امروز: پنج شنبه، ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۳۲ Thursday, 8 December 2022

ناامنی از سوی گروهک‌های تکفیری در مناطق غربی نداشتیم

ناامنی از سوی گروهک‌های تکفیری در مناطق غربی نداشتیم

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: 160 پایگاه و پاسگاه مرزی و بیش از 230 کیلومتر جاده نیز در مناطق مرزی در حال احداث است که بخش عمده‌ای از این اقدامات انجام شده و تا سه ماه آینده با بهره‌برداری از پاسگاه‌های مرزی بخش زیادی از خلاءهای مرزی تحت پوشش قرار می‌گیرند.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ،  سردار حسین ذوالفقاری روز چهارشنبه در تشریح وضعیت مرزهای کشور گفت: در مورد امنیت مرزهای کشور در حال حاضر در جنوب شرق که برخی گروهک‌ها در آن سوی مرزها فعال بودند اقدامات مختلفی را به خصوص در ماه‌های اخیر انجام دادیم که ثبات امنیت در مرزهای جنوب شرق کشور حاصل این اقدامات بوده است.

 

وی با اشاره به کاهش تحرکات گروهک‌های منافقین در مرزهای جنوب شرق کشور، اضافه کرد: برای پرکردن خلاءهای مرزی در برخی از نقاط جنوب شرق کشور امروز در برخی از نقاط نیروی زمینی سپاه و در برخی موارد مرزبانی ناجا در حال احداث جاده‌های مرزی و پایگاه‌ها و پاسگاه‌های مرزی هستند.

 

وی افزود: 160 پایگاه و پاسگاه مرزی و بیش از 230 کیلومتر جاده نیز در مناطق مرزی در حال احداث است که بخش عمده‌ای از این اقدامات انجام شده و تا سه ماه آینده با بهره برداری از پاسگاه‌های مرزی بخش زیادی از خلاء‌های مرزی تحت پوشش قرار می‌گیرند.

 

ذوالفقاری ادامه داد: در مناطق غربی کشور با توجه به حوادث رخ داده در کشور عراق و اقدامات تروریستی گروه‌هک تکفیری تا این لحظه ما هیچ گونه موضوع ناامنی از ناحیه گروهک‌های تکفیری در منطقه را نداشتیم.

 

وی افزود: پیش‌بینی‌ها و تدابیر لازم توسط نیروهای نظامی و مرزبانی در حال انجام است و نیروی های مرزبانی برای مقابله با هر وضعیتی آماده است.

 

وی تصریح کرد: در حوزه شمالغرب نیز و به طور خاص آذربایجان غربی برخی از مناطق ضرورت دارد که هر چه زودتر هم جاده‌ها احداث شود و هم پایگاه‌های بیشتری نیاز دارد که احداث شود در حال انجام است و در کنار این موارد تجهیز هر چه بیشتر واحدهای مرزی در دستور کار قرار گرفته است.

 

فرمانده مرزبانی ناجا اضافه کرد: کل اعتباراتی که در سال گذشته برای مرزها اختصاص یافت 880 میلیارد ریال بود که در سال گذشته 26 درصد آن محقق شود اما خوشبختانه در ابتدای امسال 74 درصد باقیمانده اعتبارات سال 92 برای تجهیز و امنیت مرزهای کشور پرداخت شد.

 

وی گفت: با توجه به بررسیهای انجام شده در سه سال گذشته که به صورت نقطه به نقطه انجام شد بیش از 3000 کیلومتر خلاء مرزی داشتیم یعنی جاهایی که به صورت دائم قابل پایش نبود بلکه به صورت تاکتیکی و یا متناوب کنترل می‌شدند.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک به 1500 کلیومتر از این مقدار خلاء مرزی مرتفع شده است، افزود: در برخی از نقاط که امکان کنترل شبانه روزی وجود ندارد، با رادهای دریایی و تجهیزات پیشرفته تحت کنترل و نظارت هستند.

 

پوشش 85 درصدی مرزهای آذربایجان غربی

ذوالفقاری پوشش مرزهای آذربایجان غربی را 85 درصد اعلام کرد و افزود: برخی از نقاط مرزی صعب العبور هستند و نیاز است که در این نقاط جاده‌های مرزی احداث شود که پیش بینی می کنیم با تحقق بودجه سال 92 و همچنین اختصاص بودجه امسال باقیمانده مرزهای آذربایجان غربی را تکمیل کنیم.

 

وی در ادامه با اشاره به جریان ورود موادمخدر از مرزهای کشور، با بیان اینکه تا زمانی که افراد و انگیزیه هایی وجود دارد، جابجایی مواد نیز انجام می شود و کشورمان نیز در بخش مبارزه با مواد مخدر خون های زیادی تقدیم کرده اند، خاطرنشان کرد: ریسک قاچاق مواد مخدر در کشور ما نسبت به سایر کشورها از آنجایی که چیزی به نام مرز و کنترل در آنها وجود ندارد، بیشتر است و میزان کشفیات در کشور نیز گواه این امر است.

 

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه در مرزهای خشکی امروز تا حد زیادی از ورود لجام گسیخته مواد مخدر به داخل کشور جلوگیری شده است، گفت: در سالهای گذشته هفت درصد کشفیات مواد مخدر در مرزهای کشور انجام می شد و اما امروز این رقم به 20 درصد کل کشفیات کشور در حوزه مواد مخدر رسیده است.

 

این مقام مسؤول تصریح کرد: در منطقه شمال غرب و غرب کشور به طور کلی سنگرها و مقرهای آسیب پذیر را جمع کرده و پایگاه‌های مناسبی برای استقرار مرزبانان در نظر گرفته شده است.

 

وی ادامه داد: در جنوب شرق به خصوص برای مقابله با مواد مخدر و شرارت ناچار بودیم که در برخی از این مناطق خلاء سنگرهای مبتدی را جمع آوری کرده و نزیدک به 160 پایگاه برای جایگزینی مقرهای آسیب پذیر در حال احداث داریم.

 

ذوالفقاری در ادامه با اشاره ضرورت توجه به زیرساخت‌های جاده‌ای در مرزهای استان، اظهار امیدواری کرد که وزارت راه احداث راه‌های استاندارد مرزی را در دستور کار قرار دهد.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید