به گونه‌ای که بنادر مسافری این استان بیش از 95 درصد از کل حمل و نقل مسافران دریایی کشور و 100 درصد حمل خودرو به مقصد جزایر خلیج فارس را پشتیبانی می‌کنند و حجم عمده این مسافرت‌ها نیز در تعطیلات نوروزی انجام می‌شود.

طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی هرمزگان در سه بخش ایمنی مسیرهای تردد، ایمنی بنادر و ایمنی شناورها از 25 اسفند گذشته آغاز شده و تا پایان روز 15فروردین ماه جاری ادامه دارد که تا پایان این طرح، تنها دو روز بیشتر زمان باقی نمانده است.

انتهای پیام

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید