امروز: شنبه، ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۰ Saturday, 1 October 2022

چرا رسانه ملی از پخش مشروح مذاکرات کمیسیون برجام ممانعت کرد؟

چرا رسانه ملی از پخش مشروح مذاکرات کمیسیون برجام ممانعت کرد؟

پخش جلسات کمیسیون برجام از تلویزیون در روزهای گذشته، باعث روشن شدن بسیاری از موضوعات در ذهن مردم شد، اما امروز می بینیم که صدا و سیما با اینکه هیأت رئیسه کمیسیون وِیژه برجام و نمایندگان مجلس اجازه پخش آن را داده اند، بی دلیل از پخش آن خودداری کرده است.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز، در روزهای گذشته، روند بررسی برجام توسط کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس، نقل محافل سیاسی و مطبوعاتی بود.صدا و سیما با پخش مذاکرات کمیسیون از طریق شبکه خبر، مشروح مذاکرات را در اختیار مردم گذاشت.
:
به گزارش «تابناک»، اما یکباره مدیران صدا و سیما از ادامه پخش جلسات کمیسیون برجام منصرف شدند، به گونه ای که امروز با اینکه عوامل ساخت برنامه از طریق مجلس شورای اسلامی برای ورود به مجلس مجوز گرفته بودند، از آمدن به کمیسیون خودداری کردند.
:
مهدی کیائی  در گفت‌وگو با «تابناک»، با بیان اینکه مجلس از ابتدای طرح موضوع هسته‌ای در کمیسیون امنیت و بعد از آن در کمیسیون برجام با درخواست صداوسیما در مورد ضبط کامل و پخش جلسات حضور مسئولین سابق و فعلی مذاکره کننده و کارشناسان در جلسات کمیسیون امنیت ملی و بعد در کمیسیون برجام موافقت کرد، گفت: جلسات قبل طبق روال ضبط کامل و بعدا از صداوسیما پخش می‌شد.
:
وی افزود: اما به رغم این‌که از قبل اعلام شده بود امروز جلسه کمیسیون برجام برگزار می‌شود و برخی مسئولین در این جلسه حضور می‌یابند، صدا و سیما از ضبط برنامه خودداری کرده و مجلس ممانعتی در این زمینه نداشته است.
:
وی خاطرنشان کرد: روابط عمومی مجلس و کمیسیون برجام، تصمیمی در مورد عدم پخش تلویزیونی جلسات نداشته‌اند و صداوسیما امروز هم مثل همه جلسات گذشته، می‌توانست جلسه کمیسیون برجام را ضبط و آن را پخش کند.
:
وی افزود: نهاوندیان، عراقچی، قشقاوی و انصاری برای بررسی ابعاد اقتصادی برجام در جلسه صبح امروز (سه شنبه) کمیسیون حضور یافته بودند که دوربین واحدمرکزی خبر بعد از گرفتن چند شات تصویر، جلسه را ترک می‌کند و این در حالی است که در روزهای گذشته واحد سیار در مجلس مستقر می‌شد و چند دوربین صداوسیما جلسات را کامل ضبط و بعدا آن را پخش می‌کردند.
:
کیائی در پاسخ به اینکه دلیل عدم حضور صدا وسیما در مجلس چه بود، گفت: متأسفانه تا این لحظه، چیزی از سوی صدا و سیما اعلام نشده و مشخص نیست، چرا رسانه ملی از پخش مذاکرات ممانعت کرده است؟!
:
اما عابد فتاحی، نماینده مردم ارومیه در گفت و گو با تابناک در باره این اقدام صدا و سیما، اظهار داشت: پخش جلسات کمیسیون برجام از تلویزیون در روزهای گذشته، باعث روشن شدن بسیاری از موضوعات در ذهن مردم شد، اما امروز می بینیم که صدا و سیما با اینکه هیأت رئیسه کمیسیون وِیژه برجام و نمایندگان مجلس اجازه پخش آن را داده اند، بی دلیل از پخش آن خودداری کرده است.
:
این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: الان مانند گذشته نیست و عصر ارتباطات است، اگر امروز صدا و سیمای ما هم بخواهد اخباری را که دوست دارد، به مردم برساند نمی تواند، زیرا مردم از رسانه های دیگر و ماهواره چیزی که می خواهند، پیدا می کنند.
:
این نماینده گفت: کشورهای دیگر و رسانه های خارجی هم با استفاده از این فرصت، آنچه می خواهند به خورد ملت می دهند، این اقدام تلویزیون ایران باعث از بین رفتن اعتماد مردم به رسانه ملی می شود و در دراز مدت آثار بدی به دنبال خواهد داشت.
./.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید