امروز: پنج شنبه، ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۲۱ Thursday, 8 December 2022

مسعود پزشکیان: می‌خواهند از اول مذاکره شود

مسعود پزشکیان: می‌خواهند از اول مذاکره شود

یک‌عضو کمیسیون ویژه برجام در تحلیل گزارش نهایی کمیسیون برجام گفت: آنچه آنها می‌گویند به این معناست که شورایعالی امنیت ملی و مذاکره‌کنندگان تا به امروز سر کار بودند و باید دوباره برجام را از ابتدا بررسی و از اول مذاکره کنند

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز، مسعود پزشکیان در توضیح علت ترک جلسه کمیسیون برجام اظهار داشت: با توجه به اینکه در گزارشی که در آن جلسه از سوی گروهی‌ از اعضا مطرح شد٬ هیچ‌کدام از گزارش‌های کمیته‌ها اعمال نشده بود، من، آقای منصوری‌آرانی و آقای تاجگردون مجبور به ترک جلسه شدیم تا نشان دهیم به هیچ عنوان در تهیه این گزارش تاثیرگذار نبوده و به این ترتیب برائت خود را از حضور در جلسه و تهیه گزارش نهایی به مردم کشورمان اعلام کنیم.

:
وی افزود: در آن جلسه بسیاری از مسائل اتفاق افتاد و حتی صحبت‌هایی مطرح شد که دور از شأن نمایندگان مجلس است و سوال اینجاست که وقتی قرار نیست با منطق صحبت کنیم٬ چرا باید در جلسه می‌ماندیم.
هنگامی که قرار نباشد از یک روش تبعیت کنیم و تنها بخواهیم نظر خود را به هر شیوه‌ای اعمال کنیم به نتیجه‌ای نخواهیم رسید هنگامی که راه اشتباه است حتی پیشنهادهای درست هم نتیجه اشتباه می‌دهند.
:
عضو کمیسیون ویژه برجام با اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون برجام خاطرنشان کرد: ما نکاتی را به صورت مکتوب تهیه کردیم و در اختیار اعضای کمیسیون قرار داده‌ایم تا به امضای مخالفان برسد.
وی با انتقاد از گزارش کمیسیون ویژه برجام یادآور شد: این گزارش می‌خواهد دولت را مکلف به اصلاح برجام کند و این در حالی است که همه می‌دانند دولت قادر به این کار نیست. در واقع آنها می‌خواهند که ما دبه کنیم و آنچه آنها می‌گویند به این معناست که شورای‌عالی امنیت ملی و همه مذاکره‌کنندگان تا به امروز سر کار بودند و حالا باید دوباره برجام را از ابتدا بررسی کنند.
:
وی افزود: آنچه مسلم است بالغ بر ۸۰ درصد مردم با برجام موافقند و گزارش‌هایی که از سوی این عده خاص مطرح می‌شود ارتباطی به خواست مردم ندارد. 

:
نماینده مردم تبریز تصریح کرد: جلسه‌ای با حضور اعضای کمیسیون که با این گزارش مخالفند برگزار شد و که  بیانیه‌ای در توضیح دلیل مخالفت و خروج آن از جلسه پیشین بیرون آمد. این گزارش‌ها تنها برای ثبت در تاریخ است و آیندگان خود درباره آن قضاوت خواهند کرد. اینکه فحش بدهیم و داد و بیداد کنیم که بگوییم عزت ما در این است، راه به‌جایی نخواهد برد. بیشتر جوانان تحصیلکرده بیکارند و معلمان در ابتدایی‌ترین مشکلات خود گرفتارند و هنگامی که برای رساندن صدایشان به مجلس می‌آیند، بازداشت می‌شوند اما از ‌آن سو همه امکانات رسانه‌ای در اختیار گروه قلیل مخالفان برجام و حتی غذا و امکانات در اختیارشان قرار می‌گیرد و پذیرایی می‌شوند در حالی که تحصن‌شان خلاف قانون است، شش شبانه‌روز اجازه دهیم این تحصن ادامه یابد درست نیست و آیندگان بهترین داوران خواهند بود.

:
پزشکیان در پایان تصریح کرد: فرمت این گزارش از پیش تعیین نشد بود و هیچ چارچوب و اصول علمی ندارد. در واقع عده‌ای از اعضا هر چه می‌خواستند را به عنوان گزارش کمیسیون نوشته‌اند. با این وجود چون من از نحوه تهیه این گزارش اطلاعی ندارم نمی‌توانم درباره آن اظهار نظر کنم٬ اما آنچه مسلم است بنده و دیگر مخالفان این گزارش هیچ اطلاعی از نحوه تهیه و کسانی که آن را نوشتند نداریم.

./.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید