امروز: سه شنبه، ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۲ Tuesday, 7 February 2023

سردار نقدی: دشمن نسبت به مداحان حساسیت دارد

سردار نقدی: دشمن نسبت به مداحان حساسیت دارد

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: حساسیت‌های شدیدی که دشمن روی مداحان و هیأت‌های مذهبی دارد و این روزها نیز برخی از نمونه‌های آن را دیدیم و شنیدیم، نشان‌دهنده اهمیت این جمعیت است.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، سردار محمدرضا نقدی در حاشیه نشست هم‌اندیشی نخبگان ستایشگری اهل بیت(ع)، در جمع خبرنگاران گفت: باید از وجود مداحان اهل‌بیت، برای پیشبرد انقلاب بهره بگیریم و تلاش‌های ارزشمند این قشر از جامعه را که در انتقال ارزش‌ها به نسل بعد مؤثر بودند، تقدیر کنیم.

 

وی، وحدت را مهم‌ترین نیاز جهان اسلام دانست و افزود: آمریکا و صهیونیسم منشاء اختلاف هستند و نشانه آن این است که چه کسانی که به اسم اهل سنت به شیعیان توهین می‌کنند و چه کسانی که به اسم شیعه به اهل سنت توهین می‌کنند، هر دو در آمریکا و انگلیس ایستگاه‌های رادیویی و تلویزیونی دارند و توسط یک سرویس جاسوسی حمایت می‌شوند و پول دریافت می‌کنند.

 

رییس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها در شبه ‌قاره هند نیز همین کار را کردند؛ گاو را می‌کشتند و سر محله هندوها می‌گذاشتند. آنها قرآن را آلوده می‌کردند و در محله مسلمانان قرار می‌دادند تا اختلاف و جنگ به وجود آورند.

 

نقدی افزود: امروز امت اسلام به بیداری رسیده و اهل سنت به اهانت‌هایی که آن‌ها به نام شیعیان می‌کنند، باور ندارند و می‌دانند که اینان شیعیان واقعی نیستند.

 

وی در ادامه درباره نقش مداحان در انتقال فرهنگ عاشورا گفت: مداحان در کنار روحانیون، ستون فقرات و یکی از ارکان انتقال فرهنگ عاشورا به مردم هستند. آنها کسانی هستند که کار «زینبی» انجام داده‌ و پیام عاشورا را انتقال داده‌اند.

 

به گزارش ایسنا، رییس سازمان بسیج مستضعفین همچنین در سخنرانی خود در این نشست گفت: مساله وحدت امروز مهم‌ترین نیاز جهان اسلام است و کسانی که خود را دلسوز نشان می‌دهند، دایه مهربان‌تر از مادر نباشند.

 

وی افزود: پدر همه امت، امیرالمومنین(ع) است و صحنه‌هایی را که ما می‌شنویم، او دیده اما برای حفظ وحدت صبر کرده است و شیعه نیز باید از ایشان پیروی کند. روش و رفتار امامان ما با اهل سنت افراطی نبوده، همچنان که آن‌ها هم پای درس امامان ما می‌نشستند. ما حجت‌های زیادی برای درستی راه خود داریم؛ یکی از آن‌ها این است که در هیچ زمانی در طول تاریخ، اهل سنت نام یک مرجع تقلید شیعی را بالا نبرده بودند و در رکاب او جان نداده بودند.

 

نقدی خاطرنشان کرد: امروز در گوشه گوشه دنیا اهل سنت به یک مرجع تقلید شیعی افتخار می‌کنند، در کشور خودمان بسیاری از آن‌ها به فرمان او به میدان آمدند و شهید شدند و این پیروزی بزرگ برای شیعه در سایه وحدت حاصل شد.

 

رییس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه اظهار کرد: دشمن اسلام، صهیونیست‌ها و آمریکا هستند و باید ببینیم آن‌ها از چه مرامی حمایت می‌کنند؟ اینان کسانی هستند که تکفیری‌ها را حمایت می‌کنند و آموزش و اسلحه می‌دهند. امروز آمریکا حق اهل‌بیت را غصب کرده است. مگر جز این است که منصب ولایت همه بشر و عالم مخصوص امام زمان(عج) است؟ به جز آمریکا چه کسی ادعای رهبری دنیا را دارد؟

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به روند پیشرفت علمی ایران اشاره و اظهار کرد: ایران دارای رشد 11 برابری متوسط رشد علمی دنیا هستیم و آمریکا برای مقابله با پیشرفت‌های علمی ما اقدام به فریب، جذب نخبگان و فراری دادن مغزها کرده است. یک‌چهارم از یک میلیون ایرانی تبار که در آمریکا هستند، دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکتری هستند، اما خدا به مملکت اهل بیت برکت داده است و هر چقدر آن‌ها بروند باز عده‌ای ایستاده‌اند و اختراعات و پیشرفت‌های علمی را رقم می‌زنند.

 

نقدی اضافه کرد: دستگیری و ایجاد مزاحمت برای دانشمندان ایرانی خارج از کشور، نفوذ و خرابکاری در مراکز پژوهشی ایران، جاسوسی علمی و فریب‌کاری در مسیر علمی ایران، آشفته کردن فضای دانشگاه‌ها و همکاری در کشتار دانشمندان ایرانی از جمله این موارد است. جنگ‌طلبی آمریکا فقط علیه ایران نبوده است و حکومت آمریکا در مسائل بین‌المللی خود را کاملاً فراقانونی می‌داند. 170 زندان در دنیا دارد که انسان‌ها را می‌دزدد و برای شکنجه به آنجا می‌برد که یکی از آن‌ها گوانتانامو است.

 

رییس سازمان بسیج مستضعفین در پایان صحبت‌های خود، راه‌حل مواجهه با آمریکا را استحکام ساخت درونی نظام عنوان کرد.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید