امروز: پنج شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۹ Thursday, 4 March 2021

گرانترین داروهای ایران اعلام شد+ جدول

گرانترین داروهای ایران اعلام شد+ جدول

فهرست 15 داروی گرانقیمت ایران اعلام شد.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، فهرست گرانترین داروهای ایران بر اساس آخرین آمار تا پایان سال 91 که عمده آنها را داروهای مربوط به بیماران سرطانی تشکیل می‌دهد، از سوی سازمان غذا و دارو در اختیار این خبرگزاری قرار گرفت.

 

طبقه بندی جدول زیر بر اساس قیمت هر یک عدد دارو انجام شده و سپس تعداد به فروش رسیده از این دارو و مجموع فروش ریالی آن قید شده است. به عنوان مثال، گرانترین داروی به مصرف رسیده در ایران – کابازیتاکسل – حدود 49 میلیون و 730 هزار و 749 ریال قیمت دارد که با احتساب فروش 102 عددی آن، در مجموع پنج میلیارد و 72 میلیون و 536 هزار و 440 ریال برای آن هزینه شده است.

 

فهرست این داروها در جدول زیر قابل مشاهده است:

 .

Image00001

.

 

1- کابازیتاکسل (CABAZITAXEL ) ضد سرطان، برای درمان آن دسته از تومورهایی به کار می‌رود که غیرقابل جراحی است و به سایر نقاط بدن متاستاز داده‌اند. کابازیتاکسل در ترکیب با پردنیزولون برای درمان بیماران مبتلا به سرطان پروستات مقاوم به هورمون‌ درمانی به کار می‌رود.

 

2- تراستیزومب(TRASTUZUMAB) در گروه دارویی ضد سرطان‌ها قرار می‌گیرد. این آنتی بادی منوکلونال در درمان سرطان پستان متاستاتیک در بیماران با بیان بیش از حد (اوراکپرسیون) پروتئین HER2 کاربرد دارد.

 

3- اوکترئوتاید(OCTREOTIDE) در درمان‌تومورهای‌ کارسینوئید، ترشح‌کننده‌گلوکاگن‌، ترشح‌کننده‌ VIP (VasoactiveIntestinal Peptide) و آکرومگالی‌ مصرف‌می‌شود.

 

4- بواسیزوماب(BEVASTEZUMAB) با نام تجاری آواستین (Avastin) یک داروی ضد سرطان است که با رشد و گسترش سلول های سرطانی در بدن مقابله می‌کند. آواستین در درمان نوع خاصی از تومور مغزی استفاده می شود و انواع خاصی از سرطان‌های کلیه، ریه، روده بزرگ و راست روده.

 

5- ریتوکسی مب ( RETUXIMAB) در گروه دارویی ضد سرطان‌ها قرار می‌گیرد. این مونوکلونال آنتی بادی در درمان لنفومای بدخیم غیر هوچکین سلول B (از نوع عود یافته یا مقاوم با گرید پایین یا فولیکولار CD20 مثبت) و همچنین درمان مجدد در بیماران با بیماری پیشرونده کاربرد دارد.

 

6- توسیلیزومب (TOCILIZUMAB) با نام تجاری آستمرا (Actemra) در ردیف داروهای روماتولوژی قرار می‌گیرد و تنظیم کننده سیستم ایمنی بدن است. برای درمان افراد بزرگسال با بیماری متوسط تا شدید آرتریت روماتوئید که به یکی یا بیشتر از داروهای مهارکننده TNF جواب کافی نداده باشند.

 

7- بورتیزومیب (BORTEZOMIB) با نام تجاری ولکید ( Velcade)، از گروه داروهای ضدسرطانی است.

 

8- پوساکونازول(POSACONAZOL) با نام تجاری نوکسافیل (Noxafil) در دریف داروهای ضدقارچ قرار می‌گیرد. قرص‌های آهسته‌رهش نوکسافیل و سوسپانسیون خوراکی آن، برای پیشگیری از عفونت مهاجم آسپرژیلوس و کاندیدا در بیماران بالای 13 سال که به علت نقص شدید ایمنی (مثلا در بدخیمی‌های هماتولوژیک با نوتروپنی طول کشیده ناشی از کموتراپی) در معرض خطر ابتلا به این نوع عفونت‌ها قرار دارند، تجویز می‌شود.

 

9- پمترکسد (PEMETREXED)، با نام تجاری آلیمتا (Alimta)، برای درمان سرطان ریه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

10- تراستیزومب (TRASTUZUMAB ) نیز یک داروی ضد سرطان است. این آنتی بادی منوکلونال در درمان سرطان پستان متاستاتیک در بیماران با بیان بیش از حد (اوراکپرسیون) پروتئین HER2 به کار می‌رود.

 

11- ادالی مب ( ADALIMUMAB) در گروه دارویی داروهای مسکن ،ضد التهاب وضد تب‌ها قرار می‌گیرد. این آنتی بادی منوکلونال Tumor necrosis factor است که به تنهایی یا همراه با متوتروکسات و یا دیگر داروهای تصحیح کننده بیماری‌های رماتیسمی در درمان آرتریت روماتوئید مصرف می‌شود.

 

12- کسپوفونژین (CASPOFUNGIN) ، با نام تجاری کانسیداس (Cancidas) یک داروی ضدقارچ است که در درمان آسپرژیلوزیس مهاجم در بیمارانی‌که نسبت به سایر درمان‌ها (نظیر آمفوتریسین B، آمفوتریسین B لیپوزومال و ایتراکونازول) مقاوم هستند به کار می‌رود.

 

13- آزاسیتیدین (AZACITIDINE) با نام تجاری ویدازا (Vidaza) در گروه دارویی ضد سرطان‌ها قرار می‌گیرد.

 

14- سیروتروپین آلفا ( THYROTROPIN ALFA) در گروه دارویی هورمون‌های هیپوتالاموس و هیپوفیز قرار می‌گیرد.

 

15- دوستاکسل(DOCETAXEL) در گروه دارویی ضد سرطان‌ها قرار می‌گیرد. از دوستاکسل در درمان سرطان پستان متاستاتیک یا موضعی پیشرفته و سرطان ریه نوع non- small cell استفاده می شود. از آن می توان در سرطان پروستات متاستاتیک نیز استفاده کرد و کاربرد آن در دیگر نئوپلاسم های بد خیم از جمله درمان تسکینی سرطان های سرو گردن در دست بررسی است.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۱۱ ماه قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱۱ ماه قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱۱ ماه قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱۱ ماه قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱۱ ماه قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱۱ ماه قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱۱ ماه قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱۱ ماه قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱۱ ماه قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۱ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۱ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۱ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۱ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۱ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۱ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۱ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۱ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۱ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۱ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۱ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید