امروز: پنج شنبه، ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۱۵ Thursday, 28 October 2021

گودرزی: روحانی قول داد به ورزش کمک کند

گودرزی: روحانی قول داد به ورزش کمک کند

وزیر ورزش و جوانان می‌گوید تیم ملی فوتبال نمادی تعیین کننده، جذاب و سیاسی از کشورهاست که می‌تواند در بسیاری از مسائل اجتماعی تاثیرگذار باشد.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، محمود گودرزی در سخنرانی خود در مراسم معرفی اسپانسر جدید تیم ملی گفت: حمایت از تیم ملی باعث افزایش هویت ملی در ایران می‌شود و در این برهه زمانی باید همه از تیم ملی فوتبال ایران حمایت کنیم.

 

او افزود: در ایران طی تحقیقی که انجام شد به بررسی رابطه بین برگزاری مسابقه‌ فوتبال و ورزش به طور عام و فوتبال به صورت ویژه پرداخته شد و در آن به تاثیر آنها بر افزایش بهره‌وری و هویت ملی نگاه شد. نتایج این تحقیق نشان می‌داد که ورزش‌های انفرادی همچون کشتی و تکواندو و ورزش‌های اجتماعی همچون فوتبال و بسکتبال تاثیر شگرفی بر روی افزایش هویت ملی و اجتماعی دارد. در این میان ورزش‌های اجتماعی تاثیر بیشتری بر تقویت هویت ملی داشتند و در این میان تاثیر فوتبال بر افزایش هویت ملی معنادارتر بود. به عبارت دیگر فوتبال به عنوان یک عنصر جذاب، عجیب، مفهومی فراتر از ورزش، صنعت و هنر دارد و تاثیر زیادی بر روی جوامع می‌گذارد.

 

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه یکی از تاثیرات فوتبال بر روی جوامع افزایش هویت ملی بوده، خاطرنشان کرد: در ایران نیز این رشته سبب بالا رفتن هویت ملی و بومی و همچنین ایجاد انسجام داخلی بوده است. تاثیراتی که بر روی جوامع بشری تا مدت زمان طولانی ادامه دارد و حتی سبب کاهش مواردی چون جرم و بزهکاری می‌شود.

 

او با بیان اینکه مواردی چون مناسک مذهبی هم در کاهش جرم و بزهکاری تاثیرگذار بوده افزود: فوتبال هم چنین تاثیری را دارد. همین که چهار میلیارد نفر در سراسر جهان در مدت زمان تقریبی حدودا یک ماه در یک همگرایی عمومی متوجه یک نقطه می‌شوند، نکته قابل توجه و از ویژگی‌های منحصر به فرد فوتبال است. بدیهی است به عنوان یک ایرانی بسیار خوش‌بین هستم که در بین برترین‌های دنیا حضور داشته باشیم. این حضور، باید قدرتمندانه باشد و هویت ملی طلب می‌کند که از تیم ملی حمایت کنیم.

 

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه تیم ملی نماد ایران در این عرصه جذاب، تعیین کننده و سیاسی است، اضافه کرد: باید بدانیم که حمایت از تیم ملی یعنی حمایت از کشور، هویت ملی و هویت ارضی. آحاد مردم می‌دانند و عنایت دارند که توفیق در این امر وظیفه تک‌تک ماست و در این میان از کسانی که از تیم ملی حمایت می‌کنند، تقدیر می‌کنیم.

 

او با تشکر از کسانی که در عرصه فوتبال فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: در درجه اول از تمامی زحمت‌کشان عرصه فوتبال که مشغول برنامه‌ریزی در این عرصه هستند، تشکر می‌کنم. همچنین از زحمات فدراسیون فوتبال و به نمایندگی از آنها جناب آقای کفاشیان، کارلوس کی‌روش و کادر فنی همراه‌شان برای تلاش‌هایی که دارند قدردانی می‌کنم. امیدوارم با حمایت گسترده‌ مادی و معنوی که در سراسر ایران از تیم ملی صورت می‌پذیرد شاهد یک پیروزی در این عرصه باشیم.

 

او در پایان از بانک پاسارگاد و مدیرعاملش برای حمایت از تیم ملی تشکر و قدردانی کرد.

 

گودرزی پس از مراسم معرفی اسپانسر تیم ملی فوتبال در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امشب جمع شده بودیم تا از کسانی که از تیم ملی چه به صورت معنوی و چه به صورت مادی حمایت می‌کنند، تقدیر کنیم و در یک همبستگی ملی به افزایش انسجام داخلی در جهت آرمان‌های ورزشی و توفیق تیم ملی کمک کنیم.

 

او ادامه داد: هفته گذشته در خدمت روحانی، ریاست محترم جمهور بودم و مسائلی را درباره ورزش مطرح کردم و طلب حمایت برای ورزش داشتم. ایشان هم حساسیت‌هایی روی تیم ملی و بازی‌های آسیایی و همچنین جام جهانی داشتند و قول مساعدت دادند که به ورزش کمک خواهند کرد. ما از همه ابعاد به ورزش کمک می‌کنیم تا بهترین نتیجه را بگیریم.

 

وزیر ورزش گفت: من‌حیث‌المجموع برای این دو رویداد بزرگ به وزارت ورزش کمک می‌شود و در حال حاضر شرایط خوب است و باید به همین صورت ادامه پیدا کند.

 

او درباره واگذاری پرسپولیس به بخش خصوصی هم گفت: آقای خادم مسئول این موضوع است و من نمی‌توانم درباره آن صحبت کنم.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید