امروز: پنج شنبه، ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲ Thursday, 16 September 2021

جامانده ها فقط امروز فرصت دارند/ آمار انصراف‌دهندگان امشب اعلام می شود

جامانده ها فقط امروز فرصت دارند/ آمار انصراف‌دهندگان امشب اعلام می شود

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور گفت: تعداد افرادی که از دریافت یارانه انصراف دادند، امشب به صورت دقیق اعلام می‌شود.افرادی که به هر دلیل از ثبت‌نام جا مانده‌اند امروز فرصت دارند تا با مراجعه به سایت www.refahi.ir ثبت‌نام کنند.

 

 

به گزارش  سایت تحلیلی و خبری بینا نیوز به نقل ازشبکه خبر، نام نویسی از متقاضیان دریافت یارانه نقدی امروز به پایان می رسد.

 

 

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور گفت: تعداد افرادی که از دریافت یارانه انصراف دادند، امشب به صورت دقیق اعلام می‌شود اما براساس آمارهای اولیه میلیون‌ها نفر از مردم ایران از این طرح استقبال کرده‌اند.

 

 

محمدباقر نوبخت با اشاره به ثبت‌نام فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها اظهار کرد: افرادی که به هر دلیل از ثبت‌نام جا مانده‌اند امروز فرصت دارند تا با مراجعه به سایت www.refahi.ir ثبت‌نام کنند.

 

 

وی افزود: افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند اما تمایل به انصراف از دریافت یارانه دارند تا دولت از این منابع برای امور دیگری از قبیل افزایش سطح خدمات بهداشت و درمان، تولید، حمل و نقل و کاهش آلودگی‌های هوا که همه مردم از آن برخوردار می‌شوند استفاده کند می‌توانند از دریافت یارانه انصراف دهند.

 

 

سخنگوی دولت اضافه کرد: پس از پایان روز 31 فروردین ماه می‌توانیم جمع‌بندی دقیقی داشته باشیم مبنی بر این‌که چقدر منابع حاصل از صرفه‌جویی‌ها یا انصراف برای دولت فراهم است زیرا برای انجام بخشی از کارهای مذکور نیاز به منابع داریم و هر مقدار که این منابع بیشتر باشد از منابع دیگری که قانون از محل تغییر قیمت‌ها تعیین کرده کمتر می‌توانیم استفاده کنیم.

 

 

نوبخت عنوان کرد: منبع مالی حاصل از انصراف از دریافت یارانه می‌تواند هزینه‌های بخشی از آن وظایف را تأمین کرده و از تغییر قیمت‌ها جلوگیری کند.

 

 

وی تصریح کرد: تعداد افرادی که از دریافت یارانه انصراف دادند، امشب به صورت دقیق اعلام می‌شود اما براساس آمارهای اولیه میلیون‌ها نفر از مردم ایران از این طرح استقبال کرده و با عدم ثبت‌نام، انصراف خود را از دریافت یارانه اعلام کرده‌اند.

 

 

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور با بیان این‌که در روزهای آینده کار اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها دنبال می‌شود، گفت: این اختیار را برای مردم قائل شدیم و به رسمیت شناختیم که خودشان انتخاب کنند که اگر می‌خواهند به صورت نقدی 45 هزار و 500 تومان را دریافت کنند، ثبت‌نام کنند اما اگر تمایل به مشارکت با دولت داشته باشند می‌توانند با عدم ثبت‌نام از دریافت یارانه، انصراف خود را اعلام کنند.

 

 

نوبخت بیان کرد: در حال حاضر هیچ دسته‌بندی صورت نگرفته است و همه مردم این اختیار را دارند که یکی از این دو راه را انتخاب کنند. وی تاکید کرد: افرادی که از دریافت یارانه انصراف می‌دهند مشارکت قوی و اجرایی با دولت تدبیر و امید داشته و در توسعه کشور سهم زیادی دارند.

 

 

سخنگوی دولت افزود: بدون تردید کسانی که در این درخواست ملی برای انصراف همکاری کردند به عنوان شهروندان قابل تقدیر باید از آنان تقدیر کرده و به پاس همکاری با دولت تدبیر و امید در اولین فرصت ممکن تسهیلاتی را برای آنان فراهم کنیم.

 

 

نوبخت اضافه کرد: در قانون 48 هزار میلیارد تومان تسریع شد که از محل اصلاح قیمت‌ها و 11 هزار و 300 میلیارد تومان از بودجه عمومی می‌تواند حاصل شود.

 

 

وی ادامه داد: بنابراین هر مقدار بتوانیم از یک منبع سومی که خودمان تعریف کردیم مبنی بر انصراف از دریافت یارانه برخوردار شویم، می‌توانیم به همان میزان از این 48 هزار میلیارد تومان که از محل اصلاح قیمت‌ها به دست می‌آید خودداری کنیم.

 

 

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور عنوان کرد: دولت با توجه به سیاست محدود و مهار کردن نرخ تورم نه تنها به دنبال افزایش قیمت‌ها نیست بلکه تلاش دارد تورم را مهار کند.

 

 

نوبخت تصریح کرد: به همین دلیل برای سال 93 پیش‌بینی می‌کنیم که نرخ تورم را در حد 25 درصد و حتی کمتر از آن تقلیل دهیم بنابراین هر مقدار که انصراف از دریافت یارانه منابع بیشتری را در اختیار دولت قرار دهد، به همان میزان از محل افزایش قیمت‌ها خود را محدودتر می‌کنیم.

 

 

وی یادآور شد: امیدواریم بتوانیم همراه با اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها در مرحله دوم سیاست مهار تورم را نیز اجرایی کنیم.

 

 

 

./.

 

 

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید