امروز: چهارشنبه، ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۴ Wednesday, 10 August 2022

وزیر دفاع: داعش و حامیانش به عنوان جنایتکاران جنگی مجازات شوند

وزیر دفاع: داعش و حامیانش به عنوان جنایتکاران جنگی مجازات شوند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به جنایات گروهک تروریستی بعثی – تکفیری داعش در عراق و سوریه گفت: گروهک تروریستی داعش و حامیانش باید به عنوان جنایتکاران جنگی مجازات شوند.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، سردار سرتیپ حسین دهقان در نشست نخبگان و استعدادهای عالی و مدیران جوان سازمان صنایع دفاع افزود: قتل، غارت، تجاوز، تخریب و اعدام‌های دسته‌جمعی و آواره کردن هزاران انسان بی‌گناه در عراق و سوریه از مصادیق بارز جنایات جنگی است که با سکوت و عدم اقدام جدی قدرت‌های به اصطلاح مدعی حقوق بشر و سازمان‌های بین‌المللی امنیت منطقه را به مسلخ برده است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه “این اقدامات جنایتکارانه با هدف ایجاد حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی و تضعیف جبهه مقاومت ضدصهیونیستی صورت می‌گیرد”، تصریح کرد: داعش محصول پیوند نامشروع آمریکا، رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه است.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: بی‌تردید عاقبتی بدتر از صدام در انتظار این گروهک تروریستی است و اقدامات ضد انسانی یقیناً دامان حامیان آنان را نیز خواهد گرفت.

 

دهقان بر ضرورت وحدت همه اقوام، مذاهب و گروه‌های عراقی به‌منظور حفظ انسجام و یکپارچگی این کشور تأکید کرد و افزود: امروز منافع همه در حفظ یکپارچگی و انسجام ملی و سرزمینی عراق تأمین خواهد شد و یقیناً بازیگرانی که خارج از عراق در امور داخلی این کشور مداخله می‌کنند، خواهان عزت و استقلال عراق نیستند و بدنبال تأمین منفعتی هم برای گروه‌ها و اقوام آن نیستند.

 

وی حضور گسترده مردم به دنبال حمله داعش و دعوت علمای عراق برای دفاع از کیان کشور عراق و یکپارچگی این کشور را دلیلی بر اراده مردم عراق برای مقابله با مقاصد شوم مداخله‌گران خارجی عنوان کرد و افزود: با این حضور سرنوشت‌ساز، ملت عراق قادر خواهد بود امنیت و آرامش پایدار را به این کشور برگرداند و از رأیی که به صندوق آرا ریخته است صیانت کنند.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از حفظ تمامیت ارضی کشور عراق، اظهار کرد: ایران اسلامی خواهان عراق یکپارچه، متحد، امن و پیشرفته است و از هرگونه اقدامی در این راستا حمایت می‌کند.

 

دهقان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با مهم شمردن این نشست‌ها و جایگاه برجسته نخبگان در ارتقاء صنایع دفاعی کشور گفت: این نشست‌ها ما را قادر می‌سازد تا نسل آینده مدیران را بشناسیم و آنها را برای مشاغل و مسئولیت‌ها آماده و از فکر و ایده نخبگان در حوزه‌های مختلف نیروهای مسلح بهره ببریم.

 

وی خاطرنشان کرد: یک سازمان زمانی می‌تواند به اهداف خود دست یابد که در درون خود آینده را تضمین کند و در غیر این صورت سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان عملیاتی نخواهد شد. یک مدیر لایق در تمام مراحل هدایت و رهبری سازمان سعی می‌کند بستری را برای حرکت و ترقی کارمندان دیگر فراهم و شور، علاقه به کار و ارائه ایده‌های جدید را در زیرمجموعه خود همواره زنده نگه دارد.

 

وزیر دفاع در عین حال تصریح کرد: ناموفق‌ترین مدیران کسانی هستند که پس از پایان مسئولیت آنها، سازمان رو به افول میل کند که این‌گونه مدیران متأسفانه سازمان را در جهت رسیدن به اهداف و منزلت خود در نظر می‌گیرند.

 

دهقان به فعالیت‌های برجسته صنایع دفاع نیز اشاره کرد و افزود: امروز ما در وزارت دفاع علاقه‌مندیم با تمام توانمان شنونده‌های خوبی برای ایده‌های خوب باشیم و اگر این ایده‌ها قابل تعمیم به سطح کلی وزارت دفاع یا در زیرمجموعه‌ها باشد از آن حمایت خواهیم کرد.

 

وی در پایان، بر لزوم ساختن آینده متفاوت با در اختیار گرفتن تمامی ظرفیت‌ها و توان داخلی تاکید کرد و افزود: ان‌شاءالله با اتکا بر نیروهای لایق، متعهد و شایسته وزارت دفاع و از میان برداشتن موانع و تمرکز تلاش بر روی موضوعات اساسی، می‌توانیم قله‌های پیشرفت و ترقی را فتح کنیم.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید