امروز: دوشنبه، ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۳ Monday, 25 October 2021

سرقت سریالی مرد سرایدار از خانه زوج پزشک

سرقت سریالی مرد سرایدار از خانه زوج پزشک

مرد سرایدار که به صورت سریالی از خانه زوج پزشک 300 میلیون تومان سرقت کرده بود، با تیزهوشی مرد صراف شناسایی و دستگیر شد.

 
به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینا نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، 24 دی ماه امسال فردی به یک صرافی در خیابان جمهوری مراجعه و از مالک صرافی درخواست کرد تا مقادیری ارز خارجی شامل 3000 دلار آمریکا ، 2500 یورو و … به ارزش تقریبی 30 میلیون تومان را به ریال ایران تبدیل کند. در ادامه مالک صرافی به وی مشکوک ، بلافاصله موضوع را به پایگاه هفتم پلیس آگاهی اطلاع و کارآگاهان این پایگاه نیز با حضور در صرافی اقدام به دستگیری احمد 42 ساله کردند.

 

 

“احمد . ب” پس از انتقال به پایگاه هفتم پلیس آگاهی خود را سرایه دار یک مجتمع مسکونی در شمال تهران معرفی و مدعی شد که ارزهای خارجی کشف شده ، متعلق به یکی از ساکنان خارجی مجتمع _ تبعه یکی از کشورهای جنوب شرق آسیا است که در اختیار او قرار گرفته تا وی آنها را به پول ایران تبدیل کند .

 

 

با توجه به اظهارات “احمد . ب” ، کارآگاهان با شناسایی مجتمع مسکونی مذکور در منطقه تجریش خیابان مقصودبیک به محل مراجعه و با وجود تأیید اظهارات احمـد مبنی بر سرایه دار بودنش در مجتمع مسکونی مذکور ، متوجه شدند که فردی با مشخصات اعلامی از سوی وی به عنوان مالک ارزهای خارجی به دست آمده سکونت ندارد .

 

 

در ادامه تحقیقات ، احمـد . ب که چاره ای جز بیان حقیقت نداشت به سرقت اعتراف و عنوان داشت : ارزهای خارجی فوق را از منزل آقا و خانم پزشکی سرقت کردم که در داخل ساختمان سکونت دارند .

 

 

بار دیگر کارآگاهان به مجتمع مسکونی مراجعه و این بار با شناسایی یک زن و شوهر پزشک و متخصص به عنوان صاحب وجوهات نقد سرقت شده ، پی بردند که این زن و شوهر اطلاعی از سرقت نداشته !!! و تصور هرکدامشان در خصوص کسر پول از منزل آن بوده که طرف مقابل – خانم دکتر تصور می کرد که همسرش پول ها برداشته و بالعکس – اقدام به برداشتن پول ها از داخل گاوصندوق کرده و به همین علت موضوع را پیگیری نکرده اند .

 

 

در ادامه تحقیقات ، شکات پرونده پس از حضور در پایگاه هفتم در اظهارات خود عنوان کردند : مدتی بود که علاوه بر کم شدن وجوه نقد داخل گاوصندوق ، متوجه کم شدن برخی از وسایل داخل خانه از قبیل یک تابلوفرش، یک قالیچه دستباف و حتی گردنبند شده بودیم اما تصور ما آن بود که این وسایل از سوی یک خانم نظافتچی که کارهای نظافت خانه را انجام می داد برداشته شده که با توجه به نداشتن دلیل و همچنین زمان کافی برای طرح شکایت !!! و تصور این موضوع که این خانم به علت فشار اقتصادی اقدام به برداشتن اموال از داخل خانه کرده ، از طرح شکایت منصرف شده و تنها عذر وی را خواستیم .

 

 

با توجه به اظهارات شکات در خصوص سرقت سایر اموال داخل خانه ، متهم به سرقت تمامی این اموال از جمله انگشتر برلیان اعتراف و به کاراگاهان گفت : اوایل مهرماه بود که آقا و خانم …. به سفر خارج از کشور رفتند. پس از رفتن آنها ، در حالیکه در حال تمیز کردن پله های داخل مجتمع بودم ، متوجه شدم که آقا و خانم … ، دسته کلید خانه شان را بر روی در جای گذاشته اند!! ؛ به همین علت و بدون هیچگونه مشکلی داخل خانه شده و پس از پیدا کردن مدارک و دفترچه خرید گاو صندوق داخل خانه موفق به پیدا کردن رمز گاوصندوق شدم .

 

 

متهم در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت : آن روز هیچگونه سرقتی انجام ندادم و حتی پس از بستن در خانه و بازگشت آقا و خانم … به تهران ، موضوع جای ماندن دسته کلید را به آنها اطلاع داده و آنها نیز بسیار تشکر و قدردانی کردند تا اینکه تصمیم به انجام سرقت های خود از داخل خانه آنها گرفتم .

 

 

متهم در خصوص نحوه سرقت های سریالی نیز به کارآگاهان گفت : با توجه به اطلاعات دقیقی که از زمان حضور و خروج آقا و خانم دکتر داشتم ، هر بار که آنها از خانه خارج و به محل کارشان می رفتند با دسته کلیدی که از روی دسته کلید اصلی تهیه کرده بودم به راحتی وارد خانه شده و هر بار مقادیری از وجوه نقد داخل گاوصندوق را سرقت می کردم . پس از چندین فقره سرقت و با سوء استفاده از اعتمادی که آقا و خانم دکتر به من پیدا داشتند ، مطمئن بودم که آنها به هیچ عنوان از من شکایت نخواهند کرد و به همین علت اقدام به سرقت انگشتر برلیان ، تابلو فرش ، فرش دست باف و … از داخل خانه آنها کرده و در کمال تعجب متوجه شدم که حتی با وجود سرقت این اموال ، آنها به هیچ عنوان طرح شکایتی در خصوص سرقت از خانه شان نکرده و اصلا این موضوع برای آنها مهم نیست !!!! ” .

 

 

سرهنگ کارآگاه داوود فرد ، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعترافات صریح متهم ، دو نفر نیز به عنوان خریدار اموال مسروقه دستگیر و مقادیری از اموال مسروقه از جمله انگشتر برلیان و فرش دست باف نفیس از آنها کشف و به مالباختگان بازپس داده شد .

 

 

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام ارزش 300 میلیون تومانی پرونده گفت : با توجه به ارزش بالای وجوهات نقد و دیگر اموال سرقت شده و در ادامه تحقیقات ، متهم در اعترافاتش عنوان داشت که با استفاده از قسمتی از وجوهات نقد مسروقه اقدام به خرید یک باب منزل مسکونی در منطقه میدان امام حسین (ع) کرده که این منزل نیز شناسایی و مراتب به بازپرس پرونده اعلام شد . متهم نیز با صدور قرار قانونی میلیاردی و پس از تکمیل تحقیقات به زندان اعزام شد.

 

انتهای پیام/

 

 

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید