امروز: شنبه، ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۸ Saturday, 1 October 2022

دستگیری 57 اوباشگر

دستگیری ۵۷ اوباشگر

رییس پلیس پایتخت از دستگیری 57 اوباشگر تهرانی خبر داد.

اینکه این اراذل و اوباش در تمامی نقاط تهران اقدام به عربده‌کشی و اخلال در نظم و امنیت جامعه می‌کردند، گفت: حتی چند تن از این اراذل و اوباش که در حاشیه تهران سکونت داشتند، برای اوباشگری به تهران مراجعه می‌کردند که این افراد نیز دستگیر شدند.

 

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینا نیوز، سردار حسین ساجدی‌نیا صبح امروز در حاشیه اجرای چهارمین مرحله طرح مبارزه با اراذل و اوباش و اخلالگران نظم و امنیت جامعه در سطح شهر تهران با بیان اینکه در 24 ساعت اخیر و در پی درخواست مردم، 57 تن از اراذل و اوباش مطرح پایتخت توسط ماموران پلیس اطلاعات و امنیت پایتخت دستگیر شدند، گفت: حتی در زمان دستگیری در چند نقطه تهران، درگیری مسلحانه به وجود آمد که اراذل و اوباش اقدام به تیراندازی به سمت ماموران کردند، اما خوشبختانه بدون هیچ آسیبی به ماموران، این افراد دستگیر و برخی از افراد مجروح برای مداوا به بیمارستان منتقل شدند.

 

ساجدی‌نیا با بیان اینکه این طرح بنا به درخواست مردم اجرایی شده و تا زمان رضایت مردم ادامه خواهد داشت، گفت: تا زمانی که این گونه افراد هنجارشکن اقدام به اوباشگری و اخلال در نظم عمومی جامعه کرده و تحرکاتی را دارند، این طرح ادامه خواهد داشت.

 

رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه تعداد افراد شرور نیز کاهش یافته است، گفت: پیش‌ از این در هنگام اجرای طرح، بیش از 100 اوباشگر دستگیر کردیم، اما الان این افراد دست از شرارت برداشته و می‌بینید که در طرح امروز تنها 57 نفر دستگیر شده‌اند.

به گزارش ایسنا، وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر ابراز ندامت برخی از اراذل و اوباش، گفت: بیش از 97 درصد از این افراد مسبوق به سابقه هستند و حتی در پرونده آنان هشت فقره نیز دیده می‌شود، اما امیدواریم این افراد دست از شرارت برداشته و توبه کنند و به آغوش مردم بازگردند.

ساجدی‌نیا ابراز امیدواری کرد: قوه قضاییه برخورد لازم و بازدارنده را با این افراد انجام دهد.

رییس پلیس پایتخت در مورد گروگانگیری هفته پیش که در شرکت‌ اتوبوسرانی تهران و حومه رخ داد، گفت: آنچه که توسط پلیس صورت گرفته از طریق مطبوعات اعلام شد و پلیس گزارش اقدامات و عملکرد خود در این حادثه را اعلام کرد.

ساجدی‌نیا در مورد برخی تناقض‌گویی‌های پلیس و فردی که گروگان‌ گرفته شده بود، گفت: تناقض‌گویی نیست و این عمل گروگانگیری بوده و اقدامات پلیس نیز اطلاع‌رسانی شده است.

رییس پلیس پایتخت در پاسخ به سئوالی که پس چرا آقای سنندجی آن ادعا (رفع اختلافات) را مطرح کرد و عنوان داشت که گروگانگیری نبوده، گفت: از آقای سنندجی بپرسید، اما مستندات نزد پلیس محفوظ است.

 

 

گشت ارشاد همچون سنوات گذشته ادامه دارد

 

وی همچون در مورد گشت‌های ارشاد، گفت: گشت‌ارشاد همچون سنوات گذشته ادامه دارد و شما اسم این طرح را «ارشاد» گذاشتید، اما ما می‌گوییم طرح «عفاف و حجاب»‌است که قبلا نیز وجود داشته و در حال حاضر نیز ادامه دارد.

 

ساجدی‌نیا در مورد تعداد دستگیری‌ها در این زمینه، گفت: اسم دستگیری به کار نبرید، چرا که مبنای اجرای این طرح تذکر است و تا این لحظه بیش از 97 درصد افرادی که به پایگاه‌های پلیس امنیت اخلاقی منتقل شده‌اند، دست از عمل خود برداشته و پرونده‌ای ندارند.

 

وی همچنین از بازدید پلیس از 1300 واحد تولیدکننده و فروشنده پوشاک خبر داد و گفت: در سه روز اخیر پلیس از این واحدهای صنفی بازدید داشته و تذکراتی را به افرادی که اغلب پوشاک قاچاق با تصاویر نامناسب به فروش می‌رساندند، داده است.

 

تمهیدات پلیس در زمان بازگشایی مدارس

رییس پلیس پایتخت همچنین در مورد اقدامات پلیس در آستانه بازگشایی مدارس، گفت: با شروع سال تحصیلی جدید، هماهنگی‌های لازم با راهور تهران، شهرداری، معاونت حمل و نقل و آموزش و پرورش انجام شده است و به مانند هر سال اقداماتی در راستای ساماندهی سرویس‌های مدارس و … انجام می‌گیرد.

 

وی همچنین از آماده‌باش صد درصدی مامورانش خبر داد و گفت: قطعا پلیس به مانند هر سال در کنار دانش‌آموزان به خصوص مقطع ابتدایی است.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید