امروز: دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۱ Monday, 20 September 2021

نعیم قاسم:اسد در انتخابات پیروز می‌شود/غرب واقعیت‌های سوریه را بپذیرد

نعیم قاسم:اسد در انتخابات پیروز می‌شود/غرب واقعیت‌های سوریه را بپذیرد

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی اظهار داشت که مخالفان سوریه و حامیان آنها در برخی کشورهای عربی و غربی باید این مساله را بپذیرند که بشار اسد در انتخابات سال جاری سوریه نامزد و در آن پیروز خواهد شد هر چند که گروههای مسلح دستاوردهایی داشته باشند.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله عنوان داشت: بشار اسد،رئیس جمهوری سوریه با گذشت سه سال از آغاز بحران سوریه هنوز محبوبیت مردمی خود در سوریه را حفظ کرده است و همگان باید بدانند که سوریه تنها دو گزینه پیش روی خود دارد؛ اول،ابقای اسد در پست ریاست این کشور با موافقت تمامی گروه‌ها ودوم غیرممکن بودن تصاحب قدرت توسط مخالفان،زیرا آنها شانس خود را امتحان کرده و شکست خورده‌اند.

 

قاسم تصریح کرد: این گزینه روشن است؛ یا تفاهم با بشار اسد برای دستیابی به نتیجه و یا باقی ماندن بحران با تداوم ریاست بشار اسد در سوریه.

 

وی افزود: غرب باید با واقعیت موجود در سوریه تعامل داشته باشد و نه با خیالهایی که اشتباه بودن آن ثابت شده است. حتی اگر تا 10 سال دیگر این خط مشی خود را ادامه دهد،اما راهکار حل بحران همان خواهد بود.به باور من اسد در انتخابات نامزد خواهد شد و با محبوبیت مردمی خود در سوریه از سوی تمامی طوائف و در راس آنها سنی ها در این انتخابات پیروز خواهد شد.انتخابات در زمان خود برگزار خواهد شد و بشار اسد بدون هیچگونه رقیبی پیروز این انتخابات خواهد بود.

 

نماینده دبیرکل حزب‌الله اظهار داشت: آمریکا و هم‌پیمانان غربی خود در حالتی از سردرگمی به سر می‌برند و سیاست زوشنی در خصوص چگونگی تعامل با سوریه که اکنون محل جذب تروریست‌ ها از کشورهای مختلف جهان شده است ،ندارد.

 

وی همچنین ضمن تاکید بر تمایز قائل شدن میان نامزدی بشار اسد در انتخابات از یک سو و میان ثبات سیاسی سوریه که با مداخله کشورهای بیگانه و برخی کشورهای عربی در امور داخلی این کشور در ارتباط است، گفت تا زمانی که راهکار سیاسی فراگیر در منطقه حاصل نشود بحران سوریه ادامه خواهد داشت، اگر چه که تغییراتی در هرم قدرت این کشور رخ دهد.اوضاع کنونی سوریه و منطقه در شرایط نابسامانی است و هیچ راهکار سیاسی برای پایان دادن به تنش ها صورت نگرفته است و آمریکا در نوعی سرگردانی به سر می‌برد زیرا از یک سو نمی‌خواهد دولت بشار اسد باقی بماند و از سوی دیگر توان کنترل تروریستهایی چون داعش و جبهه النصره را ندارد و به همین دلیل تنها گزینه آمریکا تداوم خونریزی‌ها در سوریه تا مدت زمان نامحدود است.آمریکا منتظر است تا تحولاتی صورت گیرد تا کمک کند به راهکارهایی برای حل این بحران دست یابد اما اولویت کنونی آمریکا مسائلی خارج از منطقه خاورمیانه و به ویژه بحران سوریه را شامل می‌شود.

 

از سوی دیگر، وی در خصوص رویارویی با رژیم صهیونیستی به این مساله اشاره کرد که درگیری با اسرائیل باید با آمادگی کامل صورت گیرد تا بتوان در زمان مناسب از خود دفاع کرده و اقدامات بازدارنده را انجام داد. ما به مبارزات خود با اسرائیل ادامه خواهیم داد تا از مرزهای خود فراتر نرود و تحقق این امر در شرایط کنونی ممکن است.

 

 

انتهای پیام

 

 

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید