امروز: یکشنبه، ۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۰۵:۵۴ Sunday, 25 February 2024

طيب​نيا:​ به دنبال تعامل گسترده با جهان هستیم

طيب​نيا:​ به دنبال تعامل گسترده با جهان هستیم

وزیر اقتصاد و امور دارایی با بيان اينکه ما به دنبال تعامل گسترده با جهان هستیم گفت: ملت ایران در برابر زورگویی هاي دشمنان مقاوم است و ما دولتمردان در شرایط کنونی تلاشمان این است که با گفتگو منافع ملت را تامین و حفظ کنیم و تعامل بدون استقامت و برعکس آن میسر نخواهد بود و تنها با تعامل عزتمندانه ما را افق روشن به پیش می برد.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، علی طیب نیا در نماز جمعه عبادی و سیاسی این هفته تهران، با اشاره به مقاومت و ایستادگی مردم در عرصه اقتصادی با وجود تحریمهای بین المللی اظهار داشت: تحریم اقتصادی عملی غیر انسانی و عملی نابخشودنی و ضد بشری است اما ملت ایران نشان داد که در عرصه های مختلف پیرو راستین ابا عبدالله حسین(ع) است و از حقوق خود کوتاه نخواهد آمد. وی ادامه داد: ناتوانی قدرت های جهانی در به کرسی نشاندن خواسته هایشان آنها را به پای میز مذاکره با ایران اسلامی نشاند و ایستادگی ما هم موجب خواهد شد که آنها به حقوق ملت ایران تن دهند.
:
وزیر اقتصاد و امور دارایی به محوریت تحریم های بین المللی اشاره و تصریح کرد: تحریم بانک صادرات محدود کردن مبادلات ارزی است که اگر دشمن در این محور موفق می شد در صورت صادرات نفت هم نمی توانستیم نیازهایمان را تامین کنیم و در نتیجه در تولید با وقفه دچار می شدیم. طیب نیا افزود: دشمنان در شرایطی تحریم ها را علیه ما اعمال کردند که در اوج وابستگی به نفت بودیم و این برخلاف آن چیزی است که آموزه های اقتصاد مقاومتی به ما می آموزد. با وجود محدودیت ها، و هشیاری و پایبندی ملت، ایران باثبات ترین کشور منطقه است.
:
او با بیان اینکه دولتمردان دلاورانه در برابر تحریم ها به همراه مردم جنگیدند، گفت: ثبات آفرینی و کنترل تورم و هیجانات در بازارهای مختلف، خروج از رکود و دستیابی به رونق اقتصادی و تولیدی محورهای مهم ما در این یک سال و اندی بود که در چنین شرایطی رهبر معظم سیاست های اقتصاد مقاومتی را با هدف دستیابی به رشد اقتصادی بالا، مستمر، پایدار ابلاغ کردند و ما به جد دنبال اجرای آن هستیم.
:
وزیر اقتصاد و امور دارایی به تعامل ایران با دنیا در عرصه های سیاسی و اقتصادی اشاره و تصریح کرد: رشد اقتصادی اگرجه درون زاست اما برونگرا هم هست که باید از ظرفیت های موجود در اقتصاد بین المللی استفاده کنیم و آسیب پذیری خود را در برابر بی ثباتی ها کاهش دهیم که این مهم با عدم وابستگی به نفت میسر است و این امر هم با ارتقا ثروت آفرینی غیر نفتی امکان پذیر است و مشارکت مردم در این امر هم بی تاثیر نیست.
:
طیب نیا با تاکید بر اینکه دولت یازدهم مصمم به تحقق و اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی است، گفت: وزارت اقتصاد و دارایی افزایش توان ثروت آفرینی کشور و تامین مالی و کاهش وابستگی به نفت را جزیی از برنامه های راهبردی خود قرار داده و برنامه ریزی های گسترده ای را هم انجام می دهیم.
:
وی ادامه داد: دولت یازدهم از این فراتر رفته و زمینه های تسلط بر رکود تورمی را محقق کرده و تا حد زیادی موفق به بی اثر کردن تحریم ها شده است. وزیر اقتصاد و امور دارایی با ارایه گزارش از عملکرد وزارت خانه متبوعش بیان داشت: رشد تولید ناخالص داخلی پس از یک دوره نسبتا طولانی در بهار امسال مثبت و نسبت به بهار گذشته به 4/6 درصد رسید و کل تولیدات به 104/6 درصد افزایش یافت که این امر به معنای رونق فعالیت های اقتصادی نیست و اما نشانه روشنی برای آغاز بهبود وضعیت اقتصادی است.
:
طیب نیا افزود: امیدواریم با به حرکت در آوردن بنگاه های بزرگ زمینه رونق اقتصادی را در بخش های اقتصادی فراهم شود. وی درباره کاهش نرخ تورم خاطرنشان کرد: نرخ تورم که در گذشته با بالای 40 درصد و تورم نقطه به نقطه با بالای 45 درصد رسیده بود در مهر ماه سال جاری به ترتیب به 19 و به زیر 15 درصد رسید که این به معنای موفقیت بزرگ در کنترل تورم است. طیب نیا با بیان اینکه کاهش تورم به معنای کاهش قیمت ها نیست، گفت: این امر به معنای کاهش سرعت افزایش قیمت ها است که اکنون به نوزده درصد رسیده است.
:
وی گفت: رشد سرمایه گذاری از زمستان گذشته بهبود و به 3/8 درصد ارتقا و در بهار امسال با افزایش 5/7 درصد مواجه شده که افزایش سرمایه گذاری ثمرات خود را بر زندگی مردم و تولید خوهد گذاشت. وزیر اقتصاد و امور دارایی اضافه کرد: ملت ایران در برابر زورگویی ها دشمنان مقاوم است و ما دولتمردان در شرایط کنونی تلاشمان این است که با گفتگو منافع ملت را تامین و حفظ کنیم و تعامل بدون استقامت و برعکس آن میسر نخواهد بود و تنها با تعامل عزتمندانه ما را افق روشن به پیش می برد.

./.

توییت بینا

10:34 (۴ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۴ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۴ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۴ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۸ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۸ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۸ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۹ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۹ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۹ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۹ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۹ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۹ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۹ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۹ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۹ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۹ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۹ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۹ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۹ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

آخرین عناوین