امروز: جمعه، ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۰ Friday, 27 January 2023

گزارش بشار الجعفری از ژنو 2

گزارش بشار الجعفری از ژنو ۲

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اعلام کرد که 40 هیات برای شرکت در ژنو2 انتخاب شدند که اکثریت قاطع آن‌ها مخالف دولت سوریه بودند.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، بشار الجعفری،‌ نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اظهار کرد: هیات اعزامی از سوی دولت سوریه تنها با هیات ائتلاف مخالفان سوریه مذاکره نکرد بلکه با 13 هیات که عبارت از متشکل از ائتلاف مخالفان و هیات سازمان ملل با میانجیگری اخضر الابراهیمی، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب به سوریه و 11 هیات دیگر بودند که در هتل ائتلاف مخالفان ساکن بودند، بحث و مذاکره کرد. این 11 هیات دستوراتی را هرازگاهی دریافت می‌کردند تا به سوال‌های هیات اعزامی از سوی دولت سوریه پاسخ دهند.

 

وی عنوان داشت: مشکلات هیات‌های دیگر در ژنو برای ما آشکار شد و در آغاز ناصر القدوه، نماینده اتحادیه عرب استعفا داد و سخنان جدی در خصوص اینکه رابرت فورد، سفیر غیرمقیم آمریکا در سوریه تا پایان این ماه منصبش را ترک می‌کند، مطرح شد.

 

وی عنوان داشت: اعضای هیات ائتلاف مخالفان در مدیریت مذاکرات شکست خوردند. به همین دلیل تغییراتی در چارچوب اعضای هیات مخالفان صورت خواهد گرفت و همگان از جمله سازمان ملل و دولت آمریکا قانع شدند که نمی‌توان در خصوص آینده سوریه با این چنین هیاتی و بدون نمایندگی طیف گسترده‌ای از مردم سوریه مذاکره کرد.

 

بشار الجعفری خاطرنشان کرد: گسترش هیات مخالفان به نفع مردم سوریه است و به متوقف کردن بحران کمک می‌کند و تشدید شکاف‌ها به این دلیل بوده است که طیف گسترده‌ای از نمایندگان مردم سوریه در هیات مخالفان حضور نداشتند.

 

این مقام سوری عنوان داشت: بحران سوریه با وجود ابعاد داخلی که دارد، دیگر یک بحران میان طرف‌های سوری نیست؛ بلکه دارای ابعاد عربی، منطقه‌ای و بین‌المللی شده است که ما در مونترو سوئیس شاهد آن بودیم. چرا که 40 هیات انتخاب شدند که اکثریت قاطع آن‌ها مخالف دولت سوریه بودند و علیه کشور ما مواضعی خصمانه داشتند و انتخاب این هیات‌ها به این دلیل بود تا بر هیات سوری اعمال فشار کنند و آن را تحت محاصره قرار دهند و تلاش کنند تا شرایط را اینگونه جلوه دهند که هیات سوری قادر به مقابله با این فشارهای از پیش آماده شده نیست.

 

بشار الجعفری گفت: امری که این هیات‌ها را غافلگیر ساخت، عملکرد هیات سوری و ملی‌گرایی و فعالیت‌های دسته جمعی منسجم و هماهنگ آن بود، چرا که این هیات توانست شرایط را که بر علیه سوریه طرح ریزی شده بود، به شرایطی به نفع خود تغییر دهد.

 

نماینده سوریه در سازمان ملل تصریح کرد: ما امیدوار هستیم تا زمان مذاکرات و گفت‌وگوها طولانی نشود و ما می‌خواهیم که در دور آتی هیاتی را ببینیم که دست کم طرف‌های دیگر نیز در آن نماینده داشته‌ باشند و اگر این امر حاصل شود نشانگر آن است که آن‌ها به صورت جدی خواهان مذاکره در خصوص ترسیم آینده سوریه و به دور از مداخله‌های بیگانگان و به دور از تروریسم هستند.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید