امروز: دوشنبه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۲۳ Monday, 17 June 2024

دردسرهای کی‌روش زیاد شد!

دردسرهای کی‌روش زیاد شد!

کارلوس کی‌روش در حالی با لغو جلسه امروز از سوی علی کفاشیان، فردا به ایران می‌آید که ظاهرا چندان روحیه توافق‌گرایانه‌ای میان دو طرف وجود ندارد و مربی پرتغالی نمی‌خواهد زیر بار بعضی محدودیت‌های بسته پیشنهادی فدراسیون برود!

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز، پیش از این در اخبار ایسنا عنوان شده بود که فدراسیون و سرمربی تیم ملی بر سر موضوع‌هایی چون نحوه تقسیم وظایف اعضای تیم ملی و همین طور نحوه تعامل با کمیته فنی اختلاف‌نظر دارند اما ظاهرا موارد دیگری هم هست که کی‌روش نسبت به آنها دغدغه داشته و می‌خواهد توافق بد با فدراسیون نداشته باشد.

 

موضوع سرپرست، اختلافی که پابرجاست

 

دیروز کفاشیان در گفت‌وگو با ایسنا تاکید کرد که انتخاب سرپرست تیم ملی بر عهده فدراسیون است و کی‌روش نباید نقشی در آن داشته باشد. از طرفی همان طور که در گزارش‌های قبلی به آن پرداخته شد، کی‌روش قائل به وجود مسوولیت سرپرست در تیم نیست و می‌خواهد حداکثر شخصی به عنوان مدیر تیم در کادر حضور داشته باشد که کاملا تحت اختیار سرمربی عمل کند.

 

بند جنجالی “تقسیم وظایف اعضای تیم بر عهده فدراسیون” دردسرساز شد!

 

بند “تقسیم وظایف اعضای تیم بر عهده فدراسیون” از پیشنهاد هفت بندی فدراسیون به کی‌روش صرفا شامل تعیین سرپرست تیم ملی نمی‌شود و فدراسیون می‌خواهد کی‌روش هیچ نقش تعیین‌کننده‌ای در پیدا کردن کمپ‌ها، بازی‌های تدارکاتی خارجی و احیانا توافق‌هایی در این زمینه با کشورهای مختلف نداشته باشد و خودش از طریق واسطه‌هایی که دارد، این پروژه را نهایی کند. کی‌روش هم نه به صورت مخالفت علنی اما ظاهرا نمی‌خواهد اختیاراتش در این حیطه محدود شود و دغدغه‌هایش برای گرفتن کمپ‌های ایده‌آل با قیمت مناسب و بازی‌های تدارکاتی خوب را بیان می‌کند. به ویژه آن که نقش عباس ترابیان که قبلا مشکلاتی میان آنها ایجاد شده بود را هم در این فرایند جدی دیده است؛ تا جایی که حتی گمانه‌زنی برای معرفی او به عنوان سرپرست احتمالی تیم ملی هم وجود دارد و کی‌روش به هیچ‌وجه نمی‌خواهد چنین شرایطی برای تیم ملی ایجاد شود.

 

فدراسیون در بند ” تعامل با کمیته فنی ” عقب‌نشینی کرد؟

 

از اول هم مشخص بود فدراسیون نه برای کی‌روش که برای هیچ مربی دیگری نمی‌تواند کمیته فنی را در نقش یک تشکیلات مداخله‌گر معرفی کند. البته در بسته پیشنهادی هم از واژه‌های کلی با مفهوم تعامل با کمیته فنی استفاده شده بود که کی‌روش درخواست شفافیت در این باره را داد. در ایمیل ارسالی فدراسیون هم به نقش حمایتی و نظر دهنده بودن این کمیته تاکید شده که خیال کی‌روش هم از این بابت راحت شد تا این اختلاف احتمالی حل شود.

 

آیا دستیار ایرانی همچنان جزو اختلاف‌هاست؟

 

حضور یک مربی ایرانی غیر از مارکار آقاجانیان یا همراه با او در کادر فنی با پیشنهاد فدراسیون. این دقیقا خواسته فدراسیون از مربی پرتغالی است که شنیده می‌شد احتمالا هومن افاضلی را به عنوان دستیار به کی‌روش پیشنهاد دهند؛ هرچند خود این مربی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا موضوع را تکذیب کرد. در هر حال پس از جدایی امید نمازی هم بحث حضور این مربی کنار کی‌روش بود که به هر دلیلی میسر نشد. سرمربی تیم ملی با حضور دستیار ایرانی جدید مخالفتی نکرده اما می‌خواهد صرفا خودش انتخاب کند نه آن که مجبور باشد از میان گزینه‌های فدراسیون یکی را برگزیند.

 

کی‌روش و کفاشیان بالاخره توافق می‌کنند؟

 

تمام این بحث‌ها در شرایطی مطرح می‌شود که فدراسیون آفریقای جنوبی هم دیروز از ساختگی بودن توافق اولیه کی‌روش و فدراسیون ایران خبر داد و معتقد بود کارلوس کی‌روش هفته آینده با فدراسیون این کشور توافق می‌کند! اتفاقا کی‌روش هم خبر توافقش با فدراسیون آفریقایی را گمانه‌زنی رسانه‌ای دانست تا شائبه بازارگرمی برای خودش را رد کرده باشد.

 

در عین حال آن چه مشخص است کی‌روش با بعضی محدودیت‌ها در بسته پیشنهادی فدراسیون مشکل جدی دارد و حتی آنها را مهم‌تر از توافق‌های مالی می‌داند. همه این موارد دردسرساز از نظر او، پیش‌بینی برای رسیدن به توافق نهایی را مبهم کرده است.

 

کفاشیان جلسه امروز را لغو کرد!

 

 

کارلوس کی‌روش که پیش از این قرار بود بامداد امروز به تهران برگردد، به خاطر به تعویق افتادن جلسه‌اش با علی کفاشیان بامداد فردا (جمعه) ساعت 3:30 وارد تهران می‌شود. پیش از این علی کفاشیان چندین مرتبه از جلسه با کی‌روش در روز پنج‌شنبه و حتی توافق نهایی در همین روز خبر داده بود اما این جلسه را لغو کرد تا کی‌روش سفر امروزش را لغو کند!

 

انتهای پیام

توییت بینا

10:34 (۸ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۸ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۸ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۸ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱۲ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱۲ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱۲ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱ سال قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱ سال قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱ سال قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱ سال قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱ سال قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱ سال قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱ سال قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱ سال قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱ سال قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱ سال قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ سال قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ سال قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین