امروز: پنج شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۷ Thursday, 23 September 2021

حاشیه‌های یک برنامه‌ تلویزیونی/ سعدی به روایت چوچانگ!

حاشیه‌های یک برنامه‌ تلویزیونی/ سعدی به روایت چوچانگ!

 

در مراسم تقدیر از برترین‌های نوروز 93، منگ هان ژانگ – بازیگر نقش چوچانگ در سریال «پایتخت 3» – شعری از سعدی را در سالروز تولد این شاعر ایرانی خواند و یادآور شد: سعدی تنها شاعر ایرانی است که به چین سفر کرد.

 

 
همچنین سیروس مقدم، کارگردان «پایتخت» از این سریال که با وجود شرایط سخت سازمان صداوسیما ساخته شد، به عنوان بدرقه‌ای برای رفتن سید عزت الله ضرغامی یاد کرد.

 

 
به گزارش  سایت تحلیلی و خبری بینا نیوز به نقل از (ایسنا)، مراسم تقدیر از برترین‌های نوروز 93 که عصر دوشنبه (یکم اردیبهشت ماه) در سالن همایش‌های سازمان صداوسیما با حضور برنامه‌سازان، هنرمندان، مسؤولان کشوری و مدیران شبکه‌ها برگزار شد با حاشیه‌ها و اتفاقات جالبی همراه بود.

 

 
این مراسم قرار بود ساعت 15 و 30 دقیقه برگزار شود اما با یک ساعت تأخیر ساعت 16 و 30 دقیقه برگزار شد و تا ساعت 20 ادامه پیدا کرد.

 

 
در این مراسم زمانی که از آریا عظیمی‌نژاد – آهنگساز سریال «پایتخت 3» – قدردانی شد، مجری برنامه خطاب به حضار گفت: هم‌اکنون آقای عظیمی‌نژاد پدر سه روزه است؛ سپس پدر شدنش را به وی تبریک گفت.

 

 
همچنین در این مراسم از سوی مجری از هومن حاجی‌عبداللهی (بازیگر نقش رحمت خروس‌باز) با عنوان «داداش گلم» نام برده شد و سپس شهاب مرادی (رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران) که در این مراسم حضور داشت، خطاب به حضار گفت: باید ایشان را ویژه تشویق کنید.

 

 
اجرای مراسم تقدیر از برترین‌های سیما در نوروز 93 بر عهده یراق‌بافان بود.

 

 
سیروس مقدم در این مراسم، سریال «پایتخت 3» را به رییس سازمان صداوسیما تقدیم کرد و گفت: اگر سال گذشته «پایتخت 3» در شرایط سختی ساخته شد، به دلیل این بود که ما احساس کردیم، دیگر ممکن است سال آینده آقای ضرغامی در بین ما نباشد؛ به همین خاطر همه با هم تصمیم گرفتیم با ساختن «پایتخت 3» بدرقه شایسته‌ای از ایشان داشته باشیم؛ چرا که همیشه مدیران از ما تقدیر می‌کنند و ما هم یک بار خواستیم «پایتخت 3» را تقدیم آقای ضرغامی کنیم و از ایشان تقدیر کنیم. اگر هم قرار باشد وداعی اتفاق بیفتد همت کردیم تا «پایتخت 3» را به ایشان تقدیم کنیم.

 

 
مقدم در ادامه با بیان اینکه قصد ندارد راجع‌ به نظرات و داوری‌ها درخصوص «پایتخت 3» صحبت کند، بیان کرد: اتفاقاتی در بخش‌هایی چون مرحله تصویربرداری، تدوین و حتی بازیگری سریال «پایتخت 3»‌ افتاد که البته من نمی‌خواهم راجع‌به داوری دوستان صحبت کنم ولی اگر به عنوان مثال حرکت‌های دوربین در این سریال به گونه‌ای بود که گاهی مخاطب سریال را با مسابقه یا هر چیز دیگری اشتباه می‌گرفت یا دچار سردرگمی میَ‌شد علتش این بود که کسی مثل امیر معقولی پشت دوربین نشسته بود.

 

 
وی در ادامه گفت: محسن تنابنده به خاطر نبوغی که دارد و سازمان صداوسیما باید قدرش را بیشتر بداند، اشک مرا در «پایتخت» درآورد.

 

 
مجری مراسم تقدیر از برترین‌های نوروز 93 با خنده خطاب به سیروس مقدم گفت: خدا را چه دیدی، شاید آقای ضرغامی یک سال دیگر هم ماند و شما «پایتخت 4» را هم ساختید.

 

 
او همچنین از سیروس مقدم چندین بار با عنوان «استاد» یاد کرد و از وی به خاطر پرداخت به مقوله امام رضا(ع) در سریالش تشکر کرد.

 

 
دقایقی از مراسم تقدیر از برترین‌های نوروزی به تماشای بخش‌هایی از سریال «پایتخت 2 و 3» که مربوط به امام رضا (ع) می‌شد، اختصاص داشت که پخش این سکانس‌ها با اشک‌های حضار همراه بود.

 

 
در این مراسم رییس سازمان بهزیستی به پاس قدردانی از توجه صداوسیما به معلولان تابلویی را از طرف هنرمندان معلول کشور به رییس سازمان صداوسیما اهدا کرد.

 

 
بخشی از این مراسم به اجرای برنامه توسط گروهی از خوانندگان با ترانه‌ای در وصف حضرت زهرا (س) گذشت.

 

 

همچنین بهرام پاییز از جمله خوانندگانی بود که قطعاتی را برای حضار اجرا کرد.

 

 
در این مراسم مجری برنامه در بخشی خطاب به شهاب مرادی به طنز گفت: اگر به شما بگوییم آخوند هنرمند که مشکلی ندارد، چیز بدی نیست که؟ این پرسش مجری، خنده مرادی را برای لحظاتی در پی داشت.

 

 
در این مراسم تقدس‌نژاد – مدیر بخش مالی و ادارای سازمان صداوسیما – حضور داشت که مجری برنامه چندین بار تأکید کرد، آقای تقدس‌نژاد در ردیف ابتدایی سالن بنشینند که همه او را بیینند؛ چرا که همه ایشان را چه هنرمند و چه غیرهنرمند دوست دارند.

 

 
در بخشی از این مراسم معاون سازمان حفظ محیط زیست – احمدعلی کیخواه – در سخنانی کوتاه ضمن تشکر از عملکرد نوروزی تلویزیون خاطرنشان کرد: آنچه که در نوروز امسال اتفاق افتاد و گل سرسبد تلویزیون بود، در عرصه اهمیت به محیط زیست در سریال «پایتخت 3» بود. صداوسیما طی این مدت خیلی خوب توانسته این نقش را ایفا کند کماینکه در سریال «پایتخت» هم در این بخش خیلی خوب به وظیفه‌اش عمل کرد. جا دارد بگویم هیچ کس جز بازیگر نقش «بهبود فریبا» (مهران احمدی) نمی‌توانست انقدر ساده وظایف و مسئولیت محیط‌بانی کشور را به خوبی ایفا کند.

 

 
بهاره رهنما در مراسم تقدیر از برترین‌های نوروز دقایق ابتدایی در سالن حضور داشت و سپس به دلیل اجرای زنده تئاترش مراسم را ترک کرد و از حضار عذرخواهی کرد.

 

 

 

در این مراسم همچنین ریما رامین‌فر دو بار برای (بازی در تله‌فیلم چند روز بیشتر و سریال پایتخت) تقدیر شد و به روی سن آمد.

 

 
یکی دیگر از حاشیه‌های برنامه مراسم تقدیر از برترین‌های نوروز مربوط به حضور رضا رفیع – مجری و کارشناس برنامه «قند پهلو» – در شبکه آموزش بود. اواسط برنامه مجری برنامه به سمت حضار رفت و دست رضا رفیع را گرفت تا او را به روی سن دعوت کند و سپس خطاب به حضار گفت: بعضی‌ها را باید به زور روی سن بیاوریم که در مقابل رضا رفیع اینگونه پاسخ داد: خیر این‌طور نیست ما بدون زور هم می‌آییم.

 

 
مجری و کارشناس برنامه «قند پهلو»‌ در سخنانی کوتاه گفت: خوشبختانه «قند پهلو» برنامه‌ای شد که با نظر لطف مخاطبان مواجه شد؛ ضمن اینکه در تلویزیون کار طنز کردن خیلی مشکل است. خوشحالم که این توفیق به من داده شد تا با جمعی از دوستان در شبکه آموزش گرد هم بیاییم و برنامه‌ای را با عنوان «قند پهلو» برای بینندگان تدارک ببینیم.

 

 
بخشی از مراسم به خاطره‌گویی طنز رضا رفیع از رفتنش به پزشک گوش و حلق و بینی گذشت.

 

 
وی در ادامه گفت: از زمانی که برنامه «قند پهلو»‌ وارد شبکه آموزش شده، هر جا که می‌روم اول از «قند پهلو» می‌گویند.

 

 
این طنزپرداز سپس در پایان صحبت‌هایش شعری کوتاه در وصف مسکن هنرمندان خواند.

 

 

 

در این مراسم متن پیام تشکر سیدعزت‌الله ضرغامی – رییس سازمان صداوسیما – خطاب به علی دارابی خوانده شد.

 

 
مراسم تقدیر از برترین‌های سیما در نوروز 93 با حضور چند تن از مدیران دوبلاژ و مترجمان باسابقه واحد دوبلاژ همراه بود و پس از مدت‌ها از آن‌ها تقدیر و تشکر شد.

 

 
بهرام زند، غلامعلی افشاریه، حسین شایگان و همچنین فروزنده – مدیر وقت واحد دوبلاژ – از جمله افرادی بودند که در حوزه دوبله از آن‌ها تقدیر شد.

 

 
بهرام زند، مدیر دوبلاژ و گوینده پیشکسوت سینما و تلویزیون در سخنانی کوتاه گفت:‌ همین‌ که بعد از سال‌ها عرصه دوبله دیده شد و به آن توجه شد جای تشکر دارد؛ چرا که طی این مدت برای ایام نوروز بیش از 110 فیلم در کمتر از 40 روز با کیفیت آماده شد که باید از واحد دوبلاژ تشکر کنیم.

 

 
در این مراسم برنامه «کلاه قرمزی 93» عنوان بهترین برنامه کودک نوروز را به خود اختصاص داد و حمید مدرسی به نمایندگی از حمید جبلی و ایرج طهماسب این جایزه را دریافت کرد. همچنین اینگونه اعلام شد که جبلی و طهماسب به دلیل سفر نتوانسته‌اند در این مراسم شرکت کنند.

 

 

 

***

 

 
در مراسم معرفی برترین‌های نوروز سیما، مجموعه تلویزیونی «پایتخت 3» بیشترین جوایز را از آن خود کرد.

 

 
همچنین امین حیایی و بهاره رهنما (بازیگران سریال خوب، بد، زشت) به عنوان بهترین بازیگر مرد و زن مجموعه‌های نمایشی نوروز انتخاب شدند.

 

 
سیرویس مقدم کارگردان «پایتخت» به عنوان بهترین کارگردان معرفی شد. همچنین نسرین نصرتی و مهران احمدی، بازیگران این سریال به عنوان بهترین بازیگران زن و مرد نقش مکمل مجموعه‌های نمایشی انتخاب شدند.

 

 
در بخش بهترین ویژه برنامه تحویل سال، احسان علیخانی (مجری، تهیه‌کننده برنامه سه ستاره شبکه سه) انتخاب شد.

 

 
برترین‌های نوروز سیما در بخش فیلم‌های تلویزیونی، کارگردان تله فیلم فصل تازه (سیما فیلم)، تهیه کننده فریادهای خاموش (شبکه دو) و نویسندگان فیلمنامه پنجره (شبکه دو) و سعید چنگیزیان برای بازی در تله فیلم دنیای بهتر (سیما فیلم)، معرفی شدند.

 

 
همچنین ریما رامین‌فر برای نقش‌آفرینی در تله‌فیلم چند روز بیشتر (سیمافیلم) به عنوان بهترین بازیگر زن انتخاب شد.

 

 
جایزه ویژه هیات داوران در بخش برنامه‌های ترکیبی و مسابقه به برنامه قند پهلو از شبکه آموزش و در بخش کودک و نوجوان به برنامه کلاه‌قرمزی 93 از شبکه دو تعلق گرفت.

 

 
در مراسم تقدیر از برترین برنامه‌های نوروزی سیما از طراح و برنامه‌ریز، تهیه‌کننده و مجری مسابقه‌ی «آقای گزارشگر» شبکه سه در بخش مسابقات تلویزیونی تقدیر شد.

 

 

 

انتهای پیام

 

 

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید