امروز: چهارشنبه، ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۵۵ Wednesday, 24 April 2024

ملت به نظام و انتخابات آن اعتماد دارد/ همه باید به رئیس‌جمهور برگزیده کمک کنند

رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن تقدیر از حضور باشکوه ملت در انتخابات ۲۴ خرداد امسال، به حوادث سال ۸۸ اشاره کردند و فرمودند: در این انتخابات نیز می‌شد با اختلاف و دعوا، عظمت حضور ملت را نادیده گرفت و کام مردم را تلخ کرد اما رفتار قانونمدارانه نامزدها، برای مردم...

رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن تقدیر از حضور باشکوه ملت در انتخابات ۲۴ خرداد امسال، به حوادث سال ۸۸ اشاره کردند و فرمودند: در این انتخابات نیز می‌شد با اختلاف و دعوا، عظمت حضور ملت را نادیده گرفت و کام مردم را تلخ کرد اما رفتار قانونمدارانه نامزدها، برای مردم احساس آرامش و شادی به همراه آورد.

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در دیدار رئیس، مسئولان و قضات دستگاه قضایی، با تشکر از اقدامات دستگاه قضا، حماسه عظیم و حقیقی ملت بصیر و هوشمند ایران را در انتخابات 24 خرداد، کاری کارستان خواندند و با تأکید بر ضرورت کمک به رئیس‌جمهور منتخب افزودند: شکست همه‌جانبه برنامه‌ها و اهداف دشمنان، تجلی اعتماد عمومی ملت به نظام اسلامی و مجریان و ناظران انتخابات، وجود امنیت پایدار به عنوان زیرساخت پیشرفت و آبادانی، نجابت و قانون‌پذیری نامزدهای دیگر در قبال رئیس‌جمهور منتخب، و استحکام و اقتدار جمهوری اسلامی در دفاع از منافع ملت از نکات مهم انتخابات اخیر بود.

در این دیدار که در آستانه سالگرد حادثه هفتم تیر 1360 و شهادت آیت‌الله شهید بهشتی و 72 تن از یاران انقلاب برگزار شد، حضرت آیت‌الله خامنه ای با تجلیل از شخصیت برجسته و نورانی آیت‌الله بهشتی افزودند: در آن جنایت خبیثانه، شخصیت‌های برجسته، علمای بزرگ و خدمتگزاران صادق به شهادت رسیدند اما چهره پلید منافقین و حامیان مستکبر آنها نیز برای ملت افشا شد و این دستاورد بزرگی بود که عملاً امکان حیات منافقین را در کشور از بین برد و برای جمهوری اسلامی سرنوشت‌ساز شد.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با تشکر از سخنان مفید و روشنگر آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه در این دیدار افزودند: باید از اقدامات و تلاش‌های ارزنده مسئولان و کارکنان شریف دستگاه قضایی حقیقتاً تشکر کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «سلامت» و «کارآمدی» قوه قضائیه را دو هدف راهبردی و همیشگی دستگاه قضا خواندند و تأکید کردند: این دو هدف عالی، باید در تمام برنامه‌ها و اقدامات مورد توجه کامل قرار داشته باشد تا دستگاه قضایی به مجموعه‌ای کاملاً کارآمد و سالم تبدیل شود.

معظم‌له کارآمدی و سلامت دستگاه قضا را موجب رضایت و احساس امنیت مردم برشمردند و افزودند: دستگاه قضا باید به جایی برسد که هر مظلومی بتواند خود را به ساحل امن آن برساند و در مقابل ظلم بایستد.

رهبر انقلاب مراقبت دائم و پیگیری مستمر را زمینه‌ساز تحقق اهداف قضایی خواندند و خاطرنشان کردند: باید با صیانت و هوشیاری، فاصله فعلی تا قوه قضاییه مطلوب اسلامی را پر کرد.

ایشان افزودند: البته پیمودن این راه سخت، به زمان نیاز دارد اما مهم این است که همه حرکت‌ها در جهت پر کردن خلأها و رسیدن به نتیجه مطلوب باشد.

رهبر انقلاب، آگاهی مسئولان قضایی از خلأهای موجود این دستگاه را، امری مثبت دانستند و افزودند: همه کارها باید براساس برنامه‌های مصوب انجام شود تا در پرتو همت و تلاش امیدوارانه، نقائص موجود برطرف و دستگاه قضایی روز به روز بهتر و شکوفاتر شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین در بیانات مهمی درباره انتخابات 24 خرداد با تجلیل و تشکر از ملت بزرگ و موقع‌شناس ایران، افزودند: حقایق و نکات برجسته این انتخابات باید همچنان در دایره تحلیل و توجه قرار داشته باشد.

رهبر انقلاب با اشاره به برنامه‌ریزی یکساله، پیچیده و چندوجهی جبهه مخالف ملت ایران خاطرنشان کردند: دشمنان و مخالفان جمهوری اسلامی تلاش کردند یا انتخابات برگزار نشود و یا با سردی و بی‌اعتنایی ملت روبرو شود.

ایشان افزودند: آنها برای بعد از انتخابات هم برنامه داشتند تا به بهانه‌های مختلف مقاصد شوم خود را پیگیری کنند اما به فضل الهی ملت، مهارت و عظمت خود را در روز رأی‌گیری نشان داد و آنچه اتفاق افتاد، 180 درجه خلاف خواسته‌های دشمنان بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تلاش بیگانگان برای القای تحلیل‌های سست و بی‌پایه درباره حضور شوق‌آفرین ملت در انتخابات خاطرنشان فرمودند: شبهه‌افکنی و تردیدآفرینی درباره صحت انتخابات از جمله روش‌های دشمنان برای دلسرد کردن مردم بود اما ملت به گونه‌ای عمل کرد که دستگاه‌های تبلیغاتی استکبار، در همان روز انتخابات مجبور شدند به حضور پرشور و عظیم مردم اعتراف کنند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: رمز حضور عظیم ملت در انتخابات امسال، اعتماد و علاقه عمومی به نظام جمهوری اسلامی، اعتماد به ناظران و مجریان انتخابات و امیدواری ملت به حرکت مستمر و پیش‌رونده ایران عزیز بود و این، حقیقتی بسیار مهم و انکارناپذیر است.

ایشان در همین زمینه به سخنان خود در چند روز قبل از انتخابات اشاره و خاطرنشان کردند: آن روز گفته شد اگر احیاناً کسانی هستند که دلشان با نظام خیلی صاف نیست اما برای ایران و منافع ملی اهمیت قائلند در انتخابات شرکت کنند که لابد برخی از رأی‌دهندگان در زمره این افراد هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: این واقعیت نشان می‌دهد حتی کسانی که طرفدار نظام نیستند، به نظام و انتخابات آن اعتماد دارند چرا که می‌دانند جمهوری مستحکم اسلامی، مثل شیر در مقابل طمع‌ورزان ایستاده و از کشور، منافع ملی و عزت ملی، به خوبی دفاع می‌کند.

رهبر انقلاب اسلامی در تبیین نکته برجسته دیگری از انتخابات یعنی «امنیت کامل در سراسر کشور»، همزمانی دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را یادآور شدند و فرمودند: در انتخابات شوراها به علت زمینه‌های پیچیده طایفه‌ای، منطقه‌ای و قومی، معمولاً امکان بروز درگیری و ناامنی وجود دارد اما به فضل الهی و در پرتو همراهی ملت و تلاش مسئولان و دستگاه‌های ذیربط، در انتخابات اخیر هیچ نشانی از ناامنی وجود نداشت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه تبیین برخی نکات برجسته انتخابات 24 خرداد، رفتار نجیبانه و قانون‌پذیری نامزدهای دیگر انتخابات را، بسیار مهم و موجب شکرگزاری به درگاه پروردگار دانستند.

ایشان فرمودند: دیدار نامزدهای دیگر با رئیس‌جمهور منتخب و تبریک و ابراز خرسندی از انتخاب وی، موجب شیرینی کام مردم شد و جای تشکر دارد.

رهبر انقلاب با اشاره به حوادث تلخ سال 88 و تأکید مکرر خود بر قانونگرایی افزودند: در این انتخابات نیز می‌شد بهانه‌گیری کرد و با راه‌اندازی اختلاف و دعوا، عظمت و شکوه حضور ملت را نادیده گرفت و کام مردم را تلخ کرد اما رفتار با نجابت و قانونمدارانه دیگر نامزدها، برای مردم احساس آرامش و شادی به همراه آورد و این قانونگرایی باید برای همیشه و برای همه درس باشد.

رهبر انقلاب ورود نیروی عظیم مردم به عرصه انتخابات را ناشی از هدایت دل‌های ملت به دست توانای پروردگار برشمردند و افزودند: در پرتو این لطف الهی، انتخابات حقیقتاً حماسه شد و آرزوی خیرخواهان تحقق یافت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای کمک به رئیس‌جمهور منتخب را مورد تأکید قرار دادند و افزودند: اداره کشور، واقعاً کار سختی است و همه افراد و همه دستگاه‌ها باید رئیس‌جمهور برگزیده مردم را یاری کنند.

ایشان افزودند: ایراد و انتقاد و اعتراض سالم، قطعاً برای پیشرفت کشور مفید است اما همه به یاد داشته باشیم که «در حاشیه بودن و ایراد گرفتن» آسان است اما کار اجرایی، دشوار و سخت است بنابراین همه باید به رئیس‌جمهور منتخب کمک کنیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به ضرورت پرهیز از دامن زدن به توقعات و یا برخوردهای شتاب‌زده خاطرنشان کردند: نباید به سرعت قضاوت کرد بلکه باید با همکاری و همدلی، کارهای کشور را به جلو برد.

ایشان در پایانِ بخش انتخاباتی بیانات‌شان با گلایه از برخی حرف‌های نامزدهای انتخاباتی در برنامه‌های دوران تبلیغات افزودند: دولت کنونی در کنار نقاط ضعفش، نقاط قوت فراوانی نیز دارد و چقدر خوب بود نامزدهای محترم با نگاهی منصفانه در کنار بیان نقاط ضعف، به خدمات مهم دولت و کارهای زیربنایی و سازندگی آن نیز اشاره می‌کردند.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه بیانات‌شان به موضوع هسته‌ای پرداختند.

ایشان تأکید کردند: همانگونه که در اولین روز سال نو گفته شد، چند کشور که جبهه مخالف ایران را تشکیل می‌دهند و خود را به دروغ جامعه جهانی می‌خوانند، با لج‌بازی نمی‌خواهند موضوع هسته‌ای حل شود اما اگر لج‌بازی را کنار بگذارند، حل مسئله هسته‌ای ایران، کاری سهل، آسان و روان است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: موضوع هسته‌ای بارها تا لحظه حل، پیش رفته است اما آمریکایی‌ها بهانه‌های جدیدی پیش کشیده‌اند.

ایشان با اشاره به سند مکتوبی که آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای امضا کرده است افزودند: در این سند آژانس اذعان کرده اشکالاتی که درباره برنامه هسته‌ای ایران داشته است، برطرف شده بنابراین پرونده هسته‌ای ایران باید بسته می‌شد اما آمریکایی‌ها بلافاصله مسائل جدیدی را مطرح کردند چرا که موضوع هسته‌ای را نقطه مناسبی برای تهدید و فشار بر ایران می‌دانند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تحریکات صهیونیست‌ها خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی در بحث هسته‌ای، قانونی و شفاف عمل کرده و از لحاظ استدلالی دارای منطقی محکم است اما هدف دشمنان، استمرار فشار، خسته کردن ملت و تغییر نظام است بنابراین نمی‌گذارند مسئله حل شود.

معظم‌له افزودند: البته دشمنان در حرف‌های خصوصی و نامه‌ها می‌گویند نمی‌خواهیم نظام را تغییر دهیم اما عملکردشان خلاف این حرف را نشان می‌دهد.

رهبر انقلاب تأکید کردند: برای آنها مسئله هسته‌ای، حقوق بشر، دمکراسی و هیچ چیز دیگر اهمیتی ندارد؛ آنها دنبال سد کردن پیشرفت ملت و سلطه مجدد بر ایران عزیز ما هستند اما جمهوری اسلامی با اقتدار، استقلال، تکیه بر مردم و اعتماد به پروردگار، ایستاده است و از منافع ایران دفاع می‌کند.

ایشان خاطرنشان کردند: تجربه نیز نشان داده است هر کسی در راه حق استقامت ورزد، پیروز است و بدون تردید ملت ایران در این زمینه نیز به دشمنان سیلی خواهد زد.

در ابتدای این دیدار آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه گزارشی از اهم اقدامات دستگاه قضایی در یک سال گذشته بیان کرد.

رئیس دستگاه قضا تدوین و ابلاغ برنامه پنج‌ساله توسعه قوه قضاییه، بازسازی کمی و کیفی نیروی انسانی سیستم قضایی، اهتمام به آموزش و پژوهش، تقویت برنامه‌های فرهنگی، بکارگیری فناوری‌های نوین در دستگاه قضا از جمله سامانه‌های خدمات الکترونیکی، تحول در نگاه به مسائل زندان و مجازات و همچنین قاطعیت در برخورد با اشرار سازمان‌یافته، متجاوزان به حریم اشخاص و قاچاقچیان مواد مخدر را از مهم‌ترین برنامه‌ها در زمینه ایجاد تحول و توسعه در دستگاه قضایی کشور معرفی کرد.

توییت بینا

10:34 (۶ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۶ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۶ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۶ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱۰ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱۰ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱۰ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱۱ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱۱ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱۱ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱۱ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱۱ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱۱ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱۱ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱۱ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱۱ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱۱ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱۱ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱۱ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱۱ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین