امروز: یکشنبه، ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۱۷ Sunday, 21 July 2024

پادشاه سایه، خطرناک‌ترین زندانی رژیم صهیونیستی + عکس

گزارش زندگی خطرناک‌ترین زندانی رژیم صهیونیستی

عبدالله برغوثی، خطرناک‌ترین زندانی رژیم صهیونیستی است که متهم به مشارکت در قتل ۶۶ صهیونیست، مجروح کردن ۵۰۰ صهیونیست دیگر و تحمیل میلیون‌ها دلار خسارت به رژیم صهیونیستی است.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، عبدالله غالب عبدالله برغوثی، خطرناک‌ترین زندانی رژیم صهیونیستی، در سال 1972 در کویت دیده به جهان گشود.

 

* زندگی‌نامه

تحصیلات ابتدایی خود را در همانجا به پایان رسانید و در سال 1990م به دلیل مبارزه با اشغالگری آمریکا در کویت زندانی ‌شد. وی پس از چندماه بازداشت، آزاد شد. پس از آزادی، خانواده‌اش فورا به اردن مسافرت کردند تا عبدالله وقت خود را صرف تحصیل کند.

 

عبدالله پس از اتمام دبیرستان با نمرهٔ عالی، راهی کشور کره شد و پس از آنکه زبان کره‌ای را به خوبی آموخت؛ به تحصیل در رشتهٔ ادبیات کره پرداخت اما بعد از مدتی از ادبیات به رشتهٔ مهندسی الکترونیک تغییر رشته داد.

 

او هر چند نتوانست درس خود را در این رشته به پایان رساند اما ساخت بمب و مواد منفجره را به خوبی آموخت. وی پس از مدتی دوباره به اردن بازگشت و در یکی از شرکت‌ها مشغول به کار شد و توانست در سال 1998م با یک شرکت فلسطینی در بیت المقدس قرار داد کاری ببندد.

 

اولین ازدواج او با دختری کره‌ای به نام می‌سن أوکی است. عبدالله نام او را إسراء گذاشت. به اعتراف برغوثی، إسراء بهترین رفیق زندگی وی در تمام طول عمرش بود و در مدت 6 سال زندگی مشترک تنها یکبار سخن او را نپذیرفت.

 

اسراء توانایی بچه‌دار شدن نداشت و همین امر موجب شد تا خانوادهٔ برغوثی عبدالله را تحت فشار قرار دهند تا تجدید فراش کند؛ اسراء نپذیرفت و از هم عبدالله جدا شدند.

 

بعد از این ماجرا، عبدالله وقت خود را از صبح تا شب صرف کار می‌کرد و فقط برای خواب به خانه باز‌می‌گشت. وی در سال 1998 با دختری فلسطینی به نام حلاوة (أم أسامة) ازدواج کرد که حاصل این ازدواج دختری به نام تالا و دو پسر به نام‌های أسامه و صفاء است.

 

Image00001

 

 

* آغاز فعالیت جهادی علیه رژیم اشغالگر

اولین فعالیت‌های ضد صهیونیستی او به سال 1999م و همکاری با جنبش حماس از شاخه‌های گردان‌های شهید قسام باز می‌گردد.

 

وی با پسرعمویش بلال برغوثی که عضو گردان شهید قسامی بود و به 16 سال زندان توسط رژیم غاصب محکوم شد، علاقهٔ خود را به مسائل نظامی و توان ساخت بمب در میان گذاشت. آنان با هم به منطقه‌ای دور‌افتاده رفتند و عبدالله یکی از بمب‌های ساخت خود را در آنجا منفجر کرد که موجب اعجاب پسر عمویش شد.

 

بلال مستقیما و بدون تعلل به نزد ایمن حلاوه از سران گردان‌های شهید قسامی رفت و موضوع را با او در میان گذاشت؛ و این آغاز ورود عبدالله به جنبش مقاومت بود. حماس مبلغ 117000 دلار به وی جهت انجام پروژه‌های نظامی داد.

 

* اقدامات

حجم اقدامات عبدالله علیه رژیم صهیونیستی به قدری زیاد است که نمی‌توان همه آن را در این نوشتار کوتاه آورد.

ذکر این نکته کافی است که پرونده عملیات‌ها و اقدامات عبدالله که توسط دادگاه رژیم صهیونیستی به نگارش درآمده است به 43 صفحه و 109 بند می‌رسد که شامل قتل نظامیان صهیونیست، بمب‌گذاری، طراحی عملیات، آموزش ساخت بمب و… می‌شود.

 

عملیات سبارو

یکی از عملیات‌های انتحاری معروف در تاریخ انتفاضهٔ فلسطین، عملیات سبارو است که برای انتقام خون جمال سلیم و جمال منصور از سران گردان قسام صورت گرفت.

 

جزئیات عملیات

طراحان: عبدالله برغوثی و بلال برغوثی

همکار: خانم احلام تمیمی

انجام دهنده: شهید عزالدین المصری

 

عبدالله و بلال برای انجام این عملیات با خانم احلام التمیمی، یکی از اعضای گردان شهید قسام همکاری داشتند. آن‌ها جهت اطمینان از شجاعت و جسارت احلام از او خواستند، عملیات بمب گذاری را در یکی از محله‌های تجاری به اتمام رساند. او موفق شد در سوپر مارکتی اسرائیلی و شلوغ به نام کنج جورج این کار را انجام دهد.

 

به دنبال این موفقیت، عزالدین المصری از اعضای قسام، روز 9 آگوست 2001 (روز پنج شنبه) ساعت 12 ظهر که وقت غذا خوردن بود، وارد رستوران سبارو شد و بمب همراه خود را منفجر کرد.

 

حجم خسارت:

19 کشته و 120 مجروح

تخریب کامل رستوران

تخریب مغازه‌ها و ماشین‌های نزدیک رستوران

اعلام آماده‌باش کامل

 

جورج تنت فرستادهٔ امنیتی آمریکا پس از این واقعه از یاسر عرفات خواست تا بلال و عبدالله را تحویل آنان دهد. آنان بازداشت شدند اما پس از مدتی با دخالت مروان البرغوثی از سران جنبش فتح و حسن یوسف فرماندهٔ جنبش حماس آزاد شدند.

 

از آن روز به بعد عبدالله پیوسته از این شهر به آن شهر و با نام‌ها و القاب گوناگون زندگی کرد.

 

Image00001

 

بعد از این حادثه عبدالله به تعقیب‌گر صهیونیست‌ها تبدیل شد و با شناسنامه‌ای جعلی و ملیت آمریکایی – مسیحی در کرانه باختری اقامت گزید. او در خانهٔ خود صلیبی بزرگ نصب کرد به گونه‌ای که سربازان اسرائیلی 4 بار به این خانه آمدند بدون آنکه بفه‌مند به مهمانی خطرناک‌ترین دشمن خود رفته‌اند.

 

* عملیات عین عریک

این عملیات بمب‌گذاری، در پمپ بنزین شهر نابلس و در اعتراض به جلوگیری از ورود سوخت به این شهر صورت گرفت؛ که بعد از این عملیات، رژیم صهیونیستی، این تصمیم را لغو کرد.

عملیات عین عریک، توسط عاصم یوسف محمد ریحان با بمب گذاری در اتوبوس سربازان رژیم صهیونیستی و سپس حملهٔ مسلحانه به آنان صورت گرفت. در این عملیات 10 صهیونیست کشته و 35 نفر مجروح شدند.

 

بعد از انجام عملیات‌های متعدد و درماندگی رژیم صهیونیستی از بازداشت برغوثی، سرانجام بیماری دختر عبدالله و بردن او به بیمارستان باعث شناسایی و دستگیری‌اش می‌شود. نیروهای امنیتی رژیم اشغالگر، دختر بیمار او را در‌‌ همان حال‌‌ رها کرده و عبدالله را با خود می‌برند.

 

* دادگاه برغوثی

توفیق بصول وکیل عبدالله برغوثی ماجرای دادگاه او را چنین توصیف می‌کند:

دادگاه نظامی رژیم صهیونیستی در بیت ایل، پرونده‌ای در 43 صفحه و 109 بند در مورد اقدامات برغوثی فراهم کرده بود که ما 1400 سال زندان را برای عبدالله پیش‌بینی می‌کردیم.

عبدالله طبق این پرونده، متهم به همکاری در سلسله عملیات‌های انتحاری که منجر به قتل 66 صهیونیست و مجروحیت 500 تن دیگر، تخریب منابع و اماکن با خسارت میلیون‌ها دلار بود.

 

از جملهٔ این اتهامات عبارتند از:

1 – همکاری در عملیات دانشگاه عبری، قهوه‌خانهٔ مومنت، باشگاه شبانهٔ ریشون لتسیون که منجر به قتل 35 صهیونیست و مجروحیت 370 تن دیگر شده است.

2 – تشکیل گروهک سلوان که با شناسنامهٔ جعلی صهیونیستی، عملیات‌های انتحاری در مناطق صهیونیست‌نشین انجام می‌دادند.

3 – وارد کردن بمب‌های زمان‌دار به شرکت گاز در بیت‌المقدس.

4 – وارد کردن ماشین بمب گذاری‌شده به ایستگاه گاز و پالایشگاه نفت (ایستگاه پی جلیلوت) در تل آویو.

5 – آموزش بمب‌گذاری و طریقهٔ ساخت بمب و مواد منفجره به گردان شهید قسام.

 

* پایداری برغوثی

وکیل وی در این باره می‌گوید: موساد پس از زندانی کردن عبدالله از او می‌خواهد که با هم معامله کنند. عبدالله اعتراف کند و بنویسد که خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و اسامه حمدان نماینده‌ی حماس در لبنان در جریان این عملیات‌ها دست داشته‌اند و در مقابل او آزاد شود، پاسپورت آمریکا به او بدهند و بعد از اجرای عملیات تغییر چهره، هر کجا که خواست برود.

عبدالله نه تنها نمی‌پذیرد بلکه می‌گوید: من هیچ ارتباطی نه در داخل فلسطین و نه در خارج آن با حماس نداشته‌ام.

 

* سلحشوری‌های عبدالله در زندان

عبدالله که از سال 2003م تاکنون در زندان به سر می‌برد و به 67 سال زندان محکوم شده است، از چند ماه پیش در اعتراض به حکم زندان خود و برخورد ناشایست این رژیم با زندانیان، دست به اعتصاب غذا زد و هم‌اکنون مدت 90 روز است که از اعتصاب او می‌گذرد.

 

برغوثی که به دلیل اعتصاب طولانی مدت غذا در بیمارستان بستری است؛ دیگر بدنش هیچ دارویی را نمی‌پذیرد و در نامهٔ اخیرش به همسر خود، ضمن آرزوی شهادت می‌گوید: یا شهید می‌شوم یا مرا آزاد کنند.

ژیم صهیونیستی به منظور شکنجهٔ او از نقل و انتقال پی در پی و ماهیانه از این زندان به آن زندان استفاده می‌کند. در این روش اسیر مجبور است بیشتر وقت خود را با دست و پای زنجیر شده از این زندان به آن زندان، بازجویی‌های متوالی و تشکیل پروندهٔ جدید در هر زندان صرف کند.

 

برغوثی در این مدت به ترتیب به زندان‌های بئر السبع، عسقلان، بئر السبع، جلبوع، ریمون، ایالون، جلبوع و مسکوبیه فرستاده شده است.

 

عبدالله همانطور که قبل از زندانی شدنش، خواب را بر صهیونیست‌ها حرام کرده بود، بعد از اسارت نیز با اعتصاب غذای طولانی و مقاومت ستودنی، پیام مظلومیت ملت فلسطین را به گوش جهانیان می‌رساند و بار دیگر صهیونیست‌ها را درمانده کرده است.

 

* آثار و تألیفات

از وی 9 اثر شامل زندگی‌نامه و 8 رمان به نگارش درآمده است. زندگی‌نامهٔ او با نام مهندس علی الطریق…؛ أمیر الظل به چاپ رسیده اما دیگر آثار او در دست چاپ می‌باشد.

 

عبدالله برغوثی هم اکنون به دلیل اعتصاب غذای سه ماهه دائما در حالتی بین مرگ و زندگی و کما به سر می‌برد و در یک قدمی شهادت ایستاده است.

 

تالا دختر عبدالله برغوثی در نامه‌ای خطاب به پدرش گفت: پدر جان تو چگونه روزه می‌گیری در حالیکه در اعتصاب غذا به سر می‌بری؛ آیا صدای اذان رمضان را می‌شنوی وقتی در کما هستی؟

 

مقاومت او به دیگر اسرای فلسطینی انرژی داده است و آن‌ها به دنبال وخامت حال عبدالله اعلام کردند: اگر بلایی به سر وی بیاید، خشم و شورشی به راه خواهند انداخت که زندان‌های رژیم صهیونیستی تاکنون به چشم ندیده باشد.

 

گویا او نیت کرده است که تا لحظه شهادت نگذارد که اشغالگران خوابی آسوده داشته باشند، اما قطعاً بعد از شهادت هم اثرات او گسترده‌تر باقی خواهد ماند.

 

 

تاکنون دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توییت بینا

10:34 (۹ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۹ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۹ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۹ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱ سال قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱ سال قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱ سال قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱ سال قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱ سال قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱ سال قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱ سال قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱ سال قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱ سال قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱ سال قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱ سال قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱ سال قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱ سال قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ سال قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ سال قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین