امروز: پنج شنبه، ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۰۸ Thursday, 25 July 2024

قلعه‌نویی: کی‌روش ایران و ایرانی را تحقیر می‌کند

قلعه‌نویی: کی‌روش ایران و ایرانی را تحقیر می‌کند

سرمربی استقلال تهران در واکنش به حرف‌های دیروز کارلوس کی‌روش گفت: اینکه بخواهیم حرف دروغ بزنیم و توپ را در زمین دیگری بیندازیم، کار درستی نیست. به گفته امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی، ایران و ایرانی را تحقیر می‌کند.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، امیر قلعه‌نویی در اولین واکنش به صحبت‌های کارلوس کی‌روش و انتقادهایی که او در برنامه ورزش و مردم مطرح کرده بود، گفت: فقط می‌خواهم ذهن مردم را روشن کنم. می‌خواهم به حرف‌های ایشان جواب بدهم. باعث فشردگی لیگ چیست؟ کاملا مشخص است که به خاطر اردوی آفریقای جنوبی لیگ را فشرده کردند. ضررش را چه کسی داد؟ بازیکن مصدوم روی دست چه کسی ماند؟ آقایانی که می‌گویند قانون فیفا را تدوین کرده‌ایم، ببینید که کرانچار امروز چه حرف خوبی زد. فیفا کجا اعلام کرده که در جریان مسابقات لیگ می‌توانیم اردوی تیم ملی برگزار کنیم؟

 

وی افزود: کی‌روش که در برنامه تلویزیونی برنامه تیم‌های ژاپن و کره‌جنوبی را نشان می‌دهد، نمی‌گوید که آن برنامه برای بازی بود نه اردو. مگر زمانی که شما اردو می‌گذارید، باشگاه فولام اشکان دژآگه را در اختیارتان قرار می‌دهد؟ این چه ربطی به استقلال دارد که ایشان اردو را به خاطر سه نفر لغو کرده و حالا همه تقصیرها را گردن من و فتح‌الله‌زاده می‌اندازد؟ ایشان طرز فکر خود را قبول ندارد. اولا این اردو از ابتدا هم غلط بوده است. کجای دنیا می‌گویند به خاطر سه نفر باید اردو را لغو کنیم؟ ما گفتیم برای هر بازی 30 ساعت در اختیار تیم ملی است. اینکه بازیکنان حاضر در لیگ‌های عربی را در اختیارتان قرار نمی‌دهند چه ربطی به منافع قلعه‌نویی دارد؟ چطور می‌شود در رابطه با تیم ملی می‌گویند منافع 80 میلیون ایرانی اما در رابطه با استقلال می‌گویند منافع قلعه‌نویی؟ اینکه بخواهیم حرف دروغ بزنیم و توپ را در زمین دیگری بیندازیم، کار درستی نیست.

 

سرمربی استقلال با بیان اینکه کی‌روش بعد از صعود تیم ملی به جام‌جهانی یک تشکر خشک و خالی هم از او نکرد، گفت: از بازی ما تا بازی تیم ملی با قطر یازده روز وقت بود. کی‌روش در این بازی از هفت بازیکن ما استفاده کرد. ما باید به لیگ احترام بگذاریم. مگر از این لیگ نبود که بازیکن به آلمان و لیگ جزیره رفته است؟ ایشان ایران و ایرانی را تحقیر می‌کند. الفاظی را به کار می‌برد که در شان یک ایرانی نیست. شما به آرشیوتان در صداوسیما مراجعه کنید. چندین بار مربیان تیم ملی در تمرین‌های ما حاضر شده‌اند. آنها بالای 10 بار به تمرین ما آمده‌اند و حرف‌شان این بود که حامل پیام تشکر کی‌روش به خاطر تعامل با تیم ملی هستند.

 

قلعه‌نویی اضافه کرد: آقایان گفتند خسرو حیدری و هاشم بیگ‌زاده را بازی ندهید. ما نیز با اینکه شرایط حساسی داشتیم و باید بازی سختی را انجام می‌دادیم، از این دو بازیکن استفاده نکردیم. حتی گفتند بازیکنان مصدومتان را به میکو، پزشک تیم ملی بدهید. ما نیز با این که دکتر تیم‌مان تحصیلات آکادمیک دارد، در اوکراین درس خوانده، گفتیم می‌خواهیم با تیم ملی تعامل داشته باشیم و بازیکن مصدوم‌مان را به میکو دادیم. عزیزی‌خادم قبل از بازی ما با ذوب‌آهن در جام حذفی به من زنگ زد و گفت به تیم ملی کمک کن. من هم گفتم هر کاری از دستم بربیاید، انجام می‌دهم. سپس گفتم جلسه‌ای را با کی‌روش بعد از بازگشتش به ایران داشته باشیم تا تعامل ایجاد شود. از نظر شما این حرف اشکال دارد؟ این یعنی منافع قلعه‌نویی؟

 

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران انتقادش از کی‌روش را شدیدتر کرد و افزود: کی‌روش مربی نمونه ایران عزیزمان است. ما چه حرف بدی به او زدیم؟ تنها حرفی که زدیم این بود که گفتیم جلسه بگذاریم و تعامل ایجاد کنیم. من می‌خواهم برنامه‌ای تدارک ببینند تا به صحبت‌های او در تلویزیون جواب بدهم تا ذهن مردم روشن شود. شما با قلعه‌نویی چه کار دارید؟ من از مردم عذرخواهی می‌کنم. تنها می‌خواهم 2 دقیقه به من زمان دهند. اگر امیر قلعه‌نویی بازیکن در اختیار او نمی‌گذاشت، حق داشت اما بازیکن جای دیگری است، اردو هم قرار است جای دیگری برگزار شود. چه ربطی به مدیرعامل استقلال و امیر قلعه‌نویی دارد؟ او باید در مستطیل سبز حرف‌هایش را بزند. خودش دم از حرفه‌ای‌گری زده و مدام می‌گوید حرف‌هایمان را در اتاق دربسته بزنیم اما در این چهار ماه دیدیم که مدام در رسانه‌ها حرف‌هایش را مطرح می‌کند.

 

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران همچنین خاطرنشان کرد: من حرف‌های زیادی برای گفتن دارم. دیروز بعد از شنیدن حرف‌های کی‌روش در تلویزیون خشکم زد و مانده بودم که این حرف‌ها چه ربطی به ما دارد. چطور زمانی که به لبنان باختید و امید نمازی را نزد من فرستادید و گفتید شما همکاری لازم را با تیم ملی داشتید، آن موقع امیر قلعه‌نویی آدم خوبی بود اما در سه بازی آخر نه؟

 

قلعه‌نویی در پایان با بیان اینکه کی‌روش در برنامه دیروز تلویزیونی به تمام مربیان ایرانی توهین کرد، گفت: به مربی ایرانی توهین می‌شود اما برایش دست می‌زنند. این آخر بی‌معرفتی است. امیر قلعه‌نویی سرش را پایین انداخته و با بی‌پولی کارش را ادامه می‌دهد. شما محل تمرین تیم ما را دیده‌اید. ما در آن شرایط کار می‌کنیم. آخر نفهمیدم اردوی تیم ملی لغو شده، با امیر قلعه‌نویی چه کار دارید؟

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

10:34 (۹ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۹ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۹ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۹ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱ سال قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱ سال قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱ سال قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱ سال قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱ سال قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱ سال قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱ سال قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱ سال قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱ سال قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱ سال قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱ سال قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱ سال قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱ سال قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ سال قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ سال قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین