امروز: جمعه، ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۲ Friday, 8 December 2023

رپرتاژ آگهی های سيما عليه دولت روحانی!

رپرتاژ آگهی های سيما عليه دولت روحانی!

رییس‌جمهور دیروز(پنج شبنه) در پايان سفر خود به استان اردبيل با تاکید بر اینکه کارهای بسیار بزرگی به رغم این تحریمها در کشور انجام شده ، گفت: رسانه ملی حاضر نیست خدمات دولت را برای مردم تبیین کند و دولت از لحاظ تبلیغاتی دست تنها است.

:

در آستانه هفته دولت و همزمان با يكسالگي دولت تدبير و اميد كه با موفقيت‌‌هاي دولت روحاني در جمع كردن آثار ويراني و ركود اقتصادي، فسادهاي كلان و تاريخي، تحريم‌ها، تورم و … 8 ساله دولت محبوب آقاي ضرغامي!، همراه شده است، ظاهرا رسانه به اصطلاح ملي از اين امر خوشايند نيست لذا طي هفته‌هاي اخير، بخش‌هاي خبري سيما كه در حاشيه برنامه هاي خبري 20:30 و خبر 20 و … در شبكه هاي مختلف سيما پخش مي شود، بيشترين حجم حملات را به وزيران دولت و همچنين چهره هاي سياسي حامي دولت اختصاص داده است. به گونه‌اي كه به راحتي مي توان حس كرد، تحريريه‌‌هاي خبري صدا و سيماي ملي همچنان در غم رفتن معجزه هزاره سوم هستند و …!
:
براي مثال همين دیشب (پنجشنبه) (براي ديدن اينجا را كليك كنيد) بخش خبري 20 شبكه خبر در مجموعه هفتگي خود با عنوان «حساس نشو»، تقريبا 80 درصد سوژه هاي خود را عليه دولت تهيه و به روي آنتن برد! در اين برنامه كه از سراپاي آن حمله، استهزا و انتقاد غيرمنصفانه عليه عملكرد دولت مي‌باريد، ابتدا به استهزاي وزير اقتصاد پرداخته شد كه چرا هنوز اسامي 10 ميليون افرادي كه بايد يارانه اشان قطع شود را مشخص نكرده‌ است! (به زعم برنامه ساز سيما، احتمالا، تشخيص اين 10 ميليون نفر، مثل خم رنگرزي است!). سپس به پخش هدفمند يكي دو جمله از نعمت زاده وزير صنايع در باره قيمت خودروها پرداخت و او را نواخت. در ادامه با شعف، «پس گرفتن راي اعتماد» نمايندگان مجلس از وزير علوم پخش شد.
:
گزارش بعدي اين برنامه به كوبيدن و استهزاي تيم مذاكره كننده هسته اي ايران اختصاص داشت و با استعاره گرفتن جملاتي از مهران مديري در يكي از برنامه‌هاي طنز سيما، تيم ديپلماسي را هم بخاطر بي توجهي به منافع ايران به باد حمله و البته استهزا گرفت! در ادامه اين رپرتاژ آگهي ضد روحاني، وزارت نفت به خاطر جلوگيري از توزيع بنزين‌ آلوده پتروشيمي و واردات بنزين استاندارد كه به اذعان كارشناسان محيط زيست، از آلودگي هواي تهران در طول ماههاي اخير به طرز بي سابقه‌اي كاسته، مورد تهاجم قرار داد!
:
در ادامه اين برنامه ضد دولت، موضوع محاكمه مهدي هاشمي هم بهانه‌اي شد تا با پخش صحنه هايي از ورود مهدي هاشمي و سپس پخش تكه‌هايي از سريال‌هاي طنز سيما، آيت الله هاشمي رفسنجاني را به باد حمله و تمسخر بگيرد با عنوان اينكه برخي مسئولان كشور اجازه برگزاري دادگاه فرزندان خود را نمي‌دهند! اين در حاليست كه برنامه‌ساز بي انصاف شبكه خبر، در حالي اين اتهام را به آقاي هاشمي وارد مي‌آورد كه سوژه خبرش، محاكمه فرزند هاشمي در دادگاه انقلاب بود! به تعبيري مي توان گفت برنامه هاي هدفمند اين روزهاي صدا و سيما، در كنار بي انصافي، مصداق «دروغگو كم حافظه است» هم شده است!
:
اين برنامه كه به اصطلاح قصد دارد سوژه هاي مهم خبري يك هفته را در قالب نقد و طنز، پوشش دهد در حالي تقريبا حجم 80 درصدي برنامه امشب خود را عليه دولت و حاميان دولت اختصاص داده بود كه حتي يك اشاره خشك و خالي به قتل مظلومانه يك كارگر دستفروش تهراني توسط ماموران سد معبر شهرداري تهران نكرد اما در پايان برنامه خود به شهرداري تهران به خاطر اينكه نام يك خيابان را به غزه تغيير داده، نشان تنديس داد! در واقع در جهت گيري برنامه‌هاي خبري صدا و سيما، حمايت علني از آثار و عملكرد و مواضع دولت احمدي‌نژاد، قاليباف، پايداري، اصولگرايان تندرو و … و تخريب هدفمند دولتمردان فعلي كاملا به چشم مي‌خورد.
:
لذا بايد به رييس‌جمهور حق داد كه بگويد: «صدا و سیما به لحاظ قانون اساسی باید زیر نظر سه قوا باشد، اما اینگونه نیست و خودش کارهایی می کند که برخلاف قانون اساسی است…متاسفانه خدمات دولت گفته نمی شود، کار رسانه ملی در این مورد خلاف تاکید امام راحل است، … کدام دولت با شرایط مشکلاتی که همه می دانند دولت را تحویل گرفته بود، چرا صندوق بین المللی، بانک جهانی و رسانه های خارجی باید کار دولت را در زمینه اقتصاد و موفقیت های کسب شده بگویند اما رسانه ملی نگوید، اهدافی در پشت آن است که ما بعدا آن را تبیین می کنیم.»

./.

توییت بینا

10:34 (۲ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۲ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۲ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۲ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۶ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۶ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۶ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۶ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۶ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۶ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

آخرین عناوین