امروز: پنج شنبه، ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۸ Thursday, 18 August 2022

جزييات تلاش افراطيون برای اخلال در مراسم سالگرد امام

جزييات تلاش افراطيون برای اخلال در مراسم سالگرد امام

آيت الله غرویان با بیان این که حاشیه سازان سخنرانی رئیس‌جمهور جمع اندک اما سازمان یافته بودند، گفت: برخی با یونیفرم خاص حاشیه سازان را هدایت می‌کردند که صورت خوبی نداشت و بسیاری از این قضیه گلایه مند بودند.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، به نقل از ايلنا، آیت الله «محسن غرویان» که شب 13خرداد و در زمان سخنرانی رييس‌جمهور در حرم امام خمینی(ره) در آن جا حضور داشت، در خصوص حواشی پیش آمده در زمان سخنرانی رئیس جمهور، گفت: بنده امشب توفیق داشتم که از باب ادای دین به امام خمینی و نوه محترم ایشان که دعوت فرستاده بودند، در مراسم سخنرانی ریاست محترم جمهوری در حرم امام خمینی(ره) حضور داشته باشم و استفاده کنم.

:

وی در خصوص حواشی پیش آمده در زمان سخنرانی رئیس جمهور و شعاردادن عدهای در این زمان، اظهار داشت: به نظرم این افراد خیلی چشمگیر نبودند؛ یک تعداد اندکی بودند که از قبل برنامه ریزی شده در این مراسم حاضر شده و در صف‌های اول نشسته بودند.
:

مردم پاسخ عده‌اي انگشت شمار از عوامل افراطيون و دلواپسان را با شعار و بالا بردن دست نوشته‌هايي در حمايت از روحاني دادند و تلاش مذبوحانه آنان را براي برهم زدن سخنان روحاني نقش بر آب كردند

:

n00079838-t

:
این استاد برجسته حوزه علمیه قم، گفت: این افراد هنگام آمدن روحانی شعار دادند و در حین سخنرانی هم در چند نوبت شعار دادند اما جمعیت کثیر مردم این ها را هدایت و آرام کردو قضیه به نظرم خیلی مهمی نبود. وی گفت: به نظرم فعالیت این افراد از قبل هم قابل پیش بینی بود؛ چرا که متأسفانه اخیرا روش این دلواپسان، این شده که در این گونه جلسات یک نمایشی می دهند ولی آقای دکتر روحانی هم کاملا مسلط به سخنرانی خودشان ادامه دادند و همان مطالب خودشان را تأکید کردند؛ راه حضرت امام(ره)، مفهموم انتظار امام زمان(عج)، این که ما از امام خمینی(ره) راه اعتدال و مبارزه با استکبار و صهیونیسم را آموختیم و همین راه امام خمینی را ادامه می دهیم.
:
آیت الله غرویان گفت: آقای دکتر روحانی در سخنرانی شان گفتند که یکی از ویژگی های راه امام خمینی(ره) هم این بود که ایشان فتوا دادند که میزان رأی ملت است و باید به رأی ملت احترام گذاشت؛ در مجموع این ها محورهای اساسی سخنرانی ریاست محترم جمهوری بود. وی خاطرنشان کرد: این که بلافاصله بعد از سخنرانی ریاست محترم جمهوری توسط برخی گفته شد که یک عده‌ای به خاطر حضور رییس دولت اصلاحات شلوغ کردند و …، اصلا رییس دولت اصلاحات در این مراسم حضور نداشت و فقط عده‌ای علیه برهم‌زنندگان جلسه شعارهایی همچون مرگ بر منافق دادند.
:
این استاد برجسته حوزه علمیه قم، با بیان این که قرائن و شواهد فعالیت دلواپسان در زمان سخنرانی رئیس جمهوری نشان می داد، که این حرکت این جمع اندک، خودجوش نبوده است، گفت: متأسفانه در بین این افراد حاشیه ساز، برخی نیز با یونیفرم خاص حضور داشتند که شعار می دادند و آن جمع محدود را هدایت میکردند و این هم خوب نبود چرا که با آن لباس فرم صورت خوبی نداشت و بسیاری از این قضیه گلایه مند بودند.
:
وی در پاسخ به این سؤال که واکنش آقای روحانی بعد از اتمام سخنرانی نسبت به این مسئله چه بود؟ گفت: آقای رئیس جمهور با دعا برای فرج امام زمان(عج) سخنرانی خود را تمام و رفتند و واکنش خاصی از سوی ایشان نبود. آیت‌الله غرویان اقدام دلواپسان را خلاف منویات رهبری دانست و گفت: اینگونه برنامه‌ها خلاف منویات مقام معظم رهبری است چرا که ایشان بر همدلی و همزبانی ملت و دولت تاکید داشته و چنین حرکاتی انعکاس خوبی در خار ج از کشور ندارد.
:
این استاد حوزه در مورد اینکه این بار سخنرانی شخص رییس جمهور توسط عده‌ای دچار اخلال شد، آیا از این به بعد اقدام جدی در برخورد با برهم‌زنندگان جلسات سخنرانی خواهد شد، اظهار کرد: عده‌ای می‌خواستند نظم را بر هم بزنند اما خود مردم خود این افراد را کنترل کردند. به نظرم تدابیر بهتری باید اندیشیده شود. این رویه، رویه غلطی است که عده ای بخواهند نظم جلسه را برهم بزنند. این رویه متاسفانه از زمان دولت قبل در کشور آغاز شده و هنوز عده‌ای آن را ادامه می‌دهند ولی خود مردم جلوی این افراد بی‌نظم را می‌گیرند.

./.

۱ دیدگاه برای این خبر ثبت شده است.

  1. درجلوی دوربین ها و در جمع میهمانان داخلی و خارجی این رفتارها که چند سال است در تمام عرصه های سیاسی و فرهنگی کشور مد شده است و عملا دوست و دشمن نمی شناسد نه تنها پسندیده نیست، بلکه بشکه باروت آماده انفجار است. باید هرچه زودتر برای آن روزهای مبادا فکر عاجل کرد، چند صدائی خوب است اما اگر شناسنامه دار باشند. چقدر جای احزاب در کشور خالی است. امان از دست آتش مزاجان، صحنه گردانان مغرض، دوستان نادان، تند روان تندخو، دلسوزان و مومنین عیسی تر از مسیح.
    منم آن کارگاه راستگار. منم آن باقیات صالحات، مشت خاک ساق پای ساقه دار، کم ندارد از صفات، گر بجنبد خاک پایم، با تو باشد ذره خاکم، پشت آدم مشت خاکم، من خیالم- بی خیالم، گه برانند من ندانم گه بخوانند من نخوانم. از زمان است یا زبان، بی مثال است روزگار، با تو باشد همزبان است، بی تو باشد پر زبانست. خوش به حالت گر تو نامند، گر تو خوانند، هم پلاسی هم لباس، گر نخوانند پیش مائی، رخت مائی، رنگ مائی، ترش و شیرین یاد شیرین، چون نشاطم بانشاطم، با خدائی پیش مائی، بی خدائی ریش مائی، بادی بادی از چه بادی، باد مشرق- باد مغرب، بادیان دانند تو بادی، اهل خوابی اهل خواهی، دادخواه باشد بگیرد دست ما، تازه کار باشد بروبد تار ما، گیر گیر است گیر ما بر خود نگیر این گیر ما، کم نباشند بی لباس، بی خیال و بی نیاز، ریزه خواران، مرده خواران، مورچه کاران، خاکساران، کارت خوانان، خمره خواهان، زنده بادان، مرده بادان، بادبادان، از خدا خواهم تو خود پیدا کنی، حق پرست باشی تو را داور کند، بی طرف باشی تو را یاور کند، من نه گفتم مثل خود دگر نباش، هر کسی هم شان خود هم رای خود، اندکی بر خود بیا، تا روز سخت تنها نباش، اندکی بازنده باش، پرده را انجم تو باش، صخره ها بی تخت سنگ، کودکان بی اشک و رشک، با تنان تابی بخور، ناتنان آبی بخور، آبی نداری خشکه باش، خوش نباشی زنده باش، تا مگر رحمی کنند، حرف خود عریان کنند، حرف ما دنیا نگشت، عرض ما پنهان نگشت، حرف من اینست و بس، آفرین بر حرف حق، آفرین بر راه حق. انتظار از ما همین، افتخار بر ما همین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید