امروز: شنبه، ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۹ Saturday, 1 October 2022

قیمت بنزین تا پایان سال تغییر نمی‌کند

قیمت بنزین تا پایان سال تغییر نمی‌کند

رییس ستاد حمل‌ونقل و مدیریت مصرف سوخت کشور با بیان اینکه برنامه‌ای برای تغییر قیمت بنزین تا پایان سالجاری نداریم از ارائه سناریوی جدید برای اصلاح نحوه سهمیه‌بندی سوخت خودروها خبر داد.

 

 

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینا نیوز به نقل از،(ایسنا)، سید مجتبی شفیعی درباره قیمت سوخت گفت: با توجه به تغییرات نرخ ارز، موضوعی که وزیر نفت نیز درباره قیمت کارشناسی بنزین مطرح کردند از لحاظ کارشناسی تایید شده است چرا که کارشناسان بر این باورند ارزانی بیش از حد سوخت تبعات زیادی را به دنبال دارد که علاوه بر تحمیل بار مالی بسیار زیاد برای دولت، از لحاظ محیط زیست و حمل و نقل نیز برای کشور زیان آور است.

 

وی افزود: قیمت عنوان شده از لحاظ کارشناسی منطقی است اما با توجه به تبعات اقتصادی اجتماعی که دارد باید با در نظر گرفتن هزینه‌ها درباره آن تصمیم گیری کرد.

 

شفیعی تصریح کرد: در اواخر دولت قبل نیز به این جمع‌بندی رسیده بودیم که تغییر قیمت باید با فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها انجام شود اما در آن زمان به این نتیجه نرسیدند که این تغییر را اجرا کنند و ظاهرا دولت جدید نیز تصمیمی برای تغییر قیمت بنزین تا پایان سال جاری ندارد و قطعا امسال هیچگونه افزایشی را نخواهیم داشت.

 

رییس ستاد حمل‌ونقل و مدیریت مصرف سوخت کشور گفت: اواخر دولت دهم و در جلسه ستاد هدفمندی یارانه‌ها پیشنهاداتی را در قالب چندین سناریو به دولت ارائه داده بودیم اما در حال حاضر برای دولت جدید پیشنهادی ارائه نداده‌ایم

 

وی در ادامه درباره میزان مصرف روزانه بنزین نیز گفت: بر اساس آمار متوسط مصرف روزانه بنزین 65 میلیون لیتر است و اخیرا بر اساس آماری که اعلام شده این میزان به 80 میلیون رسیده که یکی از دلایل آن کاهش حساسیت جامعه نسبت به قیمت سوخت است ضمن آنکه افزایش سفرهای تابستانی برون شهری نیز در شهریور ماه میزان مصرف را افزایش داده است.

 

به گفته شفیعی افزایش میزان مصرف بنزین در تابستان امسال نسبت به تابستان سال گذشته ناشی از کاهش حساسیت جامعه به قیمت سوخت است چرا که در سایر بخش‌ها قیمت‌ها افزایش یافته و بنزین 400 تومانی با بنزین 700 تومانی تفاوت چندانی برای مردم نمی‌کند. ضمن آنکه امسال تعداد خودروها نیز افزایش یافته و بخشی از این افزایش مصرف سوخت طبیعی است.

 

رییس ستاد حمل‌ونقل و مدیریت مصرف سوخت کشور درباره کاهش یا افزایش میزان مصرف سوخت در مهرماه با توجه به بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی گفت: در مهرماه سفرهای درون شهری افزایش می‌یابد و پیش بینی می‌شود در نیمه اول افزایش میزان مصرف بنزین کمتر از 25 درصد خواهد بود که رقم قابل توجهی نیست.

 

ارائه پیشنهادات جدید برای اصلاح نحوه سهمیه بندی سوخت خودروها

شفیعی از ارائه سناریوی جدید برای اصلاح نحوه سهمیه بندی سوخت خودروها خبر داد و گفت: پیشنهاداتی را در این زمینه آماده کرده‌ایم چرا که در دولت قبل مصوباتی را در این زمینه داشتیم که اجرا نشد البته این پیشنهادات در راستای اصلاح سهمیه‌بندی سوخت خودروهاست.

 

به گفته وی باطل کردن کارت سوخت موتورسیکلت‌های متوقف در پارکینگ‌ها، خودروهای متوقف شده بیش از دو ماه در پارکینگ ‌ها، وانت‌بارهایی که تغییر کاربری داده‌اند و یا وانت بارهایی که در طرح ساماندهی شرکت نکرده‌اند از جمله مصوباتی بود که برای اصلاح سهمیه‌بندی سوخت اعلام شد اما به مرحله اجرا درنیامد.

 

رییس ستاد حمل‌ونقل و مدیریت مصرف سوخت کشور ادامه داد: موضوع اصلاح سهمیه‌بندی سوخت خودروها را در سه سناریو پیشنهاد داده‌ایم و چنانچه دولت آن را تصویب کند و یا نظری داشته باشد اعلام خواهیم کرد.

انتهای پیام

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید