امروز: پنج شنبه، ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۴ Thursday, 28 October 2021

تیم ایرانی جهت مذاکره برای آزادی سربازان ربوده شده به پاکستان می‎روند

تیم ایرانی جهت مذاکره برای آزادی سربازان ربوده شده به پاکستان می‎روند

وزیر کشور درباره اقدامات ایران برای آزادی پنج سرباز ربوده شده در مرزهای پاکستان گفت: جلسات متعددی با مسئولان امنیتی و انتظامی برگزار شده و موضوع از طریق وزارت امور خارجه و وزارت کشور در دست بررسی است.

 

به گزارش  سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه “دومین همایش منطقه‌ای شبکه سازی سازمان‌های غیر دولتی فعال در کاهش آسیب و کاهش تقاضای مواد مخدر” که امروز دوشنبه در محل سازمان مجامع بین المللی برگزار شد، افزود: جلسات متعددی با نیروهای امنیتی و انتظامی برگزار شده و اقدامات لازم در منطقه فعالیت دیپلماتیک صورت گرفته است.

 

وی افزود: فعالیت دیپلماتیک خوبی از طریق وزارت امور خارجه و وزارت کشور صورت گرفته و دو سه مورد ملاقات مرزی در پاکستان نیز با مسئولان این کشور داشتیم.

 

رحمانی فضلی تصریح کرد: امروز ملاقات مجددی جهت مذاکره با پاکستان خواهیم داشت و نیروهای ایران جهت مذاکره به پاکستان می‌روند.

 

وزیر کشور با بیان اینکه از وقوع چنین موضوعاتی متاثر و متاسف می‌شویم گفت: تمام این سربازان فرزندان ما هستند و به اندازه پدر و مادر آنها ما نیز از این حادثه ناراحتیم.

 

وی تاکید کرد: حضور،‌ تلاش و جان نثاری این فرزندان در نقاط صفر مرزی نه تنها باعث امنیت کشور می‌شود بلکه اقتدار نظام جمهوری اسلامی را نیز نشان می‌دهد.

 

به گفته رحمانی فضلی، تمامی گزارش‌ها در یک سال اخیر نشان می‌دهد که هیچ اقدام تروریستی در داخل کشور انجام نشده است.

 

امکان ورود به کشور از طریق مرزها وجود ندارد

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر به علت رشادت فرزندان ایران و کنترل دقیق مرزها امکان ورود به کشور ما وجود ندارد، گفت: پاکستان و افغانستان تسلط بر حوزه‌های جغرافیایی خود به ویژه در مرز ایران را ندارند، لذا قاچاقچیان و کسانی که به دنبال سوء استفاده از این نقاط هستند در این مرزها تجمع پیدا می‌کنند.

 

وزیر کشور با تاکید بر اینکه منطقه ما کاملا امن است ادامه داد: از کشور پاکستان خواسته‌ایم تا با جدیت و قدرت با این موضوع برخورد کند، در غیر این صورت به ایران اجازه بدهد تا عمق مرزهای پاکستان و افغانستان نیروهای ایران نفوذ کند چرا که با شرایط به وجود آمده ایران آمادگی و توان ایجاد فضای امنیتی جدید را برای منطقه خود دارد.

 

با شرکتهای هرمی به شدت برخورد می‌شود

وزیر کشور درباره فعالیت مجدد شرکت‌های هرمی نیز گفت: تا کنون گزارشی در این باره به وزارت کشور ارسال نشده اما قوه قضاییه و وزارت اطلاعات پیگیر این موضوع هستند و چنانچه موردی گزارش شود به شدت با آن برخورد خواهند کرد.

 

وزیر کشور همچنین گفت: نگاه دولت با توجه به نگاه رئیس‌جمهور،‌ توجه به ظرفیت‌های اجتماعی است و سرلوحه تمام برنامه‌ها در وزارت کشور و استان‌ها، بحث توسعه محوری است که در استان‌ها نیز تاکید بر سرمایه‌گذاری از طریق فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاری اجتماعی از طریق فعالان اجتماعی است.

 

رحمانی فضلی گفت:‌ با توجه به اهمیتی که مبارزه با مواد مخدر دارد، ناگزیر هستیم این امر را بیش از پیش تقویت کرده و بحث ضد اعتیاد بودن که بخشی از دیدگاه مردم است، می‌تواند در امر مبارزه به ما کمک کند.

 

وی ادامه داد: باید بتوانیم سازماندهی مناسبی انجام داده و تشکیلات مرتبطی را ایجاد کنیم؛ با توجه به استقبالی که در چند ماه اخیر از موضوع اجتماعی شدن اعتیاد شده، به تمام استانداران اعلام کردیم، تنها نیز این نگاه را داشته باشند و من نیز با اقشارهای مختلف دیدارهایی داشته‌ام که این دیدارها ادامه خواهد داشت.

 

اجتماعی کردن بحث اعتیاد تنها با “نشاط” انجام نمی‌شود

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: اجتماعی کردن بحث اعتیاد تنها با نشاط انجام نمی‌شود و با توجه به اینکه در حوزه بودجه نیز مشکلی نداریم، اگر از ظرفیت مردم استفاده کنیم، با همین بودجه فعلی می‌توانیم با افزایش بهره‌وری، اثرگذارتر عمل کنیم.

 

رحمانی فضلی ادامه داد: نگاه وزارت کشور، توجه ویژه به ظرفیت اجتماعی و مردم است؛ ضمن آنکه برای سال 93 توانسته‌ایم بخشی از بودجه مواد مخدر را افزایش داده اما همه امید ما به این است که اولاً بتوانیم بهره‌وری را افزایش داده و بودجه‌ها در بخش‌هایی هزینه‌ شوند که اثربخشی بالایی داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه وظیفه سنگین روی دوش رسانه‌ها است، گفت: رسانه‌ها باید بتوانند در به صحنه آوردن مردم، به این رسالت خود عمل کرده که در این زمینه نیز فعال شده‌اند.

 

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: امر مبارزه، درمان، پیشگیری و مقابله بین‌المللی یک امر بین‌المللی است و این امر باید با حمایت کشورهای منطقه‌ای انجام شود که این موضوع نیز منوط به برنامه‌ریزی دقیق است.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید