امروز: دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۰ Monday, 20 September 2021

مسکن «امید» جای «مهر» را می‌گیرد

مسکن «امید» جای «مهر» را می‌گیرد

در حالی وزیر راه و شهرسازی در خصوص برنامه مسکن این وزارتخانه روزه سکوت گرفته که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برنامه‌ریزی برای اجرای «مسکن امید» خبر داده، برنامه‌ای که به نظر می‌رسد جایگزین «طرح مسکن مهر» خواهد بود.

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل  از تسنیم، هنوز برنامه دولت تدبیر و امید در حوزه مسکن کشور مشخص نیست، اما با این حال علی ربیعی در دیدار نوروزی با تشکل‌های کارگری از تهیه طرحی موسوم به «مسکن امید» در دولت خبر داد که برای کارگران بیمه‌شده فاقد مسکن و بازنشستگان تأمین اجتماعی اجرا می‌َشود.

وی با بیان این‌که طرح مذکور اجرایی‌تر از طرح مسکن مهر خواهد بود، افزود: این طرح به‌دنبال خانه‌دار کردن کارگران بیمه‌شده فاقد مسکن و بازنشستگان تأمین اجتماعی در یک دوره 5ساله خواهد بود.

با وجود گذشت حدود هشت ماه از عمر دولت تدبیر و امید، اما برنامه وزارت راه و شهرسازی برای حوزه مسکن کشور همچنان نامشخص است، مسئله‌ای که واکنش شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به‌دنبال داشته است.

یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس با اشاره به این‌که وزیر راه و شهرسازی مجموعه اطلاعاتی را به‌عنوان پیش‌نویس طرح مسکن در اختیار نمایندگان مجلس قرار داده به تسنیم گفته بود: آخوندی باید به‌طور دقیق و روشن جزئیات این طرح را به اطلاع نمایندگان برساند.

علی‌نعمت چهاردولی ، اظهار کرد: مجلس پیگیر وعده‌های وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن است و برنامه‌های دولت در بخش مذکور یکی از مسائلی بود که نمایندگان به آن توجه دارند.

وی ادامه داد: اواخر سال گذشته در یکی از آخرین جلسات کمیسیون عمران مجلس، آقای آخوندی دعوت شد و به سؤال نمایندگان در خصوص برنامه‌های دولت در بخش مسکن پاسخ داد.
وی تصریح کرد: وزیر راه در جلسه مذکور اعلام کرد طرحی را برای ادامه ساخت مسکن دارد که مجموعه اطلاعاتی از آن را به‌عنوان پیش‌نویس در اختیار نمایندگان مجلس قرار داد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به این‌که برنامه مذکور پیگیری خواهد شد، اظهار کرد: به‌طور قطع از وزیر راه و شهرسازی می‌خواهیم با حضور در مجلس، جزئیات طرح خود برای بخش مسکن را به‌طور دقیق و روشن به اطلاع مجلس و کمیسیون عمران برساند.

به گزارش تسنیم، در قالب طرح مسکن مهر بیش از 2.3 میلیون مسکن در سراسر کشور ساخته شده که حدود یک میلیون واحد آن از سال 86 تاکنون به متقاضیان واجد شرایط (قشرهای کم‌درآمد) تحویل شده است. بر اساس برنامه تا پایان سال 94 پرونده مسکن مهر بسته خواهد شد، یعنی اجرای طرح مهر چیزی حدود 10 سال زمان می‌برد.

حال باید دید دولت تدبیر و امید در یک دوره 5ساله چه‌تعداد مسکن را می‌تواند برای کارگران بیمه‌شده فاقد مسکن و بازنشستگان تأمین اجتماعی بسازد. وزیر راه و شهرسازی از طرح مسکن اجتماعی و حمایتی به‌عنوان جایگزین مسکن مهر نام برده است، احتمالاً مسکن امید اسم جدید طرح مسکن اجتماعی باشد که عباس آخوندی وزیر وقت مسکن و شهرسازی آن را در دولت دوم سازندگی اجرا کرد.

انتهای پیام

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید