امروز: پنج شنبه، ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۸ Thursday, 26 May 2022

معاون رئیس جمهور: اين صداوسیما، ملی است؟

معاون رئیس جمهور: اين صداوسیما، ملی است؟

معاون تقنینی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری با بیان اینکه اگر صداوسیما بازتاب‌دهنده افکار عمومی جامعه است، باید بیانگر همه نظرات و سلائق جامعه باشد، تصریح کرد: رسانه ملی باید موفقیت‌های دولت را نه موفقیت آقای روحانی و وزرا بلکه موفقیت نظام و مردم ببیند و به همین منظور همه آرا را منعکس کند و نه فقط آرای یک گروه خاص را.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ،‌ محمدرضا خباز در خصوص انتقادات ریاست جمهوری به صداوسیما گفت: رئیس جمهور به عنوان دومین شخصیت برجسته نظام و اولین شخصیت اجرایی کشور که مسئول اجرای قانون است، وجودش متعلق به خودش نیست بلکه متعلق به همه ملت است، چه کسانی که به او رای داده‌اند و چه کسانی که به او رای نداده‌اند. وی با بیان اینکه انتظار رئیس‌جمهور این است که صداوسیما، رسانه ملی باشد، اظهار داشت: این انتظار، انتظار درستی است. ما از بیان انتقادات، ضعف‌ها و نادرستی‌ها ممنون هستیم ولی دولت محاسنی نیز دارد و کارهایی در مدت یکسال و نیم انجام داده است که اگر در نوع خود بی‌نظیر نباشد، قطعا کم‌نظیر است ولی چرا این خدمات و اقدامات خوب دولت در بخش‌های خبری و غیرخبری صداوسیما اعلام نمی‌شود؟
:
معاون تقنینی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری ادامه داد: انتقاد فقط بیان نادرستی‌ها و عیب‌ها نیست بلکه در انتقاد، باید درستی‌ها و حسن‌ها نیز بیان شوند. به عبارتی، انتقاد، همانند آینه است که آینه است که هم زشتی‌ها و هم زیبایی‌ها را نشان می‌دهد.   خباز با تاکید بر اینکه اگر صداوسیما بازتاب‌دهنده افکار عمومی جامعه است، باید بیانگر همه نظرات و سلائق باشد، تصریح کرد: رسانه ملی باید موفقیت‌های دولت را نه موفقیت آقای روحانی و وزرا بلکه موفقیت نظام و مردم ببیند و به همین منظور همه آرا را منعکس کند و نه فقط آرای یک گروه خاص.
:
وی با طرح این سوال که چرا اقدامات ارزشمند، درخشان و بی‌سابقه دولت در عرصه گوناگون کشور بیان نمی‌شود؟ خاطرنشان کرد: با بیان اقدامات ارزشمند و خوب دولت، نه تنها مردم دلسرد نمی‌شوند بلکه آنها نسبت به نظام علاقه‌مندتر شده و خوشحال می‌شوند و دشمنان این مردم و انقلاب نیز مایوس و دلسرد می‌شوند.
:
معاون تقنینی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری با اینکه اینکه دولت از بیان انتقاد هراسی ندارد، ابراز داشت: باید بگویم که صداوسیما فقط برای انتقاد از دولت نیست٬ هرچند دولت پذیرای انتقاد است و از آن استقبال می‌کند ولی صداوسیما برای بیان حسن‌های دولت هم است نه آنکه در بخش‌های مختلف خبری و غیرخبری صداوسیما کندوکاو شود که نقطه و مسئله‌ای را پیدا کنند و آن از کاه، کوهی بسازنند.   خباز با اشاره به نوع رفتار صداوسیما در قبال دولت قبلی یادآور شد: تا همین چند سال قبل، رئیس جمهور قبلی تا آب می‌خورد، صداوسیما آن را نشان می‌داد و آن را به رخ ملت می‌کشید ولی اکنون دولت نجیب و تنهاست و حتی اقدامات بی‌نظیرش نیز از سوی صداوسیما بیان نمی‌شود.
:
وی در پاسخ به این سوال که انتظار دولت از صداوسیما با توجه به رئیس جدید این سازمان چیست؟ بیان کرد: من هنگامی که آقای سرافراز به ریاست صداوسیما منصوب شدند، در مصاحبه‌ای ابراز خوشحالی کردم زیرا ایشان از صداوسیماست و با مسائل این سازمان آشناست و می‌داند که مشکلات و موانع از کجا آب می‌خورد ولی با همه این مسائل، ایشان باید نشان دهند که صداوسیما بر همان پاشنه نمی‌چرخد.
:
معاون تقنینی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه آنچه مسلم است، این است که صداوسیما همچنان بر همان مدار و پاشنه قبلی در حال چرخیدن است، عنوان کرد: این مدار و پاشنه، درشت‌نمایی عیب‌ها و کوچک‌نمایی حسن‌هاست که این مسئله، در شان و در خور رسانه ملی نیست و لازم است که صداوسیما تغییر روال دهد و بر اساس آهنگ جدید که مبتنی بر خواست و اراده مردم است، حرکت کند.

./.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید