امروز: دوشنبه، ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۷ Monday, 5 December 2022

فرمانده کل سپاه از نقل قول‌های نادرست از امام راحل انتقاد کرد

سردار محمد علی جعفری با اعلام اینکه 11 عملیات انتحاری امسال در منطقه جنوب شرق کشور کشف و خنثی شد، گفت: بی شک اگر امروز امام عزیز ما در جمع ما بودند روحیه انقلابی ایشان به طور قطع بیشتر از آن روز بود. به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به...

سردار محمد علی جعفری با اعلام اینکه 11 عملیات انتحاری امسال در منطقه جنوب شرق کشور کشف و خنثی شد، گفت: بی شک اگر امروز امام عزیز ما در جمع ما بودند روحیه انقلابی ایشان به طور قطع بیشتر از آن روز بود.

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از سپاه نیوز سردار سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت سرداران شهید شوشتری، محمدزاده، میرزایی، آقاسی‌زاده و شهدای وحدت که با حضور فرماندهان عالی رتبه نظامی منطقه شرق کشور، جمعی از مسئولین سران طوایف و قبایل منطقه جنوب شرق و آحاد مردم در مشهد مقدس برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدایی که جان خود را در راه امنیت رفاه مردم به ویژه در مناطق محروم مرزی داده اند گفت: این شهدای والا مقام نیازی به گرامیداشت ندارند، این ما هستیم که نیازمند تعمق و تفکر در راه و منش شهیدان می باشیم تا بتوانیم در مسیر آنان حرکت کنیم.
سرلشکر جعفری با بیان اینکه عزت و اقتدار ایران اسلامی امروز ثمره و نتیجه خون شهداست گفت: ایران اسلامی امروز به برکت این جانفشانی‌ها به ابرقدرت بزرگ جهانی متکی بر معنویت و نفوذ بر دلهای مردم تبدیل شده که این نفوذ با همه قدرت های مادی جهان که در دستان استکبار جهانی است برابری می‌کند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران که ظرف و بستر گسترش انقلاب اسلامی در جهان را فراهم کرده است با ایستادگی در برابر همه دنیای استکبار و نظام سلطه این مسیر الهی را با اعتقادی راسخ طی می‌کند.
فرمانده کل سپاه در ادامه اظهار داشت: برخورداری از نعمت اسلام، ولایت فقیه و مردمی آگاه، شجاع و انقلابی ایران اسلامی را امروز به الگویی از حکومت داری با چارچوب اصول اسلامی و قرآنی در جهان تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه از زمان واگذاری ماموریت مقابله با ناامنی‌های جنوب شرق کشور به سپاه به دنبال فرمانده‌ای لایق، شجاع و مردمی برای پذیرفتن این مسئولیت خطیر بودیم گفت: فرمانده ماموریت سپاه در این منطقه می بایست علاوه بر ویژگیهای نظامی باید از قابلیت تعامل با مردم نیز برخوردار می‌بود که شهید شوشتری به عنوان تنها کسی که تمامی این ویژگیها را با هم داشت داوطلبانه این مسئولیت خطیر را پذیرفت.

سرلشکر جعفری در ادامه با اشاره به شرایط ویژه منطقه شمال غرب و جنوب شرق کشور گفت: این مناطق به دلیل برخورداری از ویژگیهای خاص برای توسعه ناامنی از سوی دشمنان همواره مساعد بوده است؛ پس از گسترش ناامنی ها توسط استکبار جهانی و مزدوران منطقه ای آنها در سال 86 و 87 مقابله با این شرارت ها به سپاه واگذار شد تا این نهاد مردمی مسئله ناامنی را به صورت ریشه ای و با ایجاد یک امنیت پایدار مردمی حل کند.

وی افزود: سردار شهید نورعلی شوشتری با حضور در میان مردم منطقه، قبایل و طوایف و ایجاد ارتباطی بسیار صمیمی و دوستانه با آنها امنیت منطقه را با مشارکت مردم در کنار اقدامات گسترده اطلاعاتی و امنیتی شکل داد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شهید شوشتری همواره دغدغه مردم محروم را داشت گفت: این سردار رشید سپاه اسلام بیشتر وقت خود را در راستای رسیدگی به مسائل اقتصادی، رفاهی و فرهنگی مردم منطقه صرف می‌کرد به دلیل آنکه ریشه بسیاری از مشکلات را در همین موارد می‌دانست.

وی با بیان اینکه امروز با گذشت حدود 4 سال از واگذاری ماموریت برقراری امنیت در جنوب شرق کشور شاهد امنیتی بی نظیر در این منطقه هستیم آن را حاصل اخلاص و مجاهدت این فرمانده مردمی دانست و تصریح کرد: در سالهای دفاع مقدس نیز در هر منطقه ای که سپاه وارد عمل می شد به موفقیت‌های چشمگیری دست می‌یافت که این مسئله حاصل اخلاص و تقوای رزمندگان و فرماندهانی است که در راستای یاری دین خدا و توسعه انقلاب اسلامی مجاهدت می‌کنند.

سرلشکر جعفری برخورداری از فرهنگ جهاد، شهادت و روحیه استقامت، شهادت طلبی و پایداری در برابر ظلم که به اکثریت مردم ایران عطا شده را لطف بزرگی از جانب پروردگار به پرچمدار انقلاب اسلامی در جهان دانست و تاکید کرد: از برکت خون شهیدان است که امروز ایران اسلامی امن‌‌ترین کشور جهان بوده و مرزهای کشورمان نیز از امنیتی بی نظیر برخوردار است.

وی افزود: در سال جاری گروهک های معاند انقلاب قصد داشتند عملیات‌های گسترده‌ای را در منطقه جنوب شرق کشور شکل دهند که به برکت تفکر و وجود شهدای وحدت 11 عملیات انتحاری کشف و خنثی شد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز شاهد این شرارت ها و عملیات های غیرانسانی توسط دست نشاندگان استکبار و گروهک های تکفیری در برخی کشورهای منطقه هستیم، گفت: اگر همین گروه ها روزی تصمیم به عملیات بگیرند در قلب آمریکا هم می توانند آن را به انجام برسانند.

وی خاطر نشان کرد: آمریکایی ها با حمله به عراق و افغانستان به دنبال بهانه ای برای حمله به ایران بودند و تمامی ظرفیت ها و امکانات خود را به کار بسته اند تا حلقه محاصره بر علیه ایران را کامل کنند که اقتدار و ایستادگی همچون کوه ایران دشمنان را ناامید کرد که آنان حتی جرات به زبان آوردن تهدید نظامی بر علیه کشورمان را نداشتند و این امنیت و اقتدار ثمره خون شهدا می‌باشد.

سرلشکر جعفری در ادامه اظهار داشت: جای تاسف دارد که امروز برخی افراد قدر این عظمت و نعمت را ندانسته و ریشه این اقتدار را که شهدا هستند نمی شناسند؛ شاید فراموش کرده اند پاسخگوی خونهای هزاران شهید ایران اسلامی آمریکاست و مقصر همه ناامنی ها فشارهای اقتصادی و تحریم ها بر علیه ملت ایران، آمریکا است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان با انتقاد از برخی اظهارنظرها در خصوص مواضع حضرت امام(ره) نسبت به آمریکا گفت: متاسفانه عده‌ای که خود را انقلابی و نزدیک به مسئولین نظام می‌دانند نقل قولهایی را از حضرت امام(ره) با موضوع حذف شعار مرگ بر آمریکا مطرح می کنند؛ بی شک اگر امروز امام عزیز ما در جمع ما بودند روحیه انقلابی ایشان به طور قطع بیشتر از آن روز بود.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید