امروز: سه شنبه، ۲ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۴۳ Tuesday, 23 July 2024

سورپرایز فردوسی پور در شب پیروزی انقلاب

سورپرایز فردوسی پور در شب پیروزی انقلاب

برنامه “90” این هفته که در شب سالروز پیروزی انقلاب اسلامی پخش می شد یک مهمان ویژه داشت؛ گفت و گوی جالب عادل فردوسی پور با سید حسن خمینی.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا، برنامه 90 این هفته در حالی در آخرین شب دهه فجر پخش شد که مانند برنامه هفته قبل زمان کمتری نسبت به برنامه های همیشگی اش داشت. پخش ویژه برنامه “هفت” با موضوع بررسی جشنواره فیلم فجر باعث شده بود که زمان برنامه “90” کمتر از همیشه باشد.

 

برنامه این هفته از ساعت 22 و 30 دقیقه آغاز شد و در همان آغاز مجری برنامه اشاره ای به جشنواره فیلم فجر داشت و گفت: خوشبختانه فضای خوبی برای سینما ایجاد شده و مردم با سینما آشتی کردند. امیدواریم که در فوتبال هم چنین اتحادی شکل بگیرد تا مردم با ورزشگاه ها هم آشتی کنند.

 

مهمان ویژه

سید حسن خمینی چند شب پیش میزبان عوامل برنامه “90” بود تا در یک گفت و گوی فوتبالی شرکت کند. این گفت و گو بسیار جالب و شنیدنی بود. اظهارات فرزند یادگار امام به این شرح بود.

 

* در نوجوانی به صورت افراطی فوتبال بازی می کردم. آن روزها حضرت امام سه نصیحت به من کردند؛ اول این که درست را بخوان، دوم نمازت را همیشه بخوان و سوم فوتبال و ورزش را ادامه بده.

 

* امام راحل (ره) خودشان در سن خودشان ورزشکار بودند. ایشان تا روزی که به بیمارستان رفتند یک ساعت و نیم در روز قدم می زدند.

 

* همیشه کیهان ورزشی در خانه ما بود. مرحوم پدرم حرفه ای فوتبال بازی می کردند و تا شاهین تهران هم پیش رفتند اما به دلایل سیاسی و غیره از این فضا دور شدند.

 

* به همراه پدر، رقابت های جام جهانی 90 ایتالیا را دقیق نگاه می کردیم.

 

* پدرم در شاهین قم بودند ولی تا شاهین تهران هم پیش رفتند و در آن تیم در کنار کاظم رحیمی تمرین می کردند. ایشان بال چپ بازی می کردند و مدتی هم با همایون بهزادی هم بازی بودند.

 

* من تقریبا تا 22 سالگی فوتبال بازی می کردم اما هیچ گاه جدی نمی شد. از 17 سالگی به قم رفتم و آن جا محیط برای فوتبال خیلی فراهم نبود. بعدها هم که چاق شدیم و آدم چاق که می شود انگیزه اش را از دست می دهد!(با خنده)

 

* آن وقت ها 4-4-2 بازی می کردیم و من در پست سوئیپر بازی می کردم. خشن نبودم اما محکم بازی می کردم.

 

* فیلم بازی هایم را ندارم چون آن وقت ها دوربین به این صورت نبود.

* احمد، پسرم استقلالی است اما پدرم حسابی پرسپولیسی بود.

 

* برای من استقلال و پرسپولیس خیلی فرقی ندارد ضمن این که با هر دو تیم رفاقت های زیادی داریم. هم با علی آقای دایی و علی پروین رفیق هستم و هم با امیر قلعه نویی که خیلی هم با شما رفیق است! (با خنده خطاب به فردوسی پور)

 

* کسی فکر نمی کرد که تیم ملی در سئول آن نتیجه را به دست بیاورد اما این اتفاق افتاد. در جام جهانی هم اگر از گروه صعود کنیم اتفاق مهمی است اما مهم تر این است که حریف دست و پا بسته ای نباشیم که مثلا اتفاقی مانند شکست 8 بر صفر عربستان برابر آلمان گریبانمان را نگیرد.

 

* فردوسی پور در این لحظه گفت که شما می توانید زمانی به عنوان کارشناس فوتبال در تلویزیون حاضر شوید! فرزند یادگار امام هم بلافاصله پاسخ داد: چرا یک زمانی؟ از همین امروز می آیم!

 

* قبلا ورزشگاه می رفتم. از پشت نرده ها بلیت می خریدیم و از شیب ورزشگاه آزادی بالا می رفتیم. آن وقت ها بیشتر بازی ها را تعقیب می کردم. امروز دیگر اخبار و نتایج را پیگیری می کنم و اواخر “90” را هم می بینم چون تا حدود 12 مشغول کار هستم.

 

* فضای فوتبال خیلی خوب نیست. کسی را متهم نمی کنم اما باید این مسائل بررسی شود.

 

* در جامعه ورزش ما نقدپذیری از سایر مکان ها بیشتر است. با این حال فکر می کنم کمی هم رسانه ها زیاده روی می کنند.

 

* گاهی داوری بازی های بزرگ دنیا را به نقد بگذارید. در آن بازی ها هم اشتباهات زیادی رخ می دهد. مثلا گلی که مارادونا با دست به انگلیس زد. این طور هواداران هم می فهمند که در همه جای دنیا این اشتباهات هست.

 

* مساله فساد و تبانی در فوتبال باید بررسی شود، همان طور که در دنیا هم مشابه آن رخ داده است. مثال بارزش یوونتوس بود. این کار نوعی کنترل نامحسوس جامعه نسبت به خود است.

 

* فوتبال خارجی را امروز زیاد نمی بینم. مسی را به رونالدو ترجیح می دهم اما زمانی رونالدینیو و رونالدو در دوران اوجشان خیلی خوب بودند.

 

* اگر بخواهم از بین بازی های باشگاهی بازی خاطره انگیزی را بگویم لو می روم که طرفدار کدام تیم هستم! یکی داربی که 2 بر 2 شد و یکی هم پیروزی 3 بر صفر پرسپولیس البته مزه این مساوی از برد برای استقلال شیرین تر بود چون ابتدا 2 بر صفر عقب بودند.

 

در ادامه برنامه گزارش کوتاهی از اعتصاب بازیکنان پرسپولیس و دیدار این تیم برابر فجرسپاسی شیراز پخش شد. در این بخش اظهارات برخی از بازیکنان پرسپولیس پخش شد که دلیل اعتصابشان را توضیح می دادند.

 

همچنین عوامل برنامه در طول برنامه تلاش می کردند که امکان گفت و گوی زنده تلفنی با نماینده بازیکنان پرسپولیس برقرار کنند که آنها اعلام کردند فعلا قصد صحبت ندارند و همچنین از سوال پیامکی برنامه هم انتقاد کردند و مسئولان برنامه را به پرداختن یک طرفه به موضوع اعتصاب آنها متهم کردند.

 

در ادامه علی دایی روی خط برنامه آمد تا در این باره صحبت کند. دایی ابتدا گفت: تاکنون شده تلویزیون نظرسنجی بگذارد که با توجه به هزینه های بالای صدا و سیما آیا مردم از برنامه های صدا و سیما راضی هستند یا نه؟ مگر استقلال و پرسپولیس دولتی نیستند؟ چرا تیم های دولتی دیگر می توانند از دولت پول بگیرند اما ما نمی توانیم؟

 

وی ادامه داد: آیا نباید به این دو تیم رسیدگی کنند؟ ناراحتی بازیکنان ما این بوده که در این مدت کسی نیامده حال ما را بپرسد. آنها معترضند که چرا باید پول بازگشت تیم از اهواز را باید بازیکنان بدهند که هنوز هم تسویه نشده است؟

 

دایی ادامه داد: بیاینه بازیکنان را بخوانید. شما فوتبال ما را با دنیا مقایسه می کنی و مثلا می گویی کره خودش را برای جام جهانی اماده می کند و ما نه اما وقتی به اعتصاب می رسد اشاره نمی کنید که در اسپانیا چنین مساله ای رخ می دهد؟ راسینگ سانتاندر به دلیل بی پولی اعتصاب کرد اما فدراسیون فوتبال این کشور عایدی دیدار دوستانه با ایتالیا را به این باشگاه داد.

 

وی افزود: بازیکنان از پول نگرفتن ناراحت نیستند بلکه از این ناراحت هستند که چرا کسی پاسخگویشان نیست.

 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس همچنین گفت: قبل بازی با سپاهان به من قول می دهند که تا اوسط هفته آینده 3 – 4 میلیارد تومان بدهند ولی زیر قولشان می زنند. اگر روز اول می گفتند پولی نیست بازیکنان تمرین نمی کردند؟ همانطور که علی پروین به تمرین آمد آب پاکی را روی دست ما ریخت و گفت پولی نیست.

 

وی افزود: علم مدیریت این نیست که با “من بمیرم” و “تو بمیری” و “جان مادرت” به بازیکن بگوییم تمرین کن. فوتبال نباشد برنامه “90” هم نیست. در دنیا دیدید که به مسی یا رونالدو ایراد بگیرند که چقدر درآمد دارند؟ خدا به انسان ها استعدادهای مختلف داده است.

 

دایی ادامه داد: اتوبوس ما و سر آنالیزور ما را شکانده اند آیا فدراسیون کاری کرد؟

فردوسی پور در پایان برنامه اش باز هم به جشنواره فیلم فجر اشاره کرد و با کنایه گفت: امسال مد شده که فیلم ها پایان باز دارند و آدم نمیفهمد داستان چه شد! ما هم به دلیل این که وقت نداریم خیلی سریع خداحافظی میکنیم تا پایان برنامه مان باز باشد.

 

سوال پیامکی برنامه دیشب هم درباره اعتصاب بازیکنان بود. در این سوال از مردم پرسیده شده بود که آیا با اعتصاب بازیکنان موافق هستند یا خیر.

 

در پایان برنامه 2 ساعت و نیمی “90” از بین بیش از یک و نیم میلیون شرکت کننده 71 درصد مخالفت خود را با این کار بازیکنان اعلام کردند.

 

انتهای پیام

 

 

توییت بینا

10:34 (۹ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۹ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۹ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۹ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱ سال قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱ سال قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱ سال قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱ سال قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱ سال قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱ سال قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱ سال قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱ سال قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱ سال قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱ سال قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱ سال قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱ سال قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱ سال قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ سال قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ سال قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین