امروز: دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۸ Monday, 25 January 2021

کي روش: پيراهن ايران را به چوي مي‌دهم

سرمربي تيم ملي ايران بر خلاف سرمربي کره آرزو کرد ايران در کنار کره جنوبي جشن صعود بگيرد. به گزارش بینانیوز به نقل از ایسنا ، کارلوس کي روش در نشست خبري بازي ايران برابر کره جنوبي اظهار کرد: ابتدا به همه ظهر بخير و به همه اهالي رسانه‌ خوش‌آمد...

سرمربي تيم ملي ايران بر خلاف سرمربي کره آرزو کرد ايران در کنار کره جنوبي جشن صعود بگيرد.

به گزارش بینانیوز به نقل از ایسنا ، کارلوس کي روش در نشست خبري بازي ايران برابر کره جنوبي اظهار کرد: ابتدا به همه ظهر بخير و به همه اهالي رسانه‌ خوش‌آمد مي‌گويم. از تاخيرم در اين نشست خبري عذرخواهي مي‌کنم. متاسفانه ترافيک باعث شد که دير به نشست خبري برسيم. اگر آقاي چوي جاي من حضور داشت از همين الان شروع به جنگ مي‌کرد، اما ما عذرخواهي مي‌کنيم. به تيم ملي کره تبريک مي‌گويم که به جام جهاني صعود کرده است. من از جانب تيم ملي ايران به کره‌اي که صعودشان را روي کاغذ مسجل کرده‌اند تبريک مي‌گويم.

به گزارش ايسنا ، وي ادامه داد: اين خواسته قلبي ماست که با تمام انگيزه فردا شاهد بازي خوبي باشيم. در کنار کره به جام جهاني برويم و در کنار آنها جشن صعود بگيريم. ما احترام بسيار زيادي براي کره جنوبي قائليم .ما اينجا هستيم که ماموريت‌مان را به پايان برسانيم و اميدواريم اين مهم را انجام بدهيم. فردا با تمام قدرت مي‌خواهيم صعود کنيم.

کي‌روش پس از مطرح شدن سوالي درباره اظهارات بازيکنان کره از نکونام وارد بحث شد و گفت: من بعد از 33 سال کار در ژاپن، امريکا، اسپانيا، آفريقاي جنوبي و انگليس هيچگاه شاهد چنين لغاتي مانند خون و انتقام نبودم و معتقدم بايد اين بحث را همين جا تمام کنيم. مي دانم فدراسيون کره، بازيکنان و مردم کره انسانهاي خوبي هستند. جهان مي داند که کره اي ها مردم مهربان نوع دوست و بسيار خوبي هستند. پس ما هيچگاه وقتي يک يا دو نفر اين حرفها را مي‌زنند نظرمان را درباره واقعيت کره اي ها عوض نمي‌کنيم.

سرمربي ايران ادامه داد: ما بايد براي تمام هواداران ايراني و کره‌اي فوتبال خوبي را به نمايش بگذاريم. همانطور که قانون فيفا تاکيد مي‌کند فوتبال جوانمردانه اي را انجام بدهيم

اين يک رسم ايراني است که ما براي رقباي خودمان گل مي بريم فردا براي کره‌اي ها هم گل مي‌بريم .وقتي صحبت از انتقام مي‌شود، ما فقط از راه فوتبال جواب مي‌دهيم، چون اين تنها راهي است که بلديم. وقتي صحبت از خون به ميان آمد ما با تحرک و عرق ريختن جواب اين حرفها را مي‌دهيم. آخرين جمله من خيلي ساده است؛ ما اينجا هستيم که صعودمان را جشن بگيريم، حضور ما براي جنگيدن با کره نيست، امده ايم با کره بازي کنيم. شما در جنگ با حريفتان روبه رو مي‌شويد ولي در چنين مسابقه‌هايي شما در کنار حريفتان قرار مي‌گيريد. من از رسانه هاي ايراني و کره اي درخواست دارم که بياييد همه با هم از فوتبال لذت ببريم.

خبرنگار بي بي سي دو سوال از کي‌روش داشت که ” آيا طبق حرف قبلي خود براي سرمربي کره پيراهن ازبکستان را مي‌خريد و اينکه پس از دو سال زندگي در ايران چه قدر احساس ايراني بودن مي‌کنيد؟” که سرمربي تيم ملي ايران در پاسخ گفت: بگذاريم کمي هم شوخي کنيم! من آماده بودم يک پيراهن براي چوي بياورم، اما وقتي گفت ما يازده پيراهن مي‌خواهيم من پول ندارم بخرم! در حقيقت تلاش مي‌کنم که در اتمام بازي با چوي دست بدهم و با هم جشن صعود بگيريم. اين مايه افتخار من خواهد بود که پيراهن ايران را به چوي هديه کنم، اما پاسخ به سوال دوم: ايران خانه من است. ايران خانواده من است.

توییت بینا

9:06 (۹ ماه قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۹ ماه قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۹ ماه قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۹ ماه قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۹ ماه قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱۰ ماه قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱۰ ماه قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱۰ ماه قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱۰ ماه قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۱۱ ماه قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۱۱ ماه قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۱۱ ماه قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۱۱ ماه قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۱۱ ماه قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۱۱ ماه قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۱۱ ماه قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۱۱ ماه قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۱۱ ماه قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۱۱ ماه قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۱۱ ماه قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید