امروز: پنج شنبه، ۹ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۲ Thursday, 30 November 2023

روحانی: می‌دانستم در سخت‌ترین شرایط بار ملت را به دوش می‌گیرم

روحانی: می‌دانستم در سخت‌ترین شرایط بار ملت را به دوش می‌گیرم

رییس‌جمهور با ابراز خرسندی از حضور در جمع ایرانیان مقیم قرقیزستان، خطاب به آنها گفت: ایرانیان هر کجا که رفته‌اند افتخاری برای کشور بوده و شما نیز در قرقیزستان سفیران جمهوری اسلامی ایران هستید.

 

به گزارش  سایت تحلیلی و خبری بینا نیوز، به نقل از (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در دیدار با ایرانیان مقیم قرقیزستان که پنجشنبه شب در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک پایتخت این کشور برگزار شد، اظهار کرد: حل مشکلات ایرانیان خارج کشور مورد توجه دولت تدبیر و امید است.

وی در بخشی از سخنان خود، انتخابات ریاست جمهوری ۲۴ خرداد را معجزه ملی توصیف کرد و گفت: اراده مردم، سرنوشت کشور را رقم زد و در انتخابات یک رویش جدید را آفریدند. در انتخابات ۲۴ خرداد بخشی از تهدیدات علیه منافع ملی با حضور اراده و شکوه مردم ایران زدوده شد و ایرانیان در داخل و خارج از کشور در این حماسه بزرگ شریک هستند و برای ایران اسلامی عظمت آفریدند.

رییس‌جمهور با اشاره به حضور سران و نمایندگان کشورهای مختلف در مراسم تحلیف ریاست جمهوری تصریح کرد: آنان در ملاقات های انجام شده، اظهار داشتند که انتخابات ریاست جمهوری ایران موجب خرسندی ملت های منطقه و همه دوستداران ایران شد، چراکه ملت های ما امید یافتند که شرایط منطقه تغییر می‌یابد.

روحانی افزود: همه این‌ها نشان دهنده قدرت ملت ایران است، ملتی که در یک روز می تواند حماسه بزرگی بیافریند و دنیا را تحت تاثیر قرار دهد، نه تنها امید را در میان ملت ایران بلکه درملت های دیگر نیز ایجاد کرد.

 

وی با بیان اینکه “ایران در یک شرایط بحرانی قرار گرفته بود”، اظهار کرد: همه آنهایی که عظمت ایران را نمی خواستند، فکر می کردند که مردم و منافع ملی در سراشیبی خطر قرار گرفته است و همه چیز را برای آخرین ضربه به ملت و منافع ایران آماده کرده بودند.

روحانی یادآور شد: مردم ایران از جمله ایرانیان مقیم کشورهای مختلف با حضور خود دراین حماسه بزرگ سهیم و شریک بودند و بخش بزرگی از تهدیدات و مشکلات فراروی کشور را زدودند.

رییس‌جمهور تصریح کرد که این مسایل نشان از قدرت ملت ایران دارد ملتی که در یک روز می تواند حماسه ای بیافریند و دنیا را تحت تاثیر قرار دهد.

روحانی با بیان اینکه شادی و شور مردم پس از انتخابات نشان داد که اراده و تصمیم آنان در انتخابات تا چه حد برای سرنوشت ملی موثر است، گفت: این حضور و نشاط بار سنگینی را بر دوش این خادم کوچک ایران گذاشته است، ضمن اینکه می‌دانستیم در سخت‌ترین شرایط این بار را بر دوش می‌گیرم.

وی افزود: پیش از انتخابات و در دوران رقابت انتخابانی مشکلات را می‌دانستم و اینکه دولت بسیار بدهکار است و در شرایط تحریم قرار داریم.

روحانی با یادآوری اینکه دریایی از مشکلات پیش روی ماست، اظهار کرد: آنهایی که کارهای بزرگی در کشور انجام دادند همه پیمانکاران، تولیدکنندگان و تلاشگران هستند که اکنون در صف طلبکاران ایستاده‌اند و دست آنها خالی است، اکنون بار بزرگ این بدهکاری برای دولت باقی مانده است.

وی همچنین گفت: کشور با مشکلات بسیاری روبروست اما اراده و امید مردم و دولت برای خدمت بسیار بالاتر از این سختی ها است و خواهد بود ما مشکلات را از پیش پای مردم بر می داریم و از مشکلات عبور می کنیم اما بدیهی است نباید انتظار داشت همه توقعات و مشکلات را در کوتاه مدت رفع کرد بلکه باید گام به گام و مرحله به مرحله به پیش رفت.

رییس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: در گام نخست مصوبات زیادی به تصویب رسید تا برخی مشکلات را از فرا روی مردم برداریم ضمن این که اقدامات میان مدت و بلند مدتی را در پیش داریم و به طور قطع به آن عمل می‌کنیم.

روحانی با بیان اینکه راه بسیار سختی را در مقابل داریم اما پایان خوش آن را به عیان می‌بینیم، یادآور شد: از عمر دولت یازدهم تنها سه هفته گذشته و طبیعی است در کوتاه مدت نباید انتظار حل همه مشکلات را داشت اما تلاش کردیم با تجربه ترین افراد را برای همکاری دعوت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: به خوبی می‌دانستم در چه راهی قدم گذاشته‌ام. امروز باامید به آینده نگاه می کنم. اکنون درسخت ترین شرایط تحریم قرار داریم اما در تلاش هستیم با هماهنگی و اراده ملی قدم به قدم تحریم را کاهش دهیم تا روزی که تحریم ها را به عنوان باری که بر دوش مردم قراردارد، برداریم. همه می دانیم مشکلاتی که در هشت سال به وجود آمده است را نمی توان در طی مثلا هشت روز مرتفع کنیم.

رییس‌جمهور با بیان اینکه آینده کشور را روشن می‌بینم، تصریح کرد: مشکلات فراروی کشور را با درایت، تدبیر، وحدت ملی و با یاری حق حل می‌کنیم.

رییس قوه مجریه در ادامه سخنان خود به دیدارهایش با سران شرکت‌کننده در سیزدهمین اجلاس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای اشاره کرد و گفت: در همه ملاقات‌ها مشاهده شد روزنه‌های امید وجود دارد و ما می‌توانیم مشکلات را از پیش پای برداریم و راه را برای آینده‌ای بهتر هموار سازیم.

وی افزود: یکی از ناامنی های فرا روی بازرگانان و ایرانیان مقیم خارج تغییرات پی در پی دستورالعمل ها ،‌قوانین ، مقررات و تشریفات دست و پاگیر است.

رییس‌جمهور در پایان، تجدید نظر در ممنوعیت صادرات را از مصوبات دولت یاد کرد و ‌گفت: زمانی که مجوز صادراتی صادر می شود دیگر نباید مجددا ممنوعیتی برای آن محصول و کالا وضع کرد و دولت نیز در این زمینه تدابیری را اندیشیده است.

 

انتهای پیام

توییت بینا

10:34 (۱ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۱ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۱ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۱ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۵ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۵ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۵ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۶ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۶ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۶ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۶ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۶ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۶ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۶ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۶ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

آخرین عناوین