امروز: پنج شنبه، ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۴ Thursday, 24 September 2020

کلاهبرداری ميليونی يک زن با وعده ویزای شينگن

کلاهبرداری ميليونی يک زن با وعده ویزای شينگن

در تاريخ 25 خرداد ماه امسال فردي به پليس فتا مراجعه و اعلام کرد که از ماه‌ها قبل به دنبال رويت آگهي اخذ ويزاي شينگن در فضاي اينترنت وارد سايت آن شده و پس از ارتباط گرفتن با مدير سايت به شکل مکاتبه‌اي اين فرد اعلام کرده که زني به نام “زهره” نمايندگي امور مربوط به ايرانيان را بر عهده دارد و قادر خواهد بود طي مدت زمان کوتاهي نسبت به اخذ ويزاي شينگن اقدام کند.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، سرهنگ محمد مهدي کاکوان با بيان اينکه طي مدت چند روز شمار مالباختگان به پنج تن رسيد، گفت:‌ تمامي اين مالبختگان نيز به همين شيوه با زني به نام زهره آشنا شده، اما شماره تلفن مربوط به يکي از کشورهاي خارجي به آنان داده و از سوي مدير سايت اعلام شده که از طريق اپليکيشن‌ها و نرم‌افزارها موبايلي امکان ارتباط با زهره وجود دارد و افراد مالباخته نيز با توجه به اينکه شماره مربوط به يکي از کشورهاي خارجي بوده اين ادعا که زهره به راحتي مي‌تواند ويزاي مورد نظرشان را اخذ کند به وي اعتماد کرده‌اند.

:

رييس پليس فتاي تهران بزرگ ادامه داد: اين افراد پس از ارتباط مکاتبه‌اي با زهره در شبکه‌هاي مجازي هر کدام مبالغ مختلفي جمعا به اندازه 250 ميليون تومان را به حساب وي واريز کرده و منتظر رسيدن ويزايشان مانده‌اند اما از ويزا خبري نشده و هربار که با زهره تماس مي‌گرفتند وي ادعا مي‌کرده که در کشوري اروپايي است و مشغول رايزني و انجام اقداماتي براي اخذ ويزا شينگن است.

:

وي با بيان اينکه متهم تا ماه‌ها مالباختگان را به همين شيوه معطل خود نگه داشته بود، گفت: تمام اين افراد اعلام کردند که در سال 93 پول را به حساب زهره واريز کرده و چون بعد از گذشت ماه‌ها از ويزا خبري نشده است، تصميم به شکايت از وي گرفته‌اند.

کاکوان با اشاره به اقدامات کارآگاهان پليس فتا براي شناسايي و دستگيري اين زن و عوامل مرتبط با وي خاطرنشان کرد: سرانجام ماموران پليس فتا با انجام يک‌سري کار اطلاعاتي و با استفاده از شيوه‌ها و شگردهاي پليسي و مهندسي معکوس اين زن را در تاريخ هفتم تيرماه امسال در تهران دستگير و به مقر انتطامي منتقل کردند.

:

رييس پليس فتاي تهران بزرگ با بيان اينکه اين زن 33 سال سن دارد، گفت:‌ در بررسي سوابق متهم دستگير شده مشخص شد که نامبرده پيش از اين يکبار به اتهام خيانت در امانت دستگير شده و داراي سابقه کيفري است.

وي با اشاره به انجام بازجويي از اين زن، خاطرنشان کرد:‌ اين زن در ابتدا منکر هر نوع اتهامي بود اما پس از رويارويي با ادله و شواهد موجود ادعا کرد که قصد داشته ويزا را براي متقاضيان بگيرد و توانايي انجام چنين کاري را دارد اما وي در جريان بازجويي‌هاي تخصصي صراحتا به بزه انتسابي و کلاهبرداري از پنج مالباخاته اعتراف کرد.

:

کاکوان درباره اينکه آيا متهم مبالغ پرداختي از سوي مالباختگان را به آنان بازگردانده يا خير؟، گفت: وي تاکنون نسبت به پرداخت اين مبالغ اقدام نکرده و هم اکنون نيز با حکم مرجع قضايي در زندان به سر مي‌برد. اما به نظر مي‌رسد که علاوه بر اين پنج نفر افراد ديگري نيز قرباني اين کلاهبرداري شده باشند که تحقيقات در اين خصوص ادامه دارد و لازم است آن دسته از افرادي که به شيوه‌اي مشابه‌ آنچه که گفته شد مورد سرقت قرار گرفته‌اند به مقر پليس فتا مراجعه و نسبت به ثبت شکايتشان اقدام کنند.

:

رييس پليس فتاي تهران بزرگ همچنين به شهروندان هشدار داد: براي اخذ هر نوع ويزا بايد به سفارتخانه يا دفاتر مسافرتي رسمي مراجعه کرد و نبايد به تبليغات اينترنتي و سايت‌ها و چنين افرادي مراجعه کرد، متاسفانه در گذشته نيز شاهد چنين پرونده‌هايي بوده‌ايم که شهروندان با چنين ادعاهاي واهي مبالغي را پرداخت کردند.

./.

توییت بینا

9:06 (۵ ماه قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۵ ماه قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۵ ماه قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۵ ماه قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۵ ماه قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۵ ماه قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۵ ماه قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۵ ماه قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۵ ماه قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۷ ماه قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۷ ماه قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۷ ماه قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۷ ماه قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۷ ماه قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۷ ماه قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۷ ماه قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۷ ماه قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۷ ماه قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۷ ماه قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۷ ماه قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید