امروز: جمعه، ۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۳ Friday, 24 March 2023

مشروح تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی

مشروح تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی

پیگیری علت مرگ دو زن درحادثه آتش‌سوزی خیابان جمهوری و علت اخراج مدیرعامل مجتمع غنی‌سازی نطنز از جمله تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور بود.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا، مشروح تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور که توسط هیات رییسه مجلس شورای اسلامی قرائت شد به شرح زیر است:

 

**مقیمی نماینده بهشهر به وزیر بهداشت: عدم سیاسی کردن سلامت و درمان مردم.

 

**رهبر نماینده تهران به وزیر کشور: پیگیری جدی فوت 2 تن از بانوان زحمتکش تهرانی در آتش‌سوزی کارگاه تولیدی خیابان جمهوری.

 

**قادری و صادقی نمایندگان شیراز به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: تسریع در آغاز احداث بیمارستان تأمین اجتماعی شیراز.

 

**طبیب‌زاده نوری و آلیا نمایندگان تهران به وزیر راه و شهرسازی: در خصوص تعهدات مسکن مهر به متقاضیان که تعهد نظام به مردم است و رسیدگی به مشکلات مردم در این زمینه به ویژه در اسلامشهر، پردیس و پرند.

 

**زمانیان نماینده شهرکرد به وزیر بهداشت: کمبود شدید پزشک در استان چهارمحال و بختیاری و قول و دستور وزیر برای به کارگیری 60 پزشک فارغ‌التحصیل در استان که انجام نشده است.

 

**زمانیان و عزیزی نمایندگان شهرکرد و اردل به وزیر نیرو: جلوگیری سریع از انجام کارهای غیرقانونی در تونل 2 گلاب و بهشت‌آباد، به وزیر امور خارجه: عدم انتقال جسد 2 تن از شهدای استان چهارمحال و بختیاری به ایران بعد از 30 روز شهادت تعدادی از افراد در خاک عراق.

 

**نقوی ‌حسینی نماینده ورامین به وزیر نیرو: تسریع در تکمیل پروژه آبرسانی سد ماملو از شهرستان‌های ورامین، قرچک و پیشوا.

 

**کارخانه‌ای نماینده همدان به رئیس‌ جمهور: دستور جدی به سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم برای جلوگیری از تلف شدن جمعی از حیوانات تحت حفاظت آن سازمان در برابر جریانات طبیعی.

 

**طبیب‌زاده نوری نماینده تهران به رئیس ‌جمهور: علت اخراج مدیرعامل مجتمع غنی‌سازی نطنز.

 

**ملک‌شاهی نماینده کوهدشت به وزیر جهاد کشاورزی: احتمال از بین رفتن تمام جنگل‌های طبیعی استان لرستان طی چند سال آینده، به وزیر راه و شهرسازی: نارضایتی جدی رانندگان ایرانی از تصادف تانکرهای عراقی در جاده مواصلاتی اسلام‌آباد غرب به کوهدشت و پلدختر.

 

**درویش‌پور نماینده ایذه به وزیر نیرو: دستور پرداخت هر چه سریع‌تر قیمت اراضی کشاورزان در محدوده سد کارون 3 و سد جره و جلب رضایت آنها و لزوم انجام اقدامات عملی برای اجرای پروژه آبرسانی به شمال شرق خوزستان.

 

**قاضی‌پور، جهانگیرزاده، سبحانی‌نیا، فرهنگی و صادقی نمایندگان ارومیه، نیشابور، تبریز و شیراز به وزیر امور اقتصاد و دارایی: تسریع در اختصاص سهام عدالت ایثارگران و سود آنها.

 

**عزیزی نماینده اردل به وزیر کشور: ضرورت تجهیز ستاد در حوادث غیرمترقبه استانداری چهارمحال و بختیاری به ویژه شهرستان‌های کوهرنگ، اردل، فارسان و کیار، به وزیر علوم: ضرورت ابلاغ استخدام دانشگاه فارسان، به وزیر نفت: ضرورت گازرسانی به مناطق روستایی شهرستان اردل و کوهرنگ.

 

**بزرگواری نماینده کهکیلویه به وزیر بهداشت: نارضایتی مردم از عدم قرارداد توسط داروخانه بیمارستان امام خمینی دهدشت با بیمه‌های درمانی و تأمین اجتماعی.

 

**منوچهری نماینده پاوه به وزیر آموزش و پرورش: عدم احتساب امتیاز خدمت در مناطق جنگ‌زده برای فرهنگیان فرهیخته شهرستان‌های پاوه، جوانرود، روانسر و سلاس باباجانی.

 

**قاضی‌پور نماینده ارومیه به وزیر اطلاعات: جلوگیری از حق و حقوق کارگزاران روستایی توسط شرکت مخابرات ایران.

 

**منوچهری نماینده پاوه به وزیر نیرو: تعیین تکلیف احداث سد ساروخان در شهرستان جوانرود.

 

**قاضی‌پور، سبحانی و حسینی صدر نمایندگان ارومیه، سبزوار و خوی به رئیس ‌جمهور و وزیر تعاون: تخصیص بند 86 قانون بودجه 92 کل کشور برای بیمه کارگزاران مخابرات روستایی سهم دولت که تاکنون پرداخت نشده است.

 

**منوچهری نماینده پاوه به وزیر اقتصاد و دارایی: عدم واگذاری وام‌های مناسب به مردم از طریق وام‌ها و عدم رعایت دستور‌العمل‌ها از سوی روسای بانک‌ها.

 

**جعفری و نعیمی نمایندگان بجنورد و آستارا به وزیر اقتصاد: عدم تمکین بانک‌ها از پرداخت وام ازدواج جوانان به بهانه‌های مختلف.

 

**لاهوتی نماینده لنگرود به رئیس‌ جمهور: حذف برنج خارجی از سبد کالا و استفاده از برنج ایرانی.

 

**منوچهری نماینده پاوه به وزیر علوم: احداث دانشگاه فنی مهندسی در شهرستان پاوه.

 

**قاضی‌پور نماینده ارومیه به وزیر امور اقتصاد و دارایی: اجرای کامل مقررات خصوصی‌سازی در شرکت مخابرات کشور برای جلوگیری از تضییع حقوق کارگران مخابرات روستایی.

 

**منوچهری نماینده پاوه به وزیر راه و شهرسازی: بهینه‌سازی محور قارانچی به روانسر و پاوه تا مرز شوسمی و جاده کمربندی جوانرود و محور جوانرود تا مرز شیخ صله.

 

**حسینی نماینده قصرشیرین به وزیر کشور: علت واگذاری مراتع عشایر کوچ‌رو در شهرستان قصرشیرین که سبب ناراحتی و نارضایتی آنها به شهرها شده است.

 

**قاضی‌پور و سبحانی‌فر نمایندگان ارومیه و سبزوار به وزیر ارتباطات: تسریع در پیگیری حق بیمه کارگزاران روستایی از صندوق تأمین اجتماعی در بند 86 قانون بودجه 92.

 

**حسینی نماینده قصرشیرین به وزیر جهاد کشاورزی: علت واگذاری مراجع و عشایر کوچ‌رو در شهرستان قصرشیرین که سبب نارضایتی و مهاجرت آنها به شهر شده است.

 

**طاهری و موسوی نمایندگان گرگان و مغان به رئیس‌ جمهور: رعایت ماده پنج قانون الزام دولت به حمایت همه جانبه از مردم مظلوم فلسطین.

 

**صامری، دهدشتی، انصاری و سعدون‌زاده نمایندگان خرمشهر و آبادان به وزیر ارشاد: علت انحصاری بودن تردد زوار عتبات عالیات طی چند سال گذشته توسط شرکت شمسا.

 

**سجادی نماینده سرخس به وزیر امور خارجه: جلوگیری از آزادسازی 270 خانواده ایرانی زندانی در ترکمنستان، به وزیر راه و شهرسازی: عدم توجه به راه سرخس مشهد و عدم توجه به راه فریمان مشهد، به وزیر نفت: توجه به گازرسانی به روستاهای سرخس، فریمان، رضویه و احمدآباد.

 

**هاشمی نخل ابراهیمی نماینده میناب به وزیر راه و شهرسازی: تخصیص اعتبار به احداث پل زیات‌علی و احداث بهسازی محور بندرعباس جاسک کنارک.

 

**صامری نماینده خرمشهر به وزیر بهداشت: علت عدم تجدید تنها بیمارستان خرمشهر یعنی ولی عصر (عج).

 

**جهانگیرزاده، قاضی‌پور و فرهنگی نمایندگان ارومیه و تبریز به رئیس ‌جمهور: ضرورت جلوگیری از اظهارات هتاکانه نسبت به مجلس که شائبه ورود پیش‌رس انتخاباتی برخی از مشاوران رئیس ‌جمهور را در پی دارد.

 

**قاضی‌پور و جهانگیرزاده نمایندگان ارومیه به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ضرورت رسیدگی فوری برای اتمام تالار بزرگ شهر ارومیه.

 

**کریمی قدوسی نماینده مشهد به وزیر نفت: تجدیدنظر از دعوت شرکت‌های انگلیس برای حضور در ایران و توجه به خباثت دولت انگلیس علیه ایران اسلامی، به وزیر صنعت: استفاده از محصولات ایرانی در سبد کالایی و جلوگیری از حضور دلالان در سبد کالا، به وزیر دادگستری و اطلاعات: پیگیری فک پلمب مشکوک ساختمان حزب منحله مشارکت.

 

**جوکار نماینده یزد به وزیر راه و شهرسازی: تخصیص دستگاه کمک ناوبری آی‌ال‌سی فرودگاه شهید صدوقی یزد.

ثروتی نماینده بجنورد به وزیر راه و شهرسازی: لزوم توجه به توان پرداخت اقساط مسکن مهر توسط مردم و عدم تبدیل قرارداد بازپرداخت پانزده سال به 10 سال.

 

**سلطانی صبور نماینده رزن به وزیر تعاون: ضرورت تبدیل وضعیت نیروهای حق‌التدرسی و روزمزد فنی و حرفه‌ای و تجدید مراکز فنی حرفه‌ای.

 

**چهاردولی نماینده ملایر به وزیر جهاد کشاورزی: علت سهل‌انگاری در تخصیص اعتبار برای احیای قنوات و سیستم آبیاری تحت فشار با توجه به بحران آب کشاورزی.

 

**ثروتی نماینده بجنورد به وزیر کشور: رسیدگی به وضعیت پرسنل شهرداری‌ها و پرداخت حقوق معوقه شهرداری و کنترل مصوبات شوراهای شهرها و روستاها.

 

**آریایی‌نژاد نماینده ملایر به وزیر بهداشت: بررسی پرونده‌های بیماران ترخیصی و ارزیابی اقدامات انجام نشده و هزینه‌های اخذ شده است.

 

**جعفری نماینده خلخال به وزیر نیرو: لزوم شروع سریع عملیات اجرایی سد گیوی در شهرستان کوثر اردبیل.

 

انتهای پیام

توییت بینا

11:22 (۳ روز قبل) ۱

امیرعبداللهیان: روزهای خوب⁩ در پیش است

11:48 (۵ روز قبل) ۲

مجوز ۲۰ هزار پرواز نوروزی صادر شده است

11:47 (۵ روز قبل) ۳

۱۷۶ نفر فوتی در ۴ روز نخست طرح سفرهای نوروزی

11:40 (۵ روز قبل) ۴

ورود ایران چک ۲۰۰ هزار تومانی به بازار

16:07 (۶ روز قبل) ۵

۲ نفر از عاملین اصلی حمله تروریستی حرم شاهچراغ به اعدام محکوم شدند

16:06 (۶ روز قبل) ۶

مصرف بنزین در کشور به ۱۱۵ میلیون لیتر در روز رسید

10:45 (۱ هفته قبل) ۷

ورود سامانه بارشی جدید از یکشنبه

10:45 (۱ هفته قبل) ۸

آغاز رزمایش مشترک دریایی ایران ، چین و روسیه

10:45 (۱ هفته قبل) ۹

وزیر بهداشت: واکسن کرونا باید سالی یکبار تزریق شود

15:50 (۱ هفته قبل) ۱۰

۵۳ نفر از چهره‌های سرشناس ممنوع‌المعامله شدند

15:35 (۱ هفته قبل) ۱۱

پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان به هر مسجد از بودجه حذف شد

10:34 (۱ هفته قبل) ۱۲

پرواز موفقیت‌آمیز هواپیمای مسافربری با سوخت هیدروژنی

10:32 (۱ هفته قبل) ۱۳

حداقل ۶ بانک ایرانی مشمول ماده ۱۴۱ و ورشکسته اند

9:06 (۳ سال قبل) ۱۴

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۱۵

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۱۶

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۱۷

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۱۸

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۱۹

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۲۰

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

پربازدیدها

آخرین عناوین