امروز: جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۰۷ Friday, 24 September 2021

گزارش نیویورک تایمز از بیت آشور :ریشه من یک بازی خوب است

گزارش نیویورک تایمز از بیت آشور :ریشه من یک بازی خوب است

بیت آشور 27 ساله زاده سن خوزه کالیفرنیا است و در تیم فوتبال”سن‌خوزه ارت‌کویکز” در لیگ برتر فوتبال آمریکا توپ می‌زند؛ اما از اکتبر سال 2013 که او از سوی کارلوس کی روش سر مربی تیم ملی فوتبال ایران به اردوی تیم ملی ایران دعوت شد و به این کشور رفت، شانس حضور او در جام جهانی فوتبال در قالب تیم ملی ایران افزایش یافت.

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز‌، “استیون بیت آشور” وقتی ایران در جام جهانی 1998 فرانسه با تیم آمریکا هم گروه بود و در استادیوم شهر “لیون “فرانسه ، آمریکا را دو بر یک شکست داد تنها 11 سالش بود و این بازی را به همراه خانواده اش در خانه شان در سن خوزه کالیفرنیا تماشا کرد.

به گزارش عصر ايران، این جملات آغازگر گزارش تفصیلی روزنامه نیویوزک تایمز آمریکا از ” استیون (مهرداد) بیت آشور”  بازیکن ایرانی- آمریکایی است که قرار است در تیم ملی ایران در جام جهانی 2014 برزیل فرصت حضور یابد.
بیت آشور 27 ساله زاده سن خوزه کالیفرنیا است و در تیم فوتبال”سن‌خوزه ارت‌کویکز” در لیگ برتر فوتبال آمریکا توپ می‌زند؛ اما از اکتبر سال 2013 که او از سوی کارلوس کی روش سر مربی تیم ملی فوتبال ایران به اردوی تیم ملی ایران دعوت شد و به این کشور رفت، شانس حضور او در جام جهانی فوتبال در قالب تیم ملی ایران افزایش یافت.
بیت اشور در پاسخ به سوال نیویورک تایمز در مورد اینکه ریشه اش را بیشتر ایرانی می داند یا آمریکایی ؟ با لبخند جواب دیپلماتیک می دهد و می گوید: ریشه من یک بازی خوب است.
پدربیت آشور یک مسیحی ایرانی (آشوری) است و مادرش نیز یک مسلمان ایرانی است. پدر بیت آشور” ادوارد بیت آشور” در سال 1960 یعنی مدت ها پیش از انقلاب اسلامی به آمریکا مهاجرت کرد و در رشته الکترونیک به تحصیل پرداخت . او اینک یک مهندس بازنشسته است.
بیت آشور تا کنون دو بار به اردوی تمرینی تیم ملی آمریکا دعوت شده است اما فرصت بازی نیافته است، اما  زمانی که در اکتبر سال گذشته میلادی  دعوت کارلوس کی روش برای حضور در اردی تمرینی تیم ملی ایران را پذیرفت و با تیم ملی ایران در تهران  در مقابل تایلند به میدان رفت، امید ها برای حضور او در تیم ملی ایران در بازی های جام جهانی 2014 برزیل تقویت شد.
 این بازیکن ایرانی الاصل خودش بیشتر دوست دارد بازی های جام جهانی برزیل را از تلویزیون تماشا کند . او از کودکی عاشق رونالدو بازیکن برزیلی است و تیم برزیل را دوست دارد.
نیویورک تایمز می نویسد امکان بازی تیم های ایران و آمریکا در جام جهانی زیاد نیست و تنها این اتفاق برای هر دو تیم در صورت صعود به مرحله یک چهارم نهایی امکان دارد.
این بازیکن تیم فوتبال که با 178 سانتی متر قد در پست مدافع راست بازی می کند قادر است با هر دو پاهایش پاس های خوبی بدهد و از نظر کارلوس کی روش او امکان بازی در دیگر پست ها را نیز دارد.
نیویورک تایمز می نویسد بیت آشور یکی از چند بازیکن ایرانی ساکن خارج از این کشور است که نظر کی روش را به سوی خود جلب کرده است. او در کنار اشکان دژاگه، رضا قوچان نژاد و دانیال داوری و چند بازیکن دو رگه دیگر امکان و شانس حضور در جام جهانی 2014 برزیل را در قالب تیم ملی ایران دارد با این تفاوت که او دو رگه نیست و هم پدر و هم مادرش ایرانی اند.
بیت آشور خود در این زمینه می گوید: زبان فارسی را بلد است و در خانه سنت های ایرانی همچون جشن نوروز و نیز ماه رمضان را پاس می دارند.
او دو بار به ایران سفر کرده است و بااقوام و فامیلش در تهران ملاقات کرده است و یک بار هم در استادیوم آزادی در تهران در مقابل تیم تایلند به میدان رفته است . نیویورک تایمز می نویسد تماشاچیان ایرانی بارها در استادیوم به انگلیسی و فارسی از کی روش خواستند تا بیت اشور را به میدان بفرستد و او در نهایت این کار را انجام داد.
./.

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید