امروز: پنج شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۶ Thursday, 6 August 2020

درخواست مرتضوی برای جلب وزیر رفاه/ اظهارات روح الامینی

درخواست مرتضوی برای جلب وزیر رفاه/ اظهارات روح الامینی

ششمین جلسه از دادگاه رسیدگی به اتهامات سعید مرتضوی متهم پرونده تامین اجتماعی و بازداشتگاه کهریزک جهت ادامه رسیدگی به جزییات این پرونده به نوبت بعدازظهر موکول شد.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ، نوبت دوم ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مرتضوی از ساعت 14 امروز 10 مرداد آغاز خواهد شد.
:
به گزارش ایلنا بنا بر اعلام قاضی محمدرضا محمدی کشکولی در جلسه صبح امروز هیچکدام از مطلعان (علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  و نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی) که درخواست شده بود توضیحاتی به دادگاه بدهند٬ در جلسه امروز حاضر نشدند.
:
یکی از اتفاقات جالب در این دادگاه ادعای سعید مرتضوی بود که بنا به اظهارات وی٬ وکیلش درخواست صدور حکم جلب وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان تامین اجتماعی را به رئیس دادگاه تسلیم کرده است.
:
مرتضوی همچنین گفت: تا این لحظه از نظر دادگاه در خصوص صدور حکم جلب اطلاعی نداریم و با آغاز نوبت بعدازظهر دادگاه در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد شد.
:
توضیحات روح‌الامینی درباره دادگاه مرتضوی
:
به نقل از ایسنا، پدر مرحوم محسن روح الامینی پس از پایان ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات سعید مرتضوی با حضور در جمع خبرنگاران گفت: پرونده کهریزک که با شکایت ما در 8 شهریور 88 تقدیم قوه قضاییه شد مراحل مختلفی را طی کرده است که بهترین و سریع‌ترین آن مربوط به سازمان قضایی نیروهای مسلح بوده و در واقع افرادی که متهم بوده‌اند به دادگاه نظامی آورده شدند و خیلی خوب به آن رسیدگی شد.
:
وی ادامه داد:‌ تابستان سال 89 احکام آن‌ها صادر و دو نفر به قصاص محکوم شدند که ما آن‌ها را به دلیل اینکه جزء عوامل جزء بودند بخشیدیم تا به کسانی که از نظر ما مقصران اصلی این حادثه هستند، برسیم. پدر مرحوم محسن روح الامینی خاطرنشان کرد: آن قسمت از پرونده سعید مرتضوی در دادگاه مراحل مختلفی را طی کرده، از جمله در دادگاه انتظامی قضات برای تعلیق‌شان از شغل قضا بوده است و بعدها پرونده ما که چند نفر بودند بخشی با هم و بخشی به صورت جداگانه رسیدگی شد.
:
وی ادامه داد: پرونده قتلی که در دوره قبل در دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی مدیرخراسانی رسیدگی شد بحث پرونده قتل مرحوم کامرانی بود و ما اعتراض داشتیم که چرا به صورت یکجا رسیدگی نمی‌کنند. وی افزود: پرونده مرحوم محسن روح الامینی برخلاف ادعای برخی که مطرح می‌کنند این شکایت جدید است، به دادگاه آمده و باید بگویم که این اولین باری است که در دادگاه تحت عنوان ولی دم مرحوم محسن روح الامینی در رابطه با قتل وی حضور پیدا می‌کنم و به پرونده رسیدگی می‌شود.
:
پدر مرحوم روح الامینی افزود:‌ مراحل دیگر رسیدگی در بخش بازداشت غیرقانونی و گزارش خلاف واقع، پرونده مشترک بوده است، اما در بحث قتل اولین بار است که در دادگاه حضور پیدا کردم. امروز آخرین جلسه دادگاه بود و آخرین دفاعیات اخذ شد و وکلای ما نیز دفاعیات خود را مطرح کردند. من نیز آخرین ابعاد شکایتم را مطرح کردم و نصیحت‌هایی که باید می‌کردم را ارائه دادم، البته اگر کسی به آن‌ها گوش کند.
:
شاکی مرتضوی خاطرنشان کرد: آخرین دفاعیات از متهم اخذ شده و دادگاه باید به زودی وارد شور و صدور حکم شود. روح الامینی در ادامه چنین مطرح کرد: کسانی که به شغل خود وارد نیستند به دنبال شغل های دیگری مانند مشاور فیلمنامه های تخیلی و پلیسی باشند. به آقای دادستان سابق تهران این مشاغل را پیشنهاد می‌کنم؛ زیرا در وارونه‌گویی خوب هستند. امیدواریم وی هیچ‌گاه به قوه قضاییه بازنگردد. وی تصریح کرد: مردم می‌گویند که چاقو هیچ گاه دسته خود را نمی‌برد، اما امیدواریم قوه قضاییه این بار این ضرب المثل را باطل کند. روح الامینی در پایان تاکید کرد که بیان محتویات جلسه دادگاه غیرقانونی است.
./.

توییت بینا

9:06 (۴ ماه قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۴ ماه قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۴ ماه قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۴ ماه قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۴ ماه قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۴ ماه قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۴ ماه قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۴ ماه قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۴ ماه قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۵ ماه قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۵ ماه قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۵ ماه قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۵ ماه قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۵ ماه قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۵ ماه قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۵ ماه قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۵ ماه قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۵ ماه قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۵ ماه قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۵ ماه قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید