امروز: شنبه، ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۶ Saturday, 24 September 2022

نتانیاهو دور تازه‌ای از تلاش‌های ضد ایرانی را کلید می‌زند

تلاشهای ضد ایرانی نتانیاهو

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که رژیم متبوعش از تغییر فضای بین‌المللی بعد از انتخابات اخیر ایران به شدت آشفته شده، به دنبال متقاعد کردن دولت باراک اوباما برای تشدید مواضع سخت و تاکید بر گزینه نظامی علیه ایران است.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ” ایسنا “، روزنامه “تایمز او اسراییل” به نقل از یک شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که اگر تلاش‌های جدید “برای دیپلماسی عمومی” در رابطه با ایران با شکست روبرو شود، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی باید در رابطه با حمله به ایران در زمستان تصمیم‌گیری کند.

ظاهرا نتانیاهو قصد دارد در چند روز آینده تلاشی تازه را برای متقاعد کردن آمریکا به احیای موثر گزینه نظامی علیه ایران آغاز کند.

کانال 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که اگر این تلاش ناموفق باشد، نتانیاهو باید درباره حمله به تاسیسات هسته‌یی ایران تا زمستان سال جاری تصمیم‌گیری کند زیرا بر اساس ارزیابی‌ها بعد از زمستان پنجره برای مداخله نظامی تل آویو بسته خواهد شد.

این شبکه تلویزیونی گزارش داد که رژیم صهیونیستی با ناامیدی به دنبال آن است که دولت اوباما فورا موضعی سرسختانه را در قبال ایران دنبال کند تا این پیام را به تهران منتقل کند که اگر برنامه هسته یی را متوقف نکند، نمی تواند بقا داشته باشد. اما در عوض شاهد چیزی است که از نظر تل‌آویو رویکرد مداراآمیز و صبورانه واشنگتن در قبال ایران است.

بنا بر این گزارش، قرار است هفته آینده نمایندگان پنج عضو دایم شواری امنیت و آلمان برای هماهنگ کردن مواضعشان در آستانه مذاکرات احتمالی با دولت جدید ایران با یکدیگر دیدار کنند. بنا بر گزارش کانال 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی ، این رژیم بیم دارد که ایران از طریق این مذاکرات زمان بیشتری خریداری کند و برای مداخله نظامی موثر خیلی دیر شود.

بنا بر گزارش این شبکه، نتانیاهو قصد دارد تلاش جدیدی را به رهبری آمریکا در عرصه دیپلماسی عمومی با هدف افزایش فشار بر ایران آغاز کند که به ویژه شامل در نظر گرفتن مجدد یک گزینه نظامی معتبر در صورت متوقف نشدن برنامه هسته‌یی ایران باشد. اگر این تلاش وی با شکست روبرو شود باید در چند ماه آینده تصمیم گیری کند که در زمستان به ایران حمله کند یا خیر.

این گزارش مدعی است که کابینه این رژیم حمایت گسترده ای از گزینه نظامی دارد.

به گزارش ایسنا، این ادعا در حالی مطرح می شود که در ماههای اخیر انتقادات از سخنان و مواضع نتانیاهو در قبال ایران در محافل داخلی این رژیم به شدت بالا گرفته است. مقامات این رژیم همچنین تعیین خط قرمز از جانب نتانیاهو برای ایران را به شدت زیر سوال برده و انتقاد کردند که اتخاذ چنین مواضعی باعث تضعیف جایگاه این رژیم شده است.

رژیم صهیونیستی در عین حال از مشاهده فضایی نسبتا خوشبینانه در عرصه بین المللی بعداز انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایران و پیروزی حسن روحانی در این انتخابات به شدت نگران شده است. این نگرانی به وضوح در اظهار نظر مقامات کوچک و بزرگ این رژیم که بلافاصله بعد از انتخابات از جامعه بین المللی خواستند مواضعش در قبال ایران را تغییر ندهد و بر فشارها بر ایران بیفزاید، قابل مشاهده بود.

 

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید