امروز: دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۳ Monday, 25 January 2021

قدیمی‌ترین زن زندانی ایران از قصاص رهایی یافت

قدیمی‌ترین زن زندانی ایران از قصاص رهایی یافت

بعد از گذشت حدود 20 سال از آغاز رسیدگی به پرونده‌ زنی که بعدها به قدیمی‌ترین زن زندانی ایران معروف شد، اولیای دم مقتول اعلام گذشت کردند و پرونده با صلح و سازش مختومه شد.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز عبدالصمد خرمشاهی ، با بیان این‌که «پرونده فاطمه مطیع بعد از 20 سال با صلح و سازش مختومه شد» گفت: در جلسه امروز خانم مطیع همچنان بر بی‌گناهی خود تاکید داشت و مانند گذشته زیر بار اتهام قتل نرفت.

 

وی گفت: قاضی دادگاه با توجه به اینکه اولیای دم حاضر به اعلام گذشت شدند و با توجه به گذشت 20 سال از رسیدگی به این پرونده، توصیه به صلح و سازش کرد و خانم مطیع علی‌رغم اینکه بر بی‌گناهی خود اصرار می‌کرد، حاضر به توافق با اولیای دم شد.

 

وکیل مدافع قدیمی‌ترین زن زندانی ایران، ادامه داد:‌ بنابراین قبل از اینکه مراسم قسامه برگزار شود یا دفاع دیگری صورت گیرد، با اعلام گذشت اولیای دم و موافقت خانم مطیع، پرونده قدیمی‌ترین زن زندانی ایران برای همیشه مختومه شد.

 

خرمشاهی تصریح کرد: لازم به توضیح است که حسب اظهار نماینده دادستان، ستاد دیه قوه قضاییه پرداخت بخش عمده دیه را تقبل کرده است.

 

به گزارش ایسنا، فاطمه مطیع که به قدیمی‌ترین زن زندانی ایران معروف شده است از سال 1372 تاکنون به اتهام قتل «مجید. الف» در زندان بسر می‌برد و در این مدت بارها به اتهام وی رسیدگی شده است.

 

صدور حکم قصاص او از سوی شعبه 105 دادگاه عمومی جزایی شهر ری آخرین حکم صادره در پرونده اوست که دیوان عالی کشور آن را نقض کرد و پس از آن پرونده را برای رسیدگی مجدد به شعبه هم‌عرض دادگاه صادر کننده رای بدوی ارسال کرد.

 

اکنون بعد از گذشت حدود 20 سال اولیای دم مقتول با اعلام گذشت از قصاص فاطمه حاضر به دریافت دیه شدند تا این پرونده برای همیشه مختومه شود.

 

انتهای پیام

۲ دیدگاه برای این خبر ثبت شده است

  1. من در مورد این مراسم قسامه که در متن گزارش ذکر شده چند ابهام دارم که امیدوارم اهل فن توضیح بدهند : اول اینکه طبق نص صریح قرآن که فرموده خداوند را در معرض قسمهایتان قرار ندهید پس چرا در این مراسم شاهدان سه قسم جلاله یاد میکنند این مراسم در تضاد آشکار با نص صریح قرآن است دوم اولیای دم در این مرحله که آخرین مرحله دادرسی است باید 40 شاهد به دادگاه معرفی کنند که پس از ادای سوگند به مجرم بودن متهم شهادت بدهند در یکی از همین مراسم که حدود 6_7 سال پیش از تلویزیون پخش شد 40 نفر که اکثرا بی سواد بودند و به عظمت این سه سوگند جلاله واقف نبودند به صورت دست و پاشکسته و غلط غلوط وبا کمک قاضی دادگاه سوگند یاد کردند سوم اکثر این 40 نفر شاهد به واسطه آشنایی و بعضا رودروایسی با خانواده شاکی شهادت میدهند بطوری که بسیاری از آنها حتا در معرکه درگیری و نزاع منجر به قتل حضور نداشته اند چهارم اگر خانواده متهم نیز برای رفع اتهام از متهم امکان آوردن 40 شاهد و ادای شهادت را داشته باشند دادگاه چه گونه می خواهد شهادت صحیح را از شهادت دروغ تشخیص بدهد پنجم و از همه مهمتر مطمئنا در سیره و روش حضرات دوازده امام علیهم السلام چنین چیزی وجود نداشته و اعتقادی به مراسم قسامه نبوده دلیل این ادعا ناظر به این عقیده علماء شیعه است که معتقد هستند امام قرآن ناطق است بر اساس این عقیده قرآن ناطق باید عامل به احکام قرآن مکتوب باشد و چون در قرآن مکتوب از قول خداوند تبارک و تعالی فرموده که لاجرم قرآن ناطق یا امام معصوم بر خلاف دستور قرآن کریم یا قرآن مکتوب عمل نمی کند.با تشکر.

  2. خیلی عجیبه به شهادت آماری که در همین ستون کناری درج شده در حال حاضر 1298 دانشجو از این سایت دیدن میکنند ولی دریغ از یک نظر علمی و کارشناسانه در مورد پاسخ به ابهاماتی که در بالا درج شده دانشجویی که شهامت ابراز عقیده و نظر نداره معلومه که بعد از فارغ التحصیل شدن دنبال مسافر کشی میره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توییت بینا

9:06 (۹ ماه قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۹ ماه قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۹ ماه قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۹ ماه قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۹ ماه قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱۰ ماه قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱۰ ماه قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱۰ ماه قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱۰ ماه قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۱۱ ماه قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۱۱ ماه قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۱۱ ماه قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۱۱ ماه قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۱۱ ماه قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۱۱ ماه قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۱۱ ماه قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۱۱ ماه قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۱۱ ماه قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۱۱ ماه قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۱۱ ماه قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید