امروز: جمعه، ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۹ Friday, 27 January 2023

پاسخ‌های ایل‌بیگی درباره‌ی برخی حواشی طرح «سلام سینما»

پاسخ‌های ایل‌بیگی درباره‌ی برخی حواشی طرح «سلام سینما»

مسوول طرح «سلام سینما» درباره‌ی خسارت‌های بوجود آمده در برخی سینماها در اجرایی شدن این طرح گفت: در یکی، دو جا به دلیل ازدحام جمعیت، شیشه سینماها شکست که هماهنگ کردیم تا خسارتشان را پرداخت کنیم، البته چنین اتفاقاتی با توجه به استقبال مردم طبیعی است و خدا را شکر که این خسارت‌ها در حد شکسته شدن شیشه بوده است.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز ،حبیب ایل‌بیگی در گفت‌وگویی با ایسنا ، گفت:بسیاری از مردم هنگامی که دیروز از مقابل سینماها در سراسر کشور عبور می‌کردند، شاهد بودند که چه صحنه‌ی بزرگی اتفاق افتاد. تمام سینماها‌ی ایران در یک روز پر بود و تقریباً کمتر سالنی داشتیم که صبح تا شب مملو از تماشاگر نبوده باشد.

 

مدیر عامل انجمن سینمای جوان ادامه داد: فکر می کنم اتفاقی که دیروز در سینماهای کشور رخ داد، اتفاق خوبی بود و نشاط فرهنگی خوبی در جامعه ایجاد کرد. علاقمندان سینما به یاد روزهایی افتادند که در سال‌های دور صف شلوغی جلوی سینماها دیده می‌شد. تماس‌هایی از شهرهای مختلف به من می‌شد و همه معتقد بودند که به روزهای خاطره انگیز سینمای ایران برگشته‌ایم.

 

او افزود: این اتفاقات از جنبه‌های مختلف قابل تحلیل است و کارشناسان تولید فیلم، کارگردانان، تهیه کنندگان،پخش کنندگان، سینماداران ، مسئولان سینمایی، کسانی که در عرصه‌ی تبلیغات کار می‌کنند و همچنین جامعه شناسان و کارشناسان مسائل اجتماعی باید به فکر راه‌های جدیدی برای جذب مردم به سینما باشند، البته این که بگوییم سینماها رایگان شود تا مردم به سینماها بیایند،چندان منطقی نیست.

 

ایل‌بیگی اضافه کرد: دیروز بسیاری از مردم شاد و سرحال بودند و با خانواده‌ها به سینما آمدند، برخی برای اولین‌بار به سینما آمدند و ما نمونه‌های این چنینی را در سینما «آزادی» که شاید پرطرفدارترین سینمای کشور است شاهد بودیم.

 

مسئول اجرای طرح « سینما سلام» در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر اینکه برخی معتقدند که با اجرای این طرح شان سینما پایین آمده است؟ گفت: من چنین اعتقادی ندارم. شان سینما چیست؟ این است که هیچ‌کس یا درصد کوچکی از مردم ایران به سینما بروند؟ سینماگران فیلم را برای چه می‌سازند؟ البته ما معتقدیم باید حقوق صاحبان آثار و سینماداران حفظ شود. این طرح با هماهنگی جامعه‌ی سینمایی تهیه و اعلام شده است، هرچند برخی از جامعه سینمایی با این طرح مخالف بودند.

 

او در عین حال تصریح کرد: من، دیروز به سینماهای متفاوتی سر زدم. صف بلندی مقابل سینما «آزادی» تشکیل شده بود، افرادی م‌ گفتند که برای اولین‌بار به سینما آزادی ‌آمدند، جمعی از این افراد مشتری سینما آزادی خواهند شد همان طور که مشتری بسیاری از سینماها در سطح کشور خواهند شد.

 

ایل‌بیگی افزود: البته نظر افرادی که معتقدند شان سینما پایین آمده است نیز محترم است اما این صحبت‌ها را بر چه اساسی بیان می‌کنند؟ آیا مردم اعلام کردند به دلیل بی‌اعتباری سینما به آنجا آمده‌اند؟ همه‌ی این بحث‌ها قابل تحلیل است.

 

مدیر عامل انجمن سینمای جوان تصریح کرد: ما به دنبال آن بودیم که مردم به سینما بیایند و فکر می‌کنم نشاط دیروز مردم، ده‌ها میلیارد تومان ارزش داشت در حالی که با رغم اندکی اتفاق افتاد. دیروز صبح مدیران سینما «اسلامشهر» و همچنین سینما «راگا» از شلوغی بسیار گله می‌کردند که به دلیل ازدیاد جمعیت نمی‌توانند به مردم سرویس بدهند اما تا شب نظرشان عوض شد و معتقد بودند مجموعه‌شان را به مردم معرفی کردند تا مردم در روزهای آینده به سینمای آنها را انتخاب کنند.

 

او در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در چنین روزی تا چه اندازه به سینماها خسارت وارد شده است پاسخ داد: در یکی، دو جا به دلیل ازدیاد جمعیت، شیشه سینماها شکست که هماهنگ کردیم تا خسارتشان را پرداخت کنیم. البته چنین اتفاقاتی با توجه به استقبال مردم طبیعی است و خدا را شکر که این خسارت‌ها در حد شکسته شدن شیشه بوده است.

 

وی ادامه داد: در این سال‌ها، آنقدر از قهر مردم با سینماها صحبت شده بود که تصور ما این بود شاید از این طرح استقبال نشود هر چند ما با نیروی انتظامی و شورای تعمیم استان‌ها هماهنگ کرده بودیم اما تصورمان این نبود که سینماها به این اندازه شلوغ شود و این چنین غافلگیر شویم.

 

این مسوول درباره‌ی استقبال شهرستان‌ها از این طرح گفت: طی تماس‌هایی که همکارانم در شهرستانها با من داشتند و آمارهایی که ارائه دادند، سینمایی در کرمان در روز پنجشنبه هفته‌ی گذشته تنها 124 تماشاگر داشته اما دیروز 6 هزار تماشاگر داشته است! و این نشان می‌دهد که اگر تبلیغات موثر درباره‌ی سینمای ایران صورت بگیرد و صاحبان و دست‌اندرکاران سینما طرح‌های شناوری را با تحقیقات مناسب برای حضور مردم در سینماها ارائه دهند و درباره‌ی قیمت‌ها فکر کنند؛ مردم حتما علاقه‌مند هستند که به سینما بیایند.

 

ایل‌بیگی با اشاره به نکاتی که در طرح «سینما سلام» وجود داشت بیان کرد: یکی از نکات دیروز این بود که بخش بزرگی از مردم آنقدر مشکل اقتصادی دارند که جلوی رفتن به سینمایشان را می‌گیرد. امیدواریم مشکلات مردم در حوزه اقتصاد رفع شود تا سینما به عنوان یک کالای مناسب فرهنگی در سبد خانوار قرار بگیرد و خانواده‌ها هرچند یک بار دسته جمعی به سینما بروند، مشابه اتفاقی که دیروز در کشور افتاد.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید