امروز: شنبه، ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۵۲ Saturday, 20 July 2024

گزارش نیویورک تایمز از بیت آشور :ریشه من یک بازی خوب است

گزارش نیویورک تایمز از بیت آشور :ریشه من یک بازی خوب است

بیت آشور 27 ساله زاده سن خوزه کالیفرنیا است و در تیم فوتبال”سن‌خوزه ارت‌کویکز” در لیگ برتر فوتبال آمریکا توپ می‌زند؛ اما از اکتبر سال 2013 که او از سوی کارلوس کی روش سر مربی تیم ملی فوتبال ایران به اردوی تیم ملی ایران دعوت شد و به این کشور رفت، شانس حضور او در جام جهانی فوتبال در قالب تیم ملی ایران افزایش یافت.

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز‌، “استیون بیت آشور” وقتی ایران در جام جهانی 1998 فرانسه با تیم آمریکا هم گروه بود و در استادیوم شهر “لیون “فرانسه ، آمریکا را دو بر یک شکست داد تنها 11 سالش بود و این بازی را به همراه خانواده اش در خانه شان در سن خوزه کالیفرنیا تماشا کرد.

به گزارش عصر ايران، این جملات آغازگر گزارش تفصیلی روزنامه نیویوزک تایمز آمریکا از ” استیون (مهرداد) بیت آشور”  بازیکن ایرانی- آمریکایی است که قرار است در تیم ملی ایران در جام جهانی 2014 برزیل فرصت حضور یابد.
بیت آشور 27 ساله زاده سن خوزه کالیفرنیا است و در تیم فوتبال”سن‌خوزه ارت‌کویکز” در لیگ برتر فوتبال آمریکا توپ می‌زند؛ اما از اکتبر سال 2013 که او از سوی کارلوس کی روش سر مربی تیم ملی فوتبال ایران به اردوی تیم ملی ایران دعوت شد و به این کشور رفت، شانس حضور او در جام جهانی فوتبال در قالب تیم ملی ایران افزایش یافت.
بیت اشور در پاسخ به سوال نیویورک تایمز در مورد اینکه ریشه اش را بیشتر ایرانی می داند یا آمریکایی ؟ با لبخند جواب دیپلماتیک می دهد و می گوید: ریشه من یک بازی خوب است.
پدربیت آشور یک مسیحی ایرانی (آشوری) است و مادرش نیز یک مسلمان ایرانی است. پدر بیت آشور” ادوارد بیت آشور” در سال 1960 یعنی مدت ها پیش از انقلاب اسلامی به آمریکا مهاجرت کرد و در رشته الکترونیک به تحصیل پرداخت . او اینک یک مهندس بازنشسته است.
بیت آشور تا کنون دو بار به اردوی تمرینی تیم ملی آمریکا دعوت شده است اما فرصت بازی نیافته است، اما  زمانی که در اکتبر سال گذشته میلادی  دعوت کارلوس کی روش برای حضور در اردی تمرینی تیم ملی ایران را پذیرفت و با تیم ملی ایران در تهران  در مقابل تایلند به میدان رفت، امید ها برای حضور او در تیم ملی ایران در بازی های جام جهانی 2014 برزیل تقویت شد.
 این بازیکن ایرانی الاصل خودش بیشتر دوست دارد بازی های جام جهانی برزیل را از تلویزیون تماشا کند . او از کودکی عاشق رونالدو بازیکن برزیلی است و تیم برزیل را دوست دارد.
نیویورک تایمز می نویسد امکان بازی تیم های ایران و آمریکا در جام جهانی زیاد نیست و تنها این اتفاق برای هر دو تیم در صورت صعود به مرحله یک چهارم نهایی امکان دارد.
این بازیکن تیم فوتبال که با 178 سانتی متر قد در پست مدافع راست بازی می کند قادر است با هر دو پاهایش پاس های خوبی بدهد و از نظر کارلوس کی روش او امکان بازی در دیگر پست ها را نیز دارد.
نیویورک تایمز می نویسد بیت آشور یکی از چند بازیکن ایرانی ساکن خارج از این کشور است که نظر کی روش را به سوی خود جلب کرده است. او در کنار اشکان دژاگه، رضا قوچان نژاد و دانیال داوری و چند بازیکن دو رگه دیگر امکان و شانس حضور در جام جهانی 2014 برزیل را در قالب تیم ملی ایران دارد با این تفاوت که او دو رگه نیست و هم پدر و هم مادرش ایرانی اند.
بیت آشور خود در این زمینه می گوید: زبان فارسی را بلد است و در خانه سنت های ایرانی همچون جشن نوروز و نیز ماه رمضان را پاس می دارند.
او دو بار به ایران سفر کرده است و بااقوام و فامیلش در تهران ملاقات کرده است و یک بار هم در استادیوم آزادی در تهران در مقابل تیم تایلند به میدان رفته است . نیویورک تایمز می نویسد تماشاچیان ایرانی بارها در استادیوم به انگلیسی و فارسی از کی روش خواستند تا بیت اشور را به میدان بفرستد و او در نهایت این کار را انجام داد.
./.

توییت بینا

10:34 (۹ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۹ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۹ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۹ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱ سال قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱ سال قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱ سال قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱ سال قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱ سال قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱ سال قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱ سال قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱ سال قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱ سال قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱ سال قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱ سال قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱ سال قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱ سال قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ سال قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ سال قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین