امروز: دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۷ Monday, 25 January 2021

جزئیات 3 بخشنامه جدید نفتی گمرک

جزئیات ۳ بخشنامه جدید نفتی گمرک

گمرک ایران در بخشنامه های جداگانه ای دستورات جدیدی را به مدیران گمرکات اجرایی کشور و ناظرین گمرکات استانها در زمینه های اعلام فهرست شرکتهای نفتی دولتی و خصوصی، اعلام لیست شرکتهای مجاز به استفاده از تسهیلات ستاد قاچاق کالا و اعلام وضعیت محموله های صادراتی نفتی صادر کرد.

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز و به نقل از مهر در بخشنامه اول آمده است: پيرو بند 3 بخشنامه رديف 359 مورخ 20 دی ماه 91 در خصوص رعايت نكات تاكيدي در انجام صادرات محموله هاي مايع نفت و گاز به پيوست نامه شماره 1593/92/ص مورخ اول خرادماه 92 مديركل هماهنگي كالا و ترانزيت ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز در خصوص اعلام فهرست پالايشگاه هاي دولتي و خصوصي مجاز (به عنوان مرجع رسمي تامين خوراک واحدهاي توليدي فرآورده هاي نفتي) ارسال می شود.

با عنايت به اينكه پالايشگاها به عنوان يكي از مراجع صدور اسناد (فاكتور فروش و بارنامه حمل مربوطه) هستند، لذا ضروري است در زمان اظهار محموله هاي صادراتي مزبور صرفا اسناد تامين منشاء مواد اوليه به كار رفته در توليد محصول صادراتي (به قيمت بين المللي) كه توسط پالايشگاه هاي موصوف ارائه می شوند، با رعايت ساير مقررات مورد پذيرش واقع شوند. شايسته است ضمن اقدام لازم مراتب را به كليه گمركات و واحدهاي تابعه ابلاغ نموده و بر حسن اجراي آن نظارت مستمر معمول دارند

در بخشنامه دیگری آمده است: پيرو بخشنامه رديف 86 مورخ چهارم خردادماه سال جاری موضوع اعلام فهرست شركت هاي مجاز به استفاده از تسهيلات پيش بيني شده در دستورالعمل ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز جهت صادرات فرآورده هاي نفتي، با توجه به نامه شماره 2238/92/ص مورخ 12 تیرماه 92 معاونت پيشگيري و هماهنگي سازمان ها و استان هاي ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز اعلام می دارد: شركت توليدي تندروان بهرو مجاز به استفاده از تسهيلات پيش بيني شده در دستورالعمل مذكور صرفا جهت صدور محصولات مندرج در پروانه بهره برداري خود تا تاريخ 12 تیرماه سال آینده است. شايسته است دستور فرماييد با رعايت ساير مقررات و ضوابط مربوطه اقدام لازم معمول و مراتب را به كليه گمركات و واحدهاي تابعه ابلاغ و بر حسن اجراي آن نظارت مستمر معمول دارند.

گمرک ایران در بخشنامه دیگری خطاب به مدیران گمرکات اجرایی کشور اعلام کرد: پيرو ماده 15 دستورالعمل اصلاحي ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز (موضوع بخشنامه رديف 77 مورخ 30 خردادماه 88) با عنايت به نامه شماره 1893/92/ص مورخ 22 خردادماه 92 معاونت پيشگيري و هماهنگي سازمان ها و استان ها ستاد فوق در خصوص بررسي فرآيند نمونه برداري، آزمايش و اعلام نتيجه كارگروه فني تشخيص ماهيت فرآورده هاي نفتي، خواهشمند است دستور فرمائيد مطابق مفاد بند 3 نامه صدرالذكر (به شرح ذيل) با در نظر گرفتن مدت زمان تعيين شده جهت انجام تشريفات صدور كالاهاي فوق الذكر با رعايت ضوابط و مقررات مربوطه اقدام لازم معمول نمايند.

1- نمونه برداري پس از اظهار توسط صاحب كالا (حداكثر 24 ساعت)
2- ارسال نمونه به آزمايشگاه همكار (حداكثر 24 ساعت)
3- اخذ پاسخ از آزمايشگاه همكار (حداكثر 72 ساعت)
4- ارسال نتيجه آزمايش به همراه اسناد و مدارک مربوطه به صورت محرمانه و با حذف سربرگ مشخصات صاحب كالا (حداكثر 48 ساعت)
5- رسيدگي در كارگروه فني و كارگروه اظهار نظر نهايي و ارسال پاسخ به گمركات اجرايي (حداكثر يک هفته). ضمنا تاكيد می شود مطابق بخشنامه رديف 232 مورخ 24 مهرماه سال 90 تاخيرات اعلام نتايج آزمايشگاه هاي معتبر معرفي شده و كارگروه فني استاندارد رابا رعايت قيد فوريت به اين دفتر ارسال تا موضوع متعاقبا از طريق ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز پيگيري شود.

مقتضي است دستور فرمائيد با توجه به مفاد نامه مذكور در اسرع وقت گزارشي از آخرين وضعيت محموله هاي نفتي كه به دليل مشكلات حقوقي و اجرايي احتمالا در آن گمرک متوقف مانده اند با ذكر دلايل و مستندات قانوني و مدت زمان توقف به تفكيک به اين دفتر اعلام نمايند.

توییت بینا

9:06 (۹ ماه قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۹ ماه قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۹ ماه قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۹ ماه قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۹ ماه قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱۰ ماه قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱۰ ماه قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱۰ ماه قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱۰ ماه قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۱۱ ماه قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۱۱ ماه قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۱۱ ماه قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۱۱ ماه قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۱۱ ماه قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۱۱ ماه قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۱۱ ماه قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۱۱ ماه قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۱۱ ماه قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۱۱ ماه قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۱۱ ماه قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید