امروز: دوشنبه، ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۱ Monday, 5 December 2022

شکست دوباره ايرانِ بي‌انگيزه از لهستان

شکست دوباره ايرانِ بي‌انگيزه از لهستان

تيم ملي واليبال لسهتان با شکست 3 بر صفر مقابل ايران در دومين بازي از هفته هفتم ليگ جهاني واليبال نسبت به صعود به مرحله نهايي ليگ جهاني اميدوار شد.

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا،لهستان با لباس های قرمز برابر سپید پوشان ایران به میدان رفت. فرهاد قائمی، سعید معروف، سید محمد موسوی، مجتبی میرزاجانپور، امیر غفور و فرهاد ظریف ترکیب تیم ایران را در این مسابقه تشکیل می دادند. برای لهستان هم نواکوشی، وینارسکی، کونارسکی، کارول کلوس، فابیان، باسزک ترکیب شروع کننده مسابقه را نشکیل می دادند.

ست نخست: 25- 23 لهستان

هرچقدر تیم لهستان برای پیروزی در این مسابقه انگیزه داشتف بازیکنان ایران بی انگیزه ظاهر شدند. نسبت به بازی روز گذشته جمعیت بیشتری در سالن محل مسابقه حضور پیدا کرده بودند . لهستانی ها می خوایتند شاهد پیروزی تیم والیبال کشورشان برابر ایران و جشن صعود به دور نهایی باشند. فابیان در این بازی یکی از موثرترین مهره های میدان بود. او علاوه بر پاس های زیبا و تمیز خود نقش آفرینی خوبی در دفاع روی تور داشت. آنتیگا حالا بعد از سه بازی رو به رو برابر ایران کاملا حریف خود را آنالیز کرده بود. لهستان مثل بازی قبلی تمرکز زیادی روی بازی قدرتی داشت. در مقابل اما تیم ایران در توپ گیری موثر نمی زد. ایران سرویس های ریسکی می زد. غفور هم قدرت را چاشنی اسپک های خود کرده بود تا سد دفاعی سه نفره حریف را بشکند. کونارسکی از منطقه دو زمین حریف دست دفاع ایران را می خواند. لیبروی لهستان عالی توپ گیری می کرد. او حتی جای خالی پاسور ایران را هم می گیرفت. تماشاگران حاضر در سالن یکصدا تیم خود را تشویق می کردند. لهستان در تمام امتیازهای ست نخست از ایران جلو بود. به نظر نمی رسید بازیکنان ایران برای پیروزی در این ست نقشه ای داشته باشند. حتی سرویس ساده کارول هم به راحتی و با تعلل دریافت کننده های ایران در زمین می نشست.

کونارسکی بدون مزاحمت اسپک می زد. دفاع روی تور ایران هم چنگی به دل نمی زد. اما دفاع لهستان تازه خودش را پیدا کرده بود. شرایط این مسابقه قابل قیاس با بازی دو تیم در تهران نبود. ایران اگر چه در ست نخست پنج امتیاز از حریف عقب افتاده بود اما در امتیازهای بالای 20 اختلاف را به عدد دو کاهش داد. همین موضوع موجب شد تا سرمربی لهستان وقت استراحت بگیرد تا از حملات تیم ایران بکاهد. لهستانی ها یکصدا تیم خود را تشویق می کردند. باسزک هم در شرایط حساس پر اشتباه کار می کرد. آنتیگا در امتیازهای پایانی نواکوفسکی را بیرون کشید. اگرچه ایران در آغاز مسابقه سرعتی بازی نمی کرد اما هر بار مه معروف به سرعتی ها پاس می داد تیم ایران امتیاز می گرفت. بازبینی تصاوری ویدیویی به سود لهستان تمام شد. تشکری برای ارسال سرویس به میدان رفت. خطای تور وینارسکی موجب شد تا دو تیم در امتیاز 23 به تساوی برسند. این بار لهستان تقاضای بازبینی تصاویر ویدیویی داشت. این بار هم داور به سود ایتالیا رای داد. در نهایت هم دریافت نه چندان مطلوب از ایران امتیاز 25 را به لهستان تقدیم کرد. ست نخست 25- 23 به سود لهستان رقم خورد.

ست دوم: 25- 20 لهستان

در ست دوم دو تیم از ابتدا نمایش پایاپایی داشتند. تمرکز روی توپ های بلند همچنان بیشتر به سود لهستان بود. تقریبا همین برنامه با نقش آفرینی میرزاجانپور در تیم ایران پیاده می شد. نواکوفسکی سرویس های موجی خطرناکی می زد. اما اسپکرهای ایران با دقت کار نمی کردند. وینارسکی موثرترین مهره لهستان و یکی از بهترین های این مسابقه بود. او دو سرویس مستقیم گرفته بود و با روحیه بالا کار را دنبال می کرد. دفاع تیم ایران به ویژه در کناره ها پر فشار کار نمی کرد. همین موضوع موجب شده بود حملات تیم لهستان از منطقه دو و چهار به باز بنشیند. وقت استراحت فنی دوم با اختلاف 3 امتیاز به سود لهستان تمام شد. کواچ همچنان از بازیکنانش می خواست با جدیت کار را دنبال کنند. او عبادی پور را با میرزاجانپور تعویض کرد تا دریافت ایران تقویت شود. باسزک در توپ های برگشتی برای لهستان امتیاز می آورد. بازیکنان ایران کار را رها کرده بودند. 20 بر 14 لهستان جلو افتاده بود. فرهاد قائمی هم نمی توانست از سد دفاع سه نفره لهستان امتیاز بگیرد. آبشار کونارسکی اما عکس العملی از تیم ایران به دنبال نداشت. سعید معروف مغز متفکر تیم ایران برای کاهش اختلاف امتیاز از پاس های بریده استفاده می کرد. قائمی یک سرویس خراب کرد تا لهستان 22 بر 16 جلو بیافتد. تشکری از بدو ورود به زمین دو امتیاز گرفت و نشان داد با انگیزه تر از سایر بازیکنان است. غفور خیلی پاس نگرفته بود تا در حمله مهاجم اول ایران باشد اما در دفاع خوب کار می کرد. فابیان عالی پاس می داد. کارول هم بالاتر از موسوی اسپک می زد. ایران با اختلاف چهار امتیاز لهستان را تعقیب می کرد. سرانجام ایران ست دوم را هم 25 بر 20 واگذار کرد. دو تیم تا شروع ست سوم باید 10 دقیقه استراحت می‌کردند.

ست سوم: 25- 18 لهستان

ایران در شروع ست سوم پاپاپای با لهستان کار می کرد. حمایت های خوبی در دریافت شکل گرفته بود. با این حال لهستانی ها که روی دور برد افتاده بودند در این ست واقعا عالی بازی می کردند. آن ها در نمایش قدرتی و توپ های بلند کاملا موفق بودند. بازسک در تک دفاع روی تور خیلی خوب کار می کرد. بازی خوب او در کنار سرویس های تماشایی کونارسکی فاصله امتیازها را بیشتر می کرد. بازیکنان ایران هیچ گونه استرسی ناشی از باخت نداشتند. این بازی تشریفاتی برای تیم ایران صرفا جنبه هماهنگی داشت. عبادی پور در این ست هم با میرزاجانپور تعویض شد. در این لحظات تیم ایران هیچ برنامه مشخصی را دنبال نمی کرد. تنها روی هماهنگی یکی دو بازیکن با هم و همپنین تاکتیک فردی چهره های شناخته شده اش امتیاز می گرفت. تیم ملی والیبال با امتیاز 16 بر 13 ست دوم را هم واگذار کرد. در این لحظات حتی کواچ هم امیدی به برد تیمش نداشت. او تنها عملکرد بازیکنانش را یر نظر گرفته بود. جالب بود که در این لحظات هم سرمربی تیم ایران به ذخیره هایش خیلی میدان نداد. رضا قرا و مهدوی تا اینجا در زمین دیده نشدند. لهستان همانند دو ست قبلی خوب کار می‌کرد و واکنش‌ ایرانی‌ها به از دست دادن امتیازها تنها لبخند بود. این ست با برتری 25- 17 لهستان همراه بود.

ایران در حالی در دو بازی خود در لهستان شکست خورد که به هیچ وجه نشانی از تیم بازی‌های گذشته نداشت. با دو شکستی که ایران برابر لهستان داشت، این تیم به احتمال فراوان راهی فینال خواهد شد. (در صورتی که ایتالیا حداقل یک امتیاز از برزیل بگیرد). در این صورت ایران در فینال با لهستان و تیم دوم گروه B روبرو می‌شود و شاگردان کواچ باید نشان دهند که دو باختی که بربر لهستان متحمل شده‌اند مصلحتی بوده و ایران این توانایی را دارد تا دوباره این تیم اروپایی را شکست دهد. البته رقم خوردن تمام این معادلات به این بستگی دارد که ایتالیا حداقل یک امتیاز از برزیل بگیرد. در غیر این صورت برزیل به جای لهستان راهی فینال می‌شود.

انتهای پیام

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید