امروز: شنبه، ۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۳:۰۱ Saturday, 25 May 2024

علت عدم سانسور برخی صحنه‌های والیبال از زبان رئیس صداوسیما

علت عدم سانسور برخی صحنه‌های والیبال

رئیس صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران درباره علت عدم سانسور برخی صحنه‌های پخش زنده مسابقه والیبال توضیح داد.

به گزارش بینانیوز ، عزت‌الله ضرغامی در همایش ملی ارتقای کیفیت، آثار، محصولات و فعالیت‌های فرهنگی که صبح امروز در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد،در حاشیه سخنرانی خود به تصاویر حاشیه‌ای پخش شده در جریان پخش مسابقه والیبال از سیما اشاره کرد و گفت: از آنجا که تیم ملی والیبال ما تاکنون در بازی‌های اروپایی شرکت نکرده بود،ما با مشکلات حاشیه‌‌ای پخش این مسابقات کمتر آشنایی داریم.

از نظر فرهنگی تماشاچیان متفاوتی در سالن برگزاری مسابقات در ایتالیا حضور داشتند که این وضعیت در سالن مسابقات در کوبا وخیم‌تر هم می‌شود. در بازی والیبال برخلاف فوتبال تماشاچیان چسبیده به زمین بازی هستند. وقتی بازی جریان دارد و دوربین به ضبط بازی می‌پردازد، خواه‌ناخواه تصاویری از تماشاچیانی که ممکن است پوشش نامناسب داشته باشند پخش می‌شود.

وی افزود: آقای علی مطهری که از علاقه‌مندان به فوتبال هستند و همیشه در حرف‌های خود از پخش نشدن بعضی بازی‌ها گله دارند،همین قدر که فوتبالی هستند در جریان والیبال نیز همین‌قدر پیگیر هستند. ایشان روز بعد از پخش بازی والیبال بین ایران و ایتالیا با من تماس گرفتند و گفتند در تصاویر تلویزیونی در میان جمعیت خانمی با لباس آستین‌کوتاه نمایش داده شد ما ایشان را دعوت کردیم و در دفتر من فیلم مسابقات را با دور بسیار کند بررسی کردیم. در تصاویر اسلوموشن مشاهده شد که خانمی با لباس آستین کوتاه در میان جمعیت وجود دارد که این تصویر پس از نمایش عادی با دور عادی اصلا مشاهده نمی‌شد من به آقای مطهری گفتم که شما واقعا چگونه این خانم را دیده‌اید؟!

ضرغامی ادامه داد: اما واقعیت این است که ما در اتاق پخش با 7 ثانیه تاخیر تصاویر را پخش می‌کنیم و 3 نفر در پشت دستگاه مشغول ارزیابی هستند؛یک نفر صحنه را تشخیص داده، یکی دیگر حذف می‌کند و نفر سوم صحنه جایگزین را اضافه می‌کند. در این 7 ثانیه کوچکترین بی‌احتیاطی موجب از دست رفتن موقعیت حذف صحنه می‌شود. من از بازی دوم ایتالیا و ایران از اتاق پخش تشکر کردم و گفتم کار شما از پخش مناظره‌های انتخاباتی سخت‌تر بود.

رئیس سازمان صدا و سیما تصریح کرد: درباره پخش تصویر جنجال‌برانگیز یک خانم در جریان مسابقه فوتبال اسپانیا و ایتالیا از تلویزیون که سرو صدای بسیاری به همراه داشت هم واقعیت این بود که تصویر این خانم که همسر یکی از بازیکنان بود 5 بار در طول بازی نمایش داده شده بود. ما این 5 بار را حذف کرده،ولی زمانی که پنالتی زده شد تصویربردار بازی بلافاصله پس از پنالتی تصویر این خانم را نشان داد که نتوانستیم برای حذف آن کاری انجام دهیم و این تصویر روی خروجی رفت.

او افزود:در این جور مواقع دیگر نمی‌توان کاری انجام داد و تنها راهش این است که ما بازی را اصلا نشان ندهیم. به هر حال ایرانی‌های بسیاری در سالن  والیبال جمع شده بودند که بعضا حجاب مناسبی نیز نداشتند. ما از نظر شرعی نمی‌توانیم تصویر این تماشاچیان که جمهوری اسلامی ایران را تشویق می‌کردند،اما حجاب نداشتند نشان دهیم و از این بابت بسیار ناراحت هستیم که نمی‌توانیم نشان دهیم که حتی این افراد با این طرز پوشش هم طرفدار ما هستند.

ضرغامی ادامه داد: من روز گذشته‌ با علما و روحانیون درباره موضوعی بحث داشتم و این مسئله را نیز مطرح کردم که ما اگر بخواهیم مرّ شرع را رعایت کنیم ،باید مسابقه روز شنبه ایران و کوبا را نشان ندهیم،چون دلیل گرم بودن هوا در کوبا وضعیت تصویرها بدتر خواهد شد. شما قضاوت کنید تیم ایران با این همه موفقیتی که کسب کرده چه میزان تماشاگر در ایران دارد. اگر ما بازی را نشان ندهیم این تماشاگران به سراغ ماهواره‌ها خواهند رفت و ما به دست خودمان بسیاری از مردم و جوانان را به سمت شبکه‌های ماهواره‌ای سوق داده‌ایم. در این جلسه همه دوستان گفتند بهترین کار این است که حتما بازی پخش شود اما شما تا آنجا که می‌توانید کنترل کنید.

وی با خنده گفت: حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای با اشاره به پخش این تصویر چند روز پیش به من گفت من زمانی که این بازی را تماشا می‌کردم اصلا متوجه صحنه‌های پشت بازی نشدم و این خانم را اصلا ندیدم. بنابر این ما با همه این اوصاف تصمیم گرفتیم با همکاران فرهنگی خود در کوبا وارد مذاکره شویم تا بلکه بتوانیم لباس گرمکن و شلوار بر تن تماشاگران مسابقه والیبال ایران و کوبا کنیم تا دیگر متوجه این شرایط نباشیم.

.

توییت بینا

10:34 (۷ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۷ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۷ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۷ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱۱ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱۱ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱۱ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱۲ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱۲ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱۲ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱۲ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱۲ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱۲ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱۲ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱۲ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱۲ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱۲ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ سال قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ سال قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین